Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna-Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61 [email protected]

[email protected]

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 03 luty 2007 - 21:48

Witam

Chciałem się wybrać w tym tygodniu do szczyrku. Wie ktoś jakie są aktualne warunki?

Pozdro

#62 milo

milo

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 11.2006
0

Napisano 04 luty 2007 - 15:47

czy nadal są nieczynne te wyciągi co "górale" protestują ?? planuje wyjazd pod koniec lutego ale nie wiem czy będzie sens skoro nie będę miał za dużego wyboru

#63 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 04 luty 2007 - 18:27

chyba raczej śniegu za mało.

#64 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 04 luty 2007 - 19:59

http://www.gat.pl/70.php reszta pogrodzone (dotyczy gat-u) sCyrk :
mirek

#65 krisaz

krisaz

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 860 postów
  • Na forum od: 09.2006
241
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk (SBL)

Napisano 05 luty 2007 - 14:10

Dobra wiadomość:

Począwszy od dnia 06-02-2007 sukcesywnie będą uruchamiane wyciągi z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską oraz wyciągi ze Soliska przez Polanę Suche do Hali Skrzyczeńskiej.

Solisko
GAT zostanie sprywatyzowany. W niedzielę w Szczyrku doszło do spotkania Wiceministra Ireneusza Dąbrowskiego z stronami konfliktu. Zbuntowani właściciele gruntów wstępnie zgodzili się na propozycję prywatyzacji ośrodka proponowaną przez wiceministra.

Z GAT ma zostać wydzielony ośrodek narciarski w Szczyrku i ma zostać sprywatyzowany a udziały będą mogli wykupić właściciele gruntów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni minister skarbu ma podjąć uchwałę w sprawie sprzedaży ośrodka.

Gwarantem zgodził się zostać poseł K. Matuszny, dzieki temu już od jutra ruszy większość wyciągów w ośrodku.

Źródło www.narty.pl

--------------------------------------------------------------------------------

#66 TT

TT

Użytkownik

• PipPipPip
  • 766 postów
  • Na forum od: 03.2006
92
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 05 luty 2007 - 15:27

Błogosławieństwo!!!!!!!
Niech ktoś porządny się za to weźmie. Najlepij ten proboszcz z Białki ;)
Postawi krzesła i góra jak marzenie.
Pozdrawiam, Tomek

#67 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
42
  • Będzin

Napisano 05 luty 2007 - 17:44

Znając przypadki prywatyzacji innych przedsiębiorstw to nic dobrego z tego nie będzie - przypuszczam po prywatyzacji będzie tak samo (obym się mylił) a tak swoją drogą to przy obecnyn stanie infrastruktury to niema sensu tam jechać.

#68 Johann

Johann

Użytkownik

• PipPip
  • 230 postów
  • Na forum od: 09.2006
76
  • małopolska

Napisano 05 luty 2007 - 19:36

Artykuł na ten temat:
http://miasta.gazeta...19,3896328.html
  • turim podziękował za tę wiadomość

#69 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
42
  • Będzin

Napisano 06 luty 2007 - 13:40

Może się coś w końcu zmieni:)

#70 zdanpak

zdanpak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 709 postów
28
  • Warszawa

Napisano 06 luty 2007 - 20:07

Dobra wiadomość:

Począwszy od dnia 06-02-2007 sukcesywnie będą uruchamiane wyciągi z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską oraz wyciągi ze Soliska przez Polanę Suche do Hali Skrzyczeńskiej.

Solisko
GAT zostanie sprywatyzowany. W niedzielę w Szczyrku doszło do spotkania Wiceministra Ireneusza Dąbrowskiego z stronami konfliktu. Zbuntowani właściciele gruntów wstępnie zgodzili się na propozycję prywatyzacji ośrodka proponowaną przez wiceministra.

Z GAT ma zostać wydzielony ośrodek narciarski w Szczyrku i ma zostać sprywatyzowany a udziały będą mogli wykupić właściciele gruntów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni minister skarbu ma podjąć uchwałę w sprawie sprzedaży ośrodka.

Gwarantem zgodził się zostać poseł K. Matuszny, dzieki temu już od jutra ruszy większość wyciągów w ośrodku.

Źródło www.narty.pl

--------------------------------------------------------------------------------

Aż wiceminister do tego potrzebny

[COLOR="Red"]jedź w góry i wysłuchaj dobrych wieści- reszta świata pogrążona jest w chaosie [/COLOR]

#71 Krzych30

Krzych30

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 12.2006
0
  • Umiejętności: 4
  • Bielsko Biała

Napisano 07 luty 2007 - 14:01

Czy był ktos moze z Was i wie czy juz działają wyciągi w obrębie małego skrzycznego, no i jak z przygotowaniem tras? W zeszłą sobotę jeszcze wszystko stało (jak zwykle kłotnia o kasę i grunty), pojeździłem na julianach, ale tak od 11 rano była juz kolejka na 20 min. stania :(
Podobno małe skrzyczne miało ruszyc w tym tygodniu, może to troche rozładuje kolejki, chociaż wątpię.

#72 truda

truda

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
10
  • Oberschlesien / Pszczyna

Napisano 07 luty 2007 - 19:34

bylem dzisiaj w szczyrku:)
nie dzialal tylko na male skrzyczne (chodziaz rano przez kilka minut sie "krecil"):P
poza tym wszystkie GAT-owskie uruchomione;)
warunki sniegowe niezle 40-80cm, chociaz ratraki mogly sie troche bardziej postarac:mad:
po 12 juz nie bylo tak "pieknie":confused:
kolejki do 10:30 gora na 5min, pozniej 10-15min-czyli niezle
ogolnie jestem zadowolony i "wyjezdzony":) :P ;) :D
[COLOR="Black"]Star "SNOW" Wars - Niech Śnieg Bedzie z Wami!!![/COLOR]

#73 HOLT

HOLT

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Umiejętności: 6
  • Nowy Sącz

Napisano 09 luty 2007 - 13:04

Wybieramy się jutro do Szczyrku na dwa dni. Jak tam jest, czego możemy się spodziewać? Gdzie najlepiej pojeździć? Pozdrawiam.
Jak mawiał Dzielny Wojak Szwejk: Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było!!!

