Skocz do zawartości

Nordica Gran Sport s14


taki_sobie_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma te nartki, lub ewentualnie na nich śmigał? Mam okazję je kupić po okazyjnej cenie. Proszę o podzielenie sie wrażeniami :D

to dodam i ja coś od siebie.... miałem na nogach s10 - solidne deski, fajnie jeżdżą nie tylko po perfekcyjnie przygotowanej trasie (nie tylko perfekcyjnie przygotowanej....ale trasie), może trochę za delikatne (przynajmniej jak dla mnie)....ale s14 będą na 100 % sztywniejsze, jeśli można tak powiedzieć - to te narty są dość uniwersalne..... generalnie Nordica super - jeździłem na GS i SLR oraz Speedmachine 12 i rewelka.... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klamka zapadła, deseczki czekają w domowym zaciszu na na nasz "biały narkotyk":D. Mam nadzieję, że sezonik zacznę tak szybko jak miniony (20 listopad), albo i wcześniej:p

to nie jest odpowiedz na temat raczej ogolne spojrzenie: zatrwazajace jest jak moalo stos ludzi pyta o dobranie butow i wiazan a a skupia sie na nartach..... a przeciez w lancuchu: narciarz/buty/wiazania/narty te ostatnie sa najmniej wazne!!! prawie nikt nie pyta np czy w integral system sa dobre wiazania i czy wiazania te maja odpowiednia skale./....... to ze narty sa najbardziej WIDOCZNYM elementem ekwipunku, nie znaczy ze najwazniejszym...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów to jest sporo pytań i prawie zawsze padają uwagi ,że źle dobrany but "zabije" przyjemnosc z nartowania. Trochę inaczej wygląda sprawa z wiazaniami . Stało się tak w momencie gdy producenci zaczeli proponowac sety i mocowania wiazan typu "rail" wtedy decydujac sie na narty skazujemy sie na te wiazania ,ktore można wsunac w szynę. Zostają komorki i pare innych nart ze zintegrowana plyta(bez otworów)/ lub zupełnie bez płyty do ,których można przykrecic te wiazania ,które uwaza się za najlepsze.

no wlasnie: nikt (prawie) nie pyta o zintegrowane systemy a przeciez zle dobrane wiazanie (skala) moze zrobic niezle kuku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odpowiedz na temat raczej ogolne spojrzenie: zatrwazajace jest jak moalo stos ludzi pyta o dobranie butow i wiazan a a skupia sie na nartach..... a przeciez w lancuchu: narciarz/buty/wiazania/narty te ostatnie sa najmniej wazne!!! prawie nikt nie pyta np czy w integral system sa dobre wiazania i czy wiazania te maja odpowiednia skale./....... to ze narty sa najbardziej WIDOCZNYM elementem ekwipunku, nie znaczy ze najwazniejszym...........

Wiązania w tych nartach to Marker M11.0 Twin Cam (moja waga 75 kg), a buciki od dłuższego czasu to Salomon X-wave 7 (bardzo mi pasują:D). W tym zestawie chyba nic sie nie "gryzie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...