Skocz do zawartości

Puławy Górne - Beskid Niski


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

Od 15 lat wybierałem się w tamte rogiony na letni wypoczynek, ale bywało tak, że przebywałem tam 1/2 roku! (mam tam domek letniskowy) Niedawno wybudowano tam niezły mini ośrodek narciarski. Podobno jest extra! A do tego jeszcze idealnie czyste powietrze i tanie kwatery agroturystyczne!!! Szczyty nie są wysokie jeżeli chodzi o "nad poziomem morza", ale o śnieg w sezonie nie ma się co martwić!!! A co najważniejsze: jest mały tłok nawet w szczycie sezonu!!! Najbliższej zimy napewno wszystko sprawdze na własnej skórze....:) http://www.kiczerapulawy.pl/ http://www.twojebies...liki/pulawy.php PROSZE O WASZE OPINIE! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jeździ tam dość często. Sam się tam wybiorę w przyszłym sezonie. Ciekawostką jest to, że nie można tam (na miejscu) kupić nic procentowego, nawet piwa. Ponoć ten stok dzierżawią jacyś "innowiercy" i nie uznają alkocholu. Jeżeli ktoś już tak bardzo chce się napić np grzańca to niestety musi go sobie przywieść w termosie :) . Pozdrowienia Salem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jeździ tam dość często. Sam się tam wybiorę w przyszłym sezonie. Ciekawostką jest to, że nie można tam (na miejscu) kupić nic procentowego, nawet piwa. Ponoć ten stok dzierżawią jacyś "innowiercy" i nie uznają alkocholu. Jeżeli ktoś już tak bardzo chce się napić np grzańca to niestety musi go sobie przywieść w termosie :) .

Mieszkają tam ZIELONOWIĄTKOWCY. Oni nie piją wogóle alkoholu. Niedawno jeszcze nawet w sklepie w Puławach Dolnych nie można było kupić piwa. Widać wszystko się zmienia i w końcu i tam będzie można napić się coś procentowego. W pobliskiej wsi Rudawka Rymanowska jest Mini Bar, w którym % jest pod dostatkiem, ale z tego co wiem jest on otwarty tylko w sezonie letnim(chyba, że się coś w tym roku zmieniło):confused: Pare kilometrów od Puław jest wieś o fajnie brzmiącej nazwie: Pastwiska:) Jest tam fajny "Bar Leśny" - prowadzi go znajomy, ale on czynny jest zwykle od Maja do Września. Może w najbliższym czasie przedstawie mu myśl o otwarciu również w zime. Jeżeli uda się coś wykombinować z ogrzewaniem mojego domku, to nie widze przeszkód, żeby zrobić tam w najbliższym sezonie kilkudniowy wypad na nartki:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkają tam ZIELONOWIĄTKOWCY. Oni nie piją wogóle alkoholu. Niedawno jeszcze nawet w sklepie w Puławach Dolnych nie można było kupić piwa. Widać wszystko się zmienia i w końcu i tam będzie można napić się coś procentowego. W pobliskiej wsi Rudawka Rymanowska jest Mini Bar, w którym % jest pod dostatkiem, ale z tego co wiem jest on otwarty tylko w sezonie letnim(chyba, że się coś w tym roku zmieniło):confused: Pare kilometrów od Puław jest wieś o fajnie brzmiącej nazwie: Pastwiska:) Jest tam fajny "Bar Leśny" - prowadzi go znajomy, ale on czynny jest zwykle od Maja do Września. Może w najbliższym czasie przedstawie mu myśl o otwarciu również w zime.

To ja już wole zaopatrzyć się w piwo we własnym zakresie :) Pozdrowienia Salem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wole zaopatrzyć się w piwo we własnym zakresie :) Pozdrowienia Salem

Na podkarpaciu popularne są "Wojaki" :D ale... Leżajsk to pivo roku. -oczywiście PO cięciu stoku Czemu tak wszyscy zamilkli:confused: Zobaczymy się w Puławach Salem:) ZIMA JUŻ BLISKO pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć ile dokładnie kilometrów. Zwykle jeździłem pociągiem - troche okrężną drogą:( Myśle, że troche ponad 250 km. Na jeden dzień nie opłaca się tam jechać ze Śląska, ale na kilka dni... czemu nie:) Masz racje: miejscowi wpadli na naprawde dobry pomysł. A dla ludzi z większych miast i aglomeracji to naprawde raj na ziemi. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

tylko ten dojazd jest utrudniony waska droga z diurami i wiedzie pzrez jakie chaszce-momentami ciezko nie da sie minac (a tak ps to po drodze tez jest jakis wyciag - a pzrynajmniej tak mowi reklama) A i karneciki nie sa drogie ( jak bylem to od 9 do 10 mozna bylo jezdzic za free) Pozdrawiam

Drogi rzeczywiście robią z asfaltu 3 gatunku:( Dziury trzeba łatać po każdej zimie, ale z chaszczami się nie spotkałem :) Co do innego wyciągu po drodze, to są 3. Zależy jaką drogą kto jedzie: W okolicach Rymanowa Zdroju 2 orczyki, ale bardzo króciutkie - takie typowe ośle łączki. I jeden w Karlikowie - jadąc w kierunku Komańczy, za Bukowskiem - to już konkretniejszy orczyk - a trasa chyba nawet ciekawsza niż w Puławach:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy się w Puławach Salem

Tej zimy u teściów będę dość często. Mieszkają w Strzyżowie, to już nie daleko do Puław, więc napewno się tam zjawie. W jakim okresie tam będziesz, to spróbuje wpaść? Tak przy okazji, w Strzyżowie też jest taki nieduży stok, więc też można pojeżdzić : http://www.oazaski.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salem - jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będe w Puławach. Wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda i kiedy będą dobre warunki. Będe wiedział jakieś półtorej tygodnia przed samym wyjazdem, ale napewno dam znać.:) Ryś - W Puławach troche szkoda, że nie ma żadnej knajpki z grzańcem, albo dobrym piwkiem jasnym pełnym;). Poza tym wszystko jest ok:) Nie wiem jak to wygląda w Karlikowie, ale tam chyba coś procentowego mają:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sezonów temu w Puławach (jeszcze jak budowali stację dolną) to był namiocik z żywcem i tak naprawdę to nie wiem dlaczego go zlikwidowali po zakończeniu budowy (myślę że chodziło o nabicie kasy na budynek stacji). Natomiast w Karlikowe są kanjpki tylko to wszystko jakieś takie zaniedbane (brak WC z prawdziwego zdarzenia) a szkoda bo stok jest bardzo fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

tak ale tam nie ma zadnych domkow letniskowych :(


Domki letniskowe są, ale większość oddalona jest o kilka kilometrów od wyciągu. Domki są w Puławach Dolnych i w pobliżu Rudawki Rymanowskiej. Właścicielowie są prywatni, ale wynajmują domki. Będe tam na dniach, więc może uda się załatwić jakieś namiary.
pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...