Skocz do zawartości

wiazania cos nie tak :(


alen59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wczorajszym powrocie do domu z nart zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło a na co nie zwróciłem uwagi wcześniej. Popatrzcie na poniższy film, interesuje Was początek i później od ok 30 sek filmu. Mam wrażenie, że wiązanie jest luźne:( Czy to tak może być? W Środę mam jechać do Zakopanego, ale teraz mam wątpliwości co do sprawności sprzętu. http://img532.images...p1020284ms8.flv I jeszcze druga sprawa. czy do długości skorupy buta 305 ( rozmiar 26,5) takie ustawienie jest dobre?: http://img155.images...61503764fa2.jpg Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob fotke calego wiazania (przod z tylem). Jesli to sa wiazania demo, to czesto jest w nich troche luzu z tylu. Najwazniejsze zeby nie bylo luzu po wpieciu buta. Jesli przod tez sie rusza to jest do d... Sprawdz tylko czy sruby mocujace wiazanie do narty nie sa luzne. Przy dl. podeszwy 305 na skali tez powinno byc 305. Rozmiar stopy(26,5) nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z flilmu ja widzę,że luz jest w osi narty-tzn.w lewo i prawo...tak? Zapinałeś buta w wiązanie i sprawdzałeś,czy jet to samo?? W jednych wiązaniach mam podobny "defekt",ale po zapięciu buta wszystko mocno trzyma-i najważniejsze-wypina kiedy trzeba...... Wcześniej tego nie zaobserwowałeś,czy masz nowe narty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bylem w serwisie na DSD w Bytomiu. Ja to jestem marian w temacie, ale serwisant powiedział mi, że to jest normalne, pokazał mi też nowiutkie narty testowe rossignol, ktore maja u siebie i tam tez tył "chodizł" Nie wiem juz sam. Pojade jutro do innego serwisu zweryfikowac fakty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem inne narty i wiazanie (fr11), a do tego moje wiazanie przemieszczalo sie tylko gora dol... U mnie byla taka sytuacja, ze przed jazda wszystko wygladalo ok, nic sie nie przemieszczalo, jednak po godzinie jazdy wiazanie zaczelo doslownie latac gora dol... Pojechalem szybko do znajomego, ktory ma pare w rekach, ten wykonal jeszcze 2 obroty srobami, a do pojechal powaznie porozmawiac powaznie z gosciem co to montowal, bo przy dluzszej takiej jezdzie narty mogly pojsc na smietnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Makro - oglądałem Speedwave 8 z systemem fusion, tył wiązania ruszał się podobnie jak na filmie. Oglądałem również Race SL - one mają wiązania z systemem fusion pro - tylna podstawa wiązań jest inna i nie rusza się wyczuwalnie, mnie nie udało się jej poruszyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...