Skocz do zawartości

Gdzie i kiedy kupimy najtaniej narty na przyszły sezon?


TT

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie i kiedy kupimy najtaniej narty na przyszły sezon? Chce kupić narty na przyszły sezon, jak najtaniej nie zależy mi na czasie - byłe by się do przyszłej zimy wyrobić ;) Rossignol Oversize 9X, Atomic SuperCross 10, Fischer Rx8, Fischer Rx9 - potrzebuje coś z tego. Co proponujecie? Allegro, jakiś sklepy, czy szukać bezpośrednio u dystrybutora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja przedmowca pisze... W listopadzie i grudniu trzeba po sklepach szukac modeli z sezonu 2005/2006 i nie zastanawiac sie tylko brac... Bo takie narty bardzo szybko znikaja... Albo wstrzymac sie do lutego/marca i kupic cos z wyprzedazy z sezonu 2006/2007... Wtedy jeszcze bedzie mozna na sniegu przetestowac w koncowce sezonu... Jesli chodzi o zrodlo to trzeba po sklepach pojezdzic, najlepiej tych malych i troche sie potargowac... Na allegro tez jest duzo sprzetu ale jesli chodzi o nowy to nalezy brac taki, ktory ma jakas gwarancje sprzedwacy (paragon z kasy fiskalnej, fakture VAT)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Od paru sezonów wypożyczam narty w austriackich alpach cena 6 dni około 100 euro w kategorii top super vip i podobne czyli najwyższa półka. Jeżdzę jakieś dwa tygodnie w sezonie, no może jeszcze trzy lub cztery dni na lodowiec jesienią. Wydatek na sezon 200 Euro razy trzy lata = 600 euro. Kupione narty tej klasy to wydatek 3- 3,5 tysięcy ew. 700-800 euro plus minimum raz w roku serwis najmniej 20 euro. Przy jeździe jaką preferuję narty po trzech latach stają się "naleśnikowate". Odpada problem bagażu - polecam kupić buty (choć i te można w pierwszej fazie wypożyczać) i sprawdzić ceny wypożyczeń nart początkujący kolega płacił 60 euro za tydzień za komplet buty narty kijki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru sezonów wypożyczam narty w austriackich alpach cena 6 dni około 100 euro w kategorii top super vip i podobne czyli najwyższa półka. Jeżdzę jakieś dwa tygodnie w sezonie, no może jeszcze trzy lub cztery dni na lodowiec jesienią. Wydatek na sezon 200 Euro razy trzy lata = 600 euro. Kupione narty tej klasy to wydatek 3- 3,5 tysięcy ew. 700-800 euro plus minimum raz w roku serwis najmniej 20 euro. Przy jeździe jaką preferuję narty po trzech latach stają się "naleśnikowate". Odpada problem bagażu - polecam kupić buty (choć i te można w pierwszej fazie wypożyczać) i sprawdzić ceny wypożyczeń nart początkujący kolega płacił 60 euro za tydzień za komplet buty narty kijki.

Jednak z cenami to przesadzileś Dwa przyklady: Z kategorii top i aktualnego sezonu 07/08 to taki np Fischer RC4 WC SC + Z13 na flowflexie kosztują 1880zl http://www.allegro.p...ert_sport_.html Ta sama cena Atomic SL12 +Neox412 http://www.allegro.p...ert_sport_.html No chyba że to nie są top ski :) Oczywiście plusem wypożyczania ( poza targaniem sprzętu )jest to że można zmieniać modele kiedy się chce ale na przyklad ja lepiej sie czuję na narcie którą znam i wiem jak si zachowuje jeszcze jeden przyklad http://www.allegro.p...pt_2008_fa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skibay.at -wypożyczałem u tego gościa kilka razy. Kupowałem dla kolegów używane narty moze nie tanio ale z znaną historią - ile osób na nich jeździło ile razy ostrzone - pewniak. Co do nowych nart ceny są z austriackich i niemieckich sklepów (Schuster Monachium ) i takie ceny uwzględniałem w moich kalkulacjach. Jeszcze jeden argument - serce nie boli jak : w kolejkach ktoś mi nastąpi na nartę, jak jesienią, w Polsce, Czechach i wiosną złapię kamyczka pod nartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...