Jump to content

Siepraw Ski

SkiForum
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...
Taaa.. Do tego brak karnetów czasowych (za 30pln jeżdżę ok. 1,5h a np. w Białce nawet 6h), kaucja za kartę magnetyczną 20pln (u konkurencji 10pln), parking płatny, kibel płatny, infrastruktura mizerna (ceny jak na Krupówkach). O stokach nawet nie wspomnę... Wystarczy nadmienić ze na tych 350m są jeszcze wypłaszczenia :mad: Pierwszy raz jak tam pojechałem trafiła mi się jazda za darmo - zjechałem 2 razy, spakowałem się i pojechałem 70km do Białki. W ogóle tam dziwni ludzie jeżdżą. Że uczący się to oczywiste, ale odniosłem wrażenie, że nigdzie indziej jeszcze nie byli więc nie mają nawet świadomości, że może być inaczej.. Porażka :mad:

Szczerze mówiąc to Siepraw nie jest optymalnym miejscem do nauki jazdy na nartach. Ośla łączka jest zbyt krótka a całkowicie początkujący będzie mieć problemy z "długimi" trasami. Myślę, że od nowego sezonu stonują z cenami - przecież Myślenicy przygrzmociły z grubej rury. Za rok będzie tam trudna traska (900 metrów) - znajomy opowiadał, że jest podobna do czerwono - czarnej Palenicy oraz rodzinna 1200 metrów. Już teraz jest krzesło czwóreczka. Jeśli Siepraw będzie kosztował więcej niż 1 zł/zjazd to mogą stracić klientelę.

• 9 months later...
Chełm startuje w najbliższy weekend. Co do stopnia trudności to znajomy przyrównywał do Palenicy I w Szczawnicy albo Nosala. Jeśli więc ktoś jeździ przeciętnie to może mieć średnią przyjemność a należy przecież wziąść poprawkę, że pół Krakowa się rzuci na Myślenice. Weekend. Boże, armageddon będzie. Tłum jak w Białce gwarantowany bo to niecałe 30 km od miasta. W Kasinie Wielkiej otwierają stok również w tą sobotę. Traska na 1400 metrów, krzesło czteroosobowe, piękna okolica i widoki. Dystans ok 50-60 km od Krakowa i tam właśnie jadę. Może mnie rzeka mrówek nie zaleje:)