Skocz do zawartościLech78

Rejestracja: 26 lis 2017
Poza forum Ostatnio: 07 sty 2019
-----

Moje posty

W temacie: Kolizja na stoku we Włoszech - pismo z niemieckiej kancelarii prawnej

03 luty 2018 - 22:37

A co to za ubezpieczenie za 10zł na 500tys.? Bo cena śmieszna, praktycznie można powiedzieć, że za darmo - stąd ciekawe, czy jego cena nie jest ukryta w składce za ubezpieczenie mieszkania. Jeśli i ubezpieczenie mieszkania ma konkurencyjną składkę, to tylko pogratulować oferty :) No i zapoznać się z warunkami, aby znać istotne wyłączenia.


W temacie: Humor

22 styczeń 2018 - 12:53

Dlaczego narty są lepsze od snowboardu :)

 

https://web.facebook...36402139745716/


W temacie: Ubezpieczenie narciarskie

29 grudzień 2017 - 09:18

W drugim kroku wybierasz a w nastepnych nie widzisz. 

W nastepnych modyfikujesz zakres ubezpieczeń w 3 wariantach, zmieniasz kwoty ale potwierdzenia wyboru nart nie masz.

Nie masz także w ofercie wysłanej na maila

 

 

Zatem nie kupuj online, tylko u agenta, będziesz miał wszystko napisane, i w ofercie będzie informacja o nartach :)


W temacie: Ubezpieczenie narciarskie

28 grudzień 2017 - 17:46

@wkg - wyciągając jednostkowy przypadek niewypłacenia odszkodowania - i chcąc być konsekwentny - musiałbyś odrzucić każdego ubezpieczyciela. Tylko jaki z tego wniosek?

 

Na forach przeczytasz też, że komuś nie zadziałał EKUZ, bo na przykład w Polsce w tamtej chwili system padł i lekarz nie miał jak sprawdzić ważności - czy z tego wyciągasz wniosek, że i EKUZ jest be? :)

 

Nie ma co obrażać się na świat, tylko trzeba przyjmować go takim, jaki jest, a o swoje sprawy konsekwentnie dbać. Zachowywanie na pograniczu "na złość mamie odmrożę sobie uszy" nie jest przeze mnie polecane.


W temacie: Ubezpieczenie narciarskie

28 grudzień 2017 - 17:03

Wiele szpitali też nie uznaje polskich ubezpieczń, czekają na jakies potwierdzenie faksem, promesy - istny horror.

 

W takim razie wyjaśnię jak to jest - to nie działa tak, że pokazujesz polisę, a szpital cię leczy. Nigdy. To działa tak, że ubezpieczyciel ma tobie zorganizować leczenie (organizacja leczenia to obowiązek ubezpieczyciela w ramach Assistance, nawet tego podstawowego), a jak to zrobi, to już sprawa drugorzędna - czy się zna ze szpitalem, bo już mają przetarte szlaki, czy wysyła promesy - to już jest niejako poza tobą, jako ubezpieczonym. Ty wymagasz tego, aby leczenie było przez ubezpieczyciela zorganizowane. Między innymi to jest powodem tego, że jeśli tylko jest to możliwe, to po pomoc dzwonisz do ubezpieczyciela, który organizuje pomoc, a nie przychodzisz do szpitala i stawiasz ubezpieczyciela przed faktem dokonanym.

 

To, że czasami to trwa, to rozumiem. Nic nie jest idealne, ale zakładam, że w takim przypadku EKUZ nie jest alternatywą, bo pewnie mówimy wówczas o ośrodkach, które na EKUZ nie leczą (nie czekałyby wówczas na promesy/pieniądze z prywatnego ubezpieczenia).