Skocz do zawartości

Wiazania na podwyzszeniu...


WincentY

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem ze stoku, akurat jak ja zaczalem jezdzic przyjechala jakas grupa trenowac na tyczkach. W oczy rzucily mi sie wziania jednego faceta z tej ekipy. Mianowicie mial do plyty przykrecone dwa klocki z jakiegos plastiku podejrzewam, o grubosci okolo 1,5 - 2cm i do nich przykrecone wiazania. Spotkal sie ktos z czyms takim ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi ci o tzw. płyty i są one zazwyczaj dostosowane do konkretnego modelu wiązania. Ułatwiają one prowadzenie narty... Dokładnie masz to wyjaśnione tutaj Pozdrawiam

Chyba nie czytales mojego postu. Pisze tam wyraznie, iz facet mial przykrecone do plyty klocki a do nich wiazania. Poza tym wyobraz sobie wiem, co to sa plyty...:eek: Wracajac do tematu, to faktycznie poprawia to w znaczacy sposob mozliwosci zakrawedziowania narty ? Jezeli tak to dlaczego nie produkuja czegos takiego masowo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma narty z zainstalowanymi dwiema płytami jedna na drugiej - pierwsza to seryjna 20mm a na to Tyrolia Super Carve Plate 23mm + wiązania Tyrolia LD12 na płycie Cyber - w sumie od ślizgu do spodu buta jest 92mm. Jeździłem trochę na tym - zasadniczo działa fajnie dopóki jeździmy na krawędziach - przy jeździe klasycznej czuje się trochę jak na szczudłach ;). Takie podwyższenie za to prawie całkiem eliminuje zjawisko wybutowania, ale spowalnia trochę przejście z krawędzi na krawędź. Spotkałem się z opiniami, że z wyższą płytą łatwiej jest nartę postawić na krawędź i ją dociążyć, ale ponieważ cały ten zestaw jest przykręcony do elastycznych i mocno taliowanych Elanów HCX, to ciężko to określić, bo i bez tego chodziły fajnie (początkowo miały ok. 50mm podwyższenia). P.S. Wracając do meritum - czyli do klocków pod wiązaniem: bodajże Vist sprzedaje (albo sprzedawał) specjalne podkładki pod przód/tył wiązań dla zawodników. Instalując je można było sobie dopasować kąt pochylenia buta w wiązaniu, ale widziałem właśnie te podkładki zainstalowane w większych ilościach zarówno z przodu jak i z tyłu właśnie w celu podwyższenia pozycji. W sumie zamiast standardowych 55mm było tam chyba ok. 70mm. Więc da się, tyle że nie każdy takie coś potrzebuje :).

Użytkownik Devastator edytował ten post 17 styczeń 2009 - 01:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadaja. Im wyzej podniesiony srodek ciezkosci tym bardziej dostaja do wiwatu.

Mógłby mi to ktoś rozrysować? Bo naprawdę nie wiem jak by to miało działać... Nie to, że się czepiam, czy neguję - po prostu nie doświadczyłem osobiście problemów przy używaniu nart z dużym podwyższeniem (np. Fischer Radarc - ok. 72mm, Elan HCX mojego brata - 92mm) i nie bardzo rozumiem jak płyta szkodzi na kolana. Ostatecznie do od kolana do stopy mamy ok. 400mm, podeszwa buta ma ok. 40-50mm i standardowe podwyższenie w narcie to ok. 50mm. W sumie - 500mm. Dodatkowa płyta podwyższa pozycję o powiedzmy 20mm - mamy więc od śniegu do kolana zamiast 500mm - 520mm. Więc różnica rzędu 4% - czy to może mieć aż takie znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje narty do fun: RADARC: Booster 25mm + Tyrolia carve 13 mm + (juz lekko pekniete) Dwa klocki 6 cm + Railflex 2 + FX 12 i dopiero Fischer Soma f 8000... RX HOT FIRE: FlowFlex + Tyrolia 13mm + dwa klocki po 5cmi railflex 2 + Fx 12 i moje drugie butki Tecnica Diablo

Użytkownik M4ster edytował ten post 26 styczeń 2009 - 15:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But narciarski jest szerszy od szerokości taliowanej narty. Ktoś, kto jedzie ciętym skrętem w dużym pochyleniu mógłby zawadzać krawędzią buta o snieg, co oczywiście, popsułoby prace krawędzi na sniegu. Podniesiony but pozwala na większe nachylenie ( zakrawedziowanie ) narty. :o

Tu masz rację Wielorybie- moje dolne zapięcia (pierwsze i drugie) po jednym sezonie "ściarały" się do metalu - po pierwsze szkoda butów, po drugie bez płyty często się wypina pierwsze zapięcie i jeszcze przy dużym pochyleniu do stoku czasami narta sie lubi wypiąć. Oczywiście jeszcze nie posiadam takowej płyty ale powoli się przymierzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...