Skocz do zawartości

Wiazania dzieciece.


Kneissl race carving :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam pyt. Niewiecie gdzie mozna zakupic tego typu wiazania, najlepiej używane. Moze ktos ma jakies niepotrzebne :). Ale wlasciwe moje pytanie tyczy sie tego czy na szerokosc i dlugosc, nartek 100 centymetrowych. beda pasowac wiazania dla doroslych lub juniorskie ktorych DIN bedzie tez niski np. 0d 1-9 albo 2-8 ??? No ale najwazniejsze czy maly rozmiarowo but bedzie sie w tych wiazaniach zapinal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kneissl, nie mam doswiadczenia praktycznego - moja wypowiedx to czysta teoria, ale bazująca na solidnym materiale - tech manualu salomona: http://www.skiforum....read.php?t=1194

Niewiecie gdzie mozna zakupic tego typu wiazania, najlepiej używane. Moze ktos ma jakies niepotrzebne :)

wiem, ze wiązania salomona C305 mozna bez problemu kupić w katowicach na placu wolności - sadze że gdziekolwiek indziej w polsce nie powinno byc problemu w sklepach, które prowadza sprzet salomona. poza tym narty dzieciece sa dostarczane bez wiązań (nie maja płyt) a więc sa montowane w serwisie sklepowym, a wiec kazdy sklep teoretycznie powinien miec mołziwośc sprzedazy samych wiazań co do uzywanych to nie wiem - sam bym sie bał takie kupic i instalować, zwłaszcza bez instrukcji

Ale wlasciwe moje pytanie tyczy sie tego czy na szerokosc i dlugosc, nartek 100 centymetrowych. beda pasowac wiazania dla doroslych lub juniorskie ktorych DIN bedzie tez niski np. 0d 1-9 albo 2-8 ???

abstrachując :D od tego czy wskazane jest montowanie wiązań seniorskich do nart dziecięcych to musiałbyś sprawdzic konkretny model wiązania i konkretny model narty - czy ich szerokość na to pozwala. poza tym czy wiązania seniorskie nie sa dostosowane wyłacznie do montazu na płycie. Odnosnie parametrów wiazań (długość, szerokość, siły wypięcia, waga narciarza) zobacz wspomnianego wyzej tech manuala salomona na stronie 5. Kolejna kwestia to sensownosc takie montazu - wiązania seniorskie sa od 2,5 din a więc na wagę od okolo 30 kg - to musiał by być na prawdę kawał dzieciaka ... zobacz w tech manualu salomona na stronie 42 dobór nart i zapieć do wagi dziecka.

No ale najwazniejsze czy maly rozmiarowo but bedzie sie w tych wiazaniach zapinal?

i tu znowu musisz miec konretne wiązanie i konkretny but i informacje czy spełniają one standardy seniorskie i juniorskie - zobacz tabele kompatybilności butów i wiązań na stronie 7 we wspomnianym manualu. Moje zdanie - lepiej dobór wiązań do nart i montaż zostawić serwisowi bo kupisz osobno i może cos nie grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...