Skocz do zawartościMountSnow

Rejestracja: 14 sty 2010
Poza forum Ostatnio: 17 lut 2015
-----

Moje posty

W temacie: Buty custom-owe. Sprzęt dla dużych ludzi.

11 luty 2015 - 11:43

Factor BD robią do 30,5 - to solidny but więc być może można go trochę zmodyfikować. Podeszwa jest wymienna. Z punktu widzenia Mount Snow zaletami byłoby to, że to wysoki but i z regulacją kąta cholewki w zakresie 14-22 stopnie. Do długotrwałego skiturowania niezbyt się nadaje ale do freeride jest znakomity. Używam go zamiennie z TLT5

 

Pozdro

Wiesiek

 

Tak, znam te BD - i gdyby nie rozmiar - brałbym w ciemno. Są dość wysokie i dobrze skonstruowane.
Podobnie jest z Garmont'em.

Ten jeden cholerny centymetr trzeba będzie ciachnąć :) Czasem się dziwię, że po tylu przygodach w górach dalej mam wszystkie palce... może samo się załatwi ;)

Właśnie dlatego muszę dbać o odpowiednie buty, bo zdarza mi się używać w naprawdę niskich temperaturach, bez normalnego noclegu (tylko namiot, jama).

 


W temacie: Buty custom-owe. Sprzęt dla dużych ludzi.

11 luty 2015 - 00:50

BARDZO Wam wszystkim dziękuję.

W zasadzie potrzebuję 2 pary - lżejsze skitour/freeride (przy czym Scarpa jakoś mi na razie nie leży) i cięższe - all mountain o zacięciu sportowym.
Przymierzałem ostatnio w Harrachovie Salomon Quest Pro TR 110. Mają "dziurki" do Dynafita, bardzo wygodne - nawet 31 by pasował. Ale brak reg. forward lean przy za małym kącie - wykluczył potencjalnie niezłe buty.

 

 


W temacie: Buty custom-owe. Sprzęt dla dużych ludzi.

10 luty 2015 - 21:46

Witam kolego, też mam 2 metry. Jednak w moim przypadku raczej problem jest z doborem ubrań. Bo wszystko albo za krótkie albo za szerokie. Co do butów to normalnie nosze 46-46,5. Buty narciarskie jakie posiadam to Salomon xc 120 cs rozmiar 29. Nie odczuwam dyskomfortu co do długości. Palce dotykają minimalnie przodów w botkach ale jest "ok". Wydaje mi się, że dasz rade coś znaleśc. Może spróbuj tych salomonów w rozmiarze 30. Tylko musisz mieć szczupłą stopę bo inaczej nie masz co do nich startować.

Dzięki, ale 31 to jest już na styk - co mogę zwykle włożyć :(
Jak napisałem. Długie nogi...

Przerobiłem już trochę butów, radzę sobie z jazdą, egzamin instruktorski zdałem w tych mniej wygodnych, ale zdiagnozowałem gdzie są ograniczenia i szukam rozwiązań.


W temacie: PITZTAL - pytanie o wyciągi

10 luty 2015 - 18:57

Jeśli koledze chodzi o "podejście" lub zjazd z Soelden dla oszczędności - to się nie da :). Bez przechodzenia przez bramki dostępne tylko orczyki i talerzyk, natomiast do gondol i do krzesła trzeba mieć karnet (można bez karnetu jeździć do pośredniej stacji, starszej gondolki).

 

Pozdrawiam

marioo

No i to chyba rozjaśnia wątpliwości :(
Dzięki.

Myślałem, że zafunduję sobie parę chwil ułatwionego freeride na dzień, niejako gratis.


W temacie: PITZTAL - pytanie o wyciągi

10 luty 2015 - 18:55

Karnet jest potrzebny żeby wjechać i zjechać kretem i do obydwóch gondol .Możesz przecież kupić jednorazowy wjazd  

Tak zrobiłem wtedy, ale na górze się okazało, że wejście na wszystkie kolejki (krzesła zdaje się) jest już nielimitowane. Ciekaw jestem, czy ten stan trwa.