Skocz do zawartości

Fischer RX8, Atomic SX10 i Fischer Rc4 Race C


TT

Rekomendowane odpowiedzi

Fischer RX8, Atomic SX10 i Fischer Rc4 Race C Wszystkie te narty są uniwersalne. Rx8 i sx10 to typowe crossy. Wlaściwie nie myślałbym o zmianie nart - mam fischer sceneo 300ice, ale przejechałem się na rossignol oversize 9x - różnica była znaczna. Rx8 zbiera wiele pochwał. O sx10 powiedziano mi w sklepie, że będą lepsze od rossignol oversize 9x. A race C to najsłabszy z grupy race - klasuje się pomiędzy Rx8 a rx6? Race C ma najprzystępniejszą cene. Na co się zdecydować. Race C i Sx10 mają takie same promienie skrętu (ok. 14-15), natomiast rx8 ma promień mniejszy ok. 12-13m. Rx8 ma rdzeń twardszy od Race C, ale czy to znaczy, że narta jest napewno lepsza? - napewno bardziej męcząca. Licze na waszą rade. Kto na jakiejś jezdził niech coś napisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz zarówno slalom jak i carving rc4 C będzie ok. Jeśli zaś szukasz narty stabilnej w szerszym zakresie warunków śniegowych weź cross-ówke (obie są bardzo dobre). ps. Co do stwierdzenia: "O sx10 powiedziano mi w sklepie, że będą lepsze od rossignol oversize 9x" uważam, że autor tej konkluzji zamiast doradzać ludziom w sklepie powinien kopać rowy, byle nie pod przewody telekomnikacyjne bo mi jeszcze net sp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz zarówno slalom jak i carving rc4 C będzie ok. Jeśli zaś szukasz narty stabilnej w szerszym zakresie warunków śniegowych weź cross-ówke (obie są bardzo dobre). ps. Co do stwierdzenia: "O sx10 powiedziano mi w sklepie, że będą lepsze od rossignol oversize 9x" uważam, że autor tej konkluzji zamiast doradzać ludziom w sklepie powinien kopać rowy, byle nie pod przewody telekomnikacyjne bo mi jeszcze net sp....

Potwierdzam, bardzo trafnie powiedziano...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam gość powiedział mi, że lepiej nie kupowac fischerów, bo są bardzo twarde i niszczą się stawy, a po 4h jazdy ma sie dość... Potem mówilismy o SX10 i się pytam jakiej są twardość - maja te syntetyczne rdzenie - czy męczą? Mówi, że są bardzo twarde i szybkie, ale nie męczą... Co to znaczy "Jeśli jeździsz zarówno slalom jak i carving rc4 C będzie ok"? Jeżdże slalom karwingowo i gigant karwingowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce narty bardziej wymagającej od mojego sceneo 300. Chce się nauczyć jeszcze lepiej jeździć. W starciu rx8 i race sc wybralbym rx8. Natomiast ja rozważam kupno race 4 C i rx8. Wiem, że race c nie jest tak dobre jak sc - czyli nie powinienen sie wachać... Tyle, że rx8 jest droższe od race C ok. 300-400zł. Jestem w stanie dać pare groszy więcej - nie dam 1200zł za narty które bedą jezdzić jak moje obecne - wole dać 1500zł za narty ktore beda wyraznie lepsze. To race C ma chyba taki sam rdzeń, jak moje sceneo 300? Może uda mi się wyskoczyć do Szczyrku w sobote i wyporzyczyć jakieś nartki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalom to jazda szybkim skrętem (ok. 1 na skundę) z wykorzystaniem zarówno zakrawędziowania narty, jaki i balansu ciałem. Carving to cięty skręt bazujący na krzywiźnie krawędzi narty (taliowaniu) oraz jej wygięciu poprzez dociśnięcie do stoku (przemieszczenie środka ciężkości nie wymusza skrętu lecz służy utrzymaniu równowagi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalom to jest dla Ciebie ten styl jakim jezdził mój ojciec, szybkie krawedziowanie z wykorzystaniem balansu ciałem. Zawodowcy aktualnie slalom jeżdżą carvingiem. Oczywiście zdaża się, że ktoś zakrawędziuje, ale to wynika z jakiegoś błedu, albo porpstu nie umie się zmieścić w bramce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem coś, że się nie zrozumiemy.... :D Więc jeszcze raz: - slalom, czyli technika szybkiego skrętu zarówno (jak to piszesz) stara, jak i nowa z wykorzystaniem krzywizny krawędzi (taliowania narty). - carving, czyli skręt wyłącznie w oparciu o krawędź taliowanej narty (np.fun). Zauważ, że ciągle zawody carvingowe prowadzone są oddzielnie od konkurencji typu SL czy GS. Bo też technika prowadzenia nart i balansu ciałem jest nieco inna, pomimo podobieństwa wymuszonego przez nowoczesny sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stok jest kiepsko przygotowany (co się niestety u nas często zdarza), to przyjemność jazdy na narcie typu race będzie wątpliwa - zdecydowaną przewagę będzie tu miał cross. Jeśli natomiast trasa będzie ubita lub nawet oblodzona to frajda z takiej narty jest ogromna. Najgorsze dla niej warunki to "luźny" śnieg nie trzymający się podłoża - ale oczywiście jeździć się da. Pozdrawiam ;) ps. rc4 SC jest jednak zdecydowanie lepszą nartą niż rc4 C, nie mówiąc o rc4 WC SC.. ps1. jeszcze mi się nie zdażyło, bym nie żałował wyboru produktu/modelu prostszego (czytaj tańszego). Zawsze potem pluję sobie w brodę, że skazałem się na pół-środek dla zoszczędzenia czasem nie tak znowu istotnej kwoty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

W zeszłym roku testowałem race sc, race c i rx8 w Źieleńcu w centrum testowym Fischera. Zacząłem testy od grupy Race, kiedy stok był jeszcze gładki. Warunki były idealne - pogoda była słoneczna i malo ludków bo temperatura -20 C. SC to wpaniałe narty, na twardym śniegu sprawowały się rewelacyjnie. Potem przesiadłem sie na C i podczas pierwszego zjazdu myślałem że ubrałem kapcie. Narta jest miękka, spokojna i nadaje sie do rekreacji. Jak ktoś chce mieć narte z grupy allround w barwach race to prosze bardzo. Na koniec założyłem RX8 i bawiłem się wspaniale. Narta zachowywała się podobnie do SC ale chyba jest łatwiejsza w inicjacji skrętu. Tydzień później Kupiłem je sobie i pojechałem na słowację do Rużomberoku, gdzie pierwszy raz obiema rękami dotknąłem stoku podczas skrętu. Narty dobrze sprawują się na stokach "popołudniowych" , nierównych. Krótko: RX8 to słusznie chwalone narty. W tym roku nie szukam innych.

Jeżeli Pan mówi o Słowacji to radzę wypróbować te narty na Chopoku.Miałem okazję w zeszłym roku być tu i tam.:D Rużomberok raczej się nie nadaje do testowania nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...