#74 HOLT

HOLT

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Nowy Sącz

Napisano 13 luty 2007 - 08:28

Byłem w weekend, śnieg mokry, ale wyciągi działają. Polecam czarną trasę, jest OK. Problemem tylko jest obsługa, bo panie w kasach bardzo nieuprzejme, na pytanie: Gdzie można pojeździć i które wyciągi działają, czy można z Małego Skrzycznego przejechać gdzieś dalej, Pani oburzona, powiedziała: Przecież jest napisane, niech pan sobie poczyta. A kartek i ogłoszeń wisi tyle, że lektura zabiera dobrą godzinę.
Można pojeździć, choć trzeba dużo cierpliwości.
Wolę Jaworzynę Krynicką. :cool:
Jak mawiał Dzielny Wojak Szwejk: Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było!!!

#75 eli2

eli2

Użytkownik

• Pip
  • 44 postów
0
  • Bydgoszcz

Napisano 13 luty 2007 - 08:53

W zeszłym roku jak kupowałem karnet moją uwagę zwrócił napis: "Kasa nie posiada śrubokręta". He he he - Jak w "Alternatywach 4" albo w"Misiu". Zapewne klienci często pytali o śrubokręt aby wyregulować wiązania. A obsługa zamiast zakupić dla klientów - wystawiła kartkę. Nigdy nie mogłem zrozumieć jak można marnować tak świetne naturalne warunki narciarskie (ilość ciekawych i połączonych tras) z tak marną infrastrukturą i obsługą. Ale uwielbiam Szczyrk. Moją ulubioną trasą jest Golgota. Bińkula często oblodzona, bo wiatry z tamtej strony wieją.

#76 snowblade'man

snowblade'man

Użytkownik

• PipPipPip
  • 775 postów
  • Na forum od: 02.2007
198
  • SCI,20min.jazdy do najbliższego wyciągu :)

Napisano 13 luty 2007 - 09:11

W zeszłym roku jak kupowałem karnet moją uwagę zwrócił napis: "Kasa nie posiada śrubokręta". He he he - Jak w "Alternatywach 4" albo w"Misiu". Zapewne klienci często pytali o śrubokręt aby wyregulować wiązania. A obsługa zamiast zakupić dla klientów - wystawiła kartkę. Nigdy nie mogłem zrozumieć jak można marnować tak świetne naturalne warunki narciarskie (ilość ciekawych i połączonych tras) z tak marną infrastrukturą i obsługą.

potwierdzam-Szczyrk polecałem jeszcze 7 lat temu,ale teraz każdemu odradzam!!!
Ceny z d..y wzięte,przestarzałe powolne wyciągi/słaba przepustowość/,obsługa rodem z PRLu,trasy nie zawsze dobrze przygotowane...Pamiętam jak weszły karty magnetyczne,to po zakupie nie można było ich oddać-kaucja pobrana-a oddać nie można było-no paranoja!!!:eek:
Wszędzie kupa ludzi-po prostu szkoda czasu,kasy i nerwów na zjazdy w Szczyrku,chociaż Golgota jako stok jest wzorowa/rzadjko kiedy nie zlodzona/

#77 HOLT

HOLT

Nowy użytkownik

• 13 postów
0
  • Nowy Sącz

Napisano 13 luty 2007 - 10:35

Aha, jeszcze jeden "cukiereczek".

KOMERCYJNE BRAMKI.

Jak za czasów PRL-u komercyjne sklepy. Wchodzisz bez kolejki, ale kasują ci za to podwójna ilość punktów.

#78 Avi

Avi

Użytkownik

• 28 postów
3
  • Umiejętności: 5
  • Kraków

Napisano 14 luty 2007 - 13:35

Byłem wczoraj w Czyrnej. Warunki do jazdy były tylko w górnej części kompleksu (Małe Skrzyczne - Polana Skrzyczeńska). W górnym odcinku trasy przetarty śnieg, wychodząca ziemia z kamieniami no i ludzi dużo tam ciągnęło. Niżej już specjalnie wielkiej jazdy nie było , no może poza Bieńkulą.

pozdrawiam

#79 Gurdziol

Gurdziol

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
3
  • Oświęcim

Napisano 18 luty 2007 - 19:22

Ciekawe czy w końcu uda im się spełnic mażenia:) :
http://www.narty.pl/...d=301&tx_ttnews[tt_news]=2026&tx_ttnews[backPid]=1916&cHash=a1da58b795
Sam mam taką nadzieje!
Pozdrawiam Jarek:)

#80 mlodziak1993

mlodziak1993

Użytkownik

• PipPip
  • 231 postów
14
  • ok.Warszawy

Napisano 22 luty 2007 - 11:57

Dalszy ciąg konfliktu juz tylko czynne 4 trasy:
UWAGA! W związku z brakiem porozumienia z częścią właścicieli gruntów w Czyrnej informujemy, że 9 wyciągów w tym rejonie Ośrodka będzie nieczynnych, natomiast 4 wyciągi z Soliska na Pośrednie funkcjonują normalnie.

http://narty.pl/inde...d=301&tx_ttnews[tt_news]=2029&tx_ttnews[backPid]=289&cHash=03f2dca848

Źródło:Narty.pl
:)