Skocz do zawartości

Blizzard X Overcross


tenobcy

Rekomendowane odpowiedzi

alien ... nie daruję Ci tej nocy !!! cholera, prowokator sie znalazł :cool: pogadamy za dnia na priv, a teraz do rzeczy: zrobiłem "małe" śledztwo - w poprzednim sezonie była tez narta Overcross, ale inaczej pomalowana i z innymi wymiarami wcięcia 110/66/99 niż ta co podajesz teraz: http://cgi.ebay.de/w...em=290032453908 i co do tej narty to po analizie syntaktycznej :cool: stawiałbym, że jest to "przefarbowany" model Firebird XOC z sezonu 04/05: http://www.skionline...&id_modelu=1348 porównaj taliowanie i budowę tych dwu modeli nart - są identyczne, róznią sie tylko malowaniem no ale Ty pytasz o model z sezonu 06 - i tu jest róznica w taliowaniu - podaja dla tej narty 109/66/98, natomiast budowa jest taka sama (malowanie Overcross z seozmu 05 i 06 tez jest takie samo). Skłaniałbym się do stwierdzenia że jest to nadal ta sama narta - czyli Firebird XOC z sezonu 04/05 tylko ze zmienionymi opisami taliowania, aby sie czyms odróżnić od modelu Overcross z poprzedniego roku. W końcu kto im udowodni różnice 1 mm? A może maszyny im sie zuzyły i jest rzeczywiście róznica 1 mm w wymiarach :cool:. Podsumowując - wyglada to na kolejny "chwyt marketingowy" tym razem w wydaniu Blizzarda, czyli sprzedaż starych nart w nowym malowaniu pod inna nazwą. model trafi pewnie do jakiegoś marketu ("model trudno dostępny w polsce" - czyli pewnie do konkrtnego marketu w austrii lub niemczech)... i będą wciskac maluczkim ze to "top carver". Jest róznica w wiązaniach pomiedzy tymi wszystkimi modelami, ale to jest kwestia wtórna - wiazania zawsze mozna zamontowac inne aby było jeszcze taniej ... Co do "semantyki" tych nart, zakładając że mam rację, to jest oczywisty rozjazd - Firebird XOC to allround, nazwa X Overcross sugeruje nazwe crosową, a temu gościowi na aukcji zrobił sie "topslalomcarver". Jakaś horrendalna mistyfikacja ... Wzmocniona konstrukcja zewnetrzna XOC sugeruje narte dla wypożyczalni co w połączeniu z allround moze objawiać się "wrodzoną beznadziejnością": narta dla wszystkich i do wszystkiego - czyli do niczego. Radziłbym przetestować przed zakupem, tym bardziej ze wygląda na to ze model XOC pojawił sie raz w katalogu Blizzarda i zniknął. Czyzby jakas rynkowa porażka? Jak sie ze mna nie zgadzasz to szukaj sobie dalej sam ... ja ide spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "semantyki" tych nart, zakładając że mam rację, to jest oczywisty rozjazd - Firebird XOC to allround, nazwa X Overcross sugeruje nazwe crosową, a temu gościowi na aukcji zrobił sie "topslalomcarver". Jakaś horrendalna mistyfikacja ... Wzmocniona konstrukcja zewnetrzna XOC sugeruje narte dla wypożyczalni co w połączeniu z allround moze objawiać się "wrodzoną beznadziejnością": narta dla wszystkich i do wszystkiego - czyli do niczego. Radziłbym przetestować przed zakupem, tym bardziej ze wygląda na to ze model XOC pojawił sie raz w katalogu Blizzarda i zniknął. Czyzby jakas rynkowa porażka?

Dzięki, @zetes, kawał dobrej roboty. I jaka dogłębna analiza:eek: "Wrodzona beznadziejność" :D śliczny epitet. Twój?

Jak sie ze mna nie zgadzasz to szukaj sobie dalej sam ... ja ide spać.

Ja? Z Tobą? A gdzież bym śmiał! Mam nadzieję, ze się wyspałeś. Dzięki raz jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...