Skocz do zawartości

Alta Badia Lagazuoi


seniorka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zorganizowac sobie dzień na Lagazuoi? Wszyscy jesteśmy kierowcami ale też wszyscy chcemy jeździć na nartach. Jak sie to organizuje, żeby przejechać się po tej trasie? Bo z tego co wiem gdzie indziej sie startuje (passo Falzarego) i w inne miejsce się zjeżdza na dół. I co wtedy z samochodami? Macie jakąś wiedze na temat tej trasy? Czy jakieś busy sa powrotne, czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś kiedyś doczytałem że z San Cassiano taxi 20 euro a potem na dół , na płaskim konie 5 euro, a potem już jesteś w San Cassiano. Ja jade za tydzien i przetestuje... ale ze jedziemy na dwie rodziny to chyba sie podwieziemy zamiennie. Kierowca kolega wiezie naszą rodzinke na przełęcz i wraca sobie pod dom a my ski.... na drugi dzien odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
No więc bylismy. Pomoc m_lechu była bardzo cenna. Troszkę długość tej trasy mnie rozczarowała, ale widoki faktycznie nadzwyczajne. Dojechaliśmy z La Villi autobusem SAD (taki nasz PKS) za jakieś niecałe 2 euro od osoby na Passo Falzarego (Lokalna informacja turystyczna słuzy rozkładem jazdy) Stamtąd na góre oczywiscie kolejką linową. Wiało tego dnia okrutnie, ledwie trzymaliśmy się na nogach i zamiast podziwiać widoki trzeba było szybko z tego wygwizdowa spadać na dół. No nie spadac tylko zjeżdzać. O odwiedzeniu trasy czarnej na sam dół nawet nikt się nie zająknął. Na dole trasy głównej czyli czerwonej na szczęście nie skorzystalismy z busików tylko za takie samo 2 euro (nieco ponizej od zawrotki busów) podjechalismy na nartkach ciagnieci po płaskim przez zaprzęg 2 koni. Ciągnął on chyba ze 40 osób. Chwytajac długą linę (z pętelkami dla kazdego narciarza) dotarlismy do Armantaroli. Tam orczykiem podciagnęlismy się w rejon Piz Sorega i bylismy prawie w domu. Zajęło nam to tylko część dnia. Resztę dojeździliśmy w okolicach La Villi, ale mimo trudnych warunków spowodowanych tym wiatrem i siarczystym mrozem nikt z naszej gromadki nie był zawiedziony. Polecam. Trasa raczej nie jest trudna dla przeciętnie jeżdzącego a piekna widokowo! Drodzy Moderatorzy, a może dolepić ten watek do opisu Alta Badii? Tam byłby chyba na właściwym miejscu.

Użytkownik seniorka edytował ten post 17 luty 2009 - 22:39

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...