Skocz do zawartości

Laskowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
szczerze powiedziawszy ile km to nie wiem :) zawsze w czasie dojadu jakos zajmuje sie czyms ze nie wiem nawet na oko ile :) ale wiem, ze nie daleko :P jesli chodzi oczywisce o fajny stok, bo nie jest to jakas "siurgawka" tylklo dluzszy stok, bylam tam raz, ale bylo duzo mul i masa ludzi ale stok w zasadzie wtedy dopiero startowal :) mysle ze jest tam ok... przyajmniej znajomi tak mowia:) po ostatnim sezonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wada w połowie stoku trzeba mieć kijki i mocne ręce. :D Super stok do nauki i do poprawy swoich umiejętności

jak się dobrze rozpędzisz nie potrzeba kijków;) dość męczące było(szczególnie dla narciarzy bezkijkowców) przechodzenie z długiego orczyka do następnego, który wywoził na sam szczyt. Na szczęście to już historia, dzięki krzesełku... Stok nie jest super trudny, ale można sobie pojeździć z przyjemnością i radością;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda ten stok na fotkach :) a ile tak miej wiecej km jest od krakowa? fajnie tam jest? był tam ktos z was?

Stok jest fajny.. zwlaszcza w gornej czesci:) To jest 66 km od K-wa jadac najkrotsza droga przez Gdow i Lapanow..:D Skrotem przez Trzciane:D W srodkowej czesci porazka.. plasko jak na stole.. i jak sie na ful z gory nie rozpedzisz.. to stoisz... Tylko ze rozpedzajac sie jadac wariantem prawym z samej gory, przecinasz wszystkich co w poprzek stoku przechodza na druga strone do wyzszego orczyka STOKFISZ. I OCZYWISCIE nie patrza co i kto z gory jedzie. Zdarzylo mi sie szerokoscia 60 cm miedzy takimi beztroskimi ludzmi... Stok fajny.. ale cale okolice Bochni i tarnowa tam zasuwa.. wiec w szczycie kolejki a na dolnym bystrzejszym odcinku lodzio i malych dzieci pelna chmara...(bo pod koniec zlokalizowano neico niefortunnie osla laczke z krotkim wyciagiem). Generalnie fajniusio.. chco PRZYDALOby sie jeszcze wykroic jedna trase... kolo nowego wyciagu:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Laskowa dla mnie jest bardzo FAJNIUSIA STACJA, zreszta nagroda dla niej to w jakis sposob honoruje. Jest blisko K-wa i dojazd to 45 min przez Gdow:) i Trzciane. TERAZ jak jest kanapa.. to bedzie niezly git. Choc przy tak zwiekszonej przepustowosci powinni wyciac tam jakies nowe trasy;) I pewnie nad tym mysla. Ciekawe bo jak pytalem rok temu CZY NIE PLANUJA tamm kanapy. wskazujac taka fajna naturalna linie w terenie... - nie odpowiedzieli:P A tu sie okazalo ze Kolej stoi. Bylem tam ze 3 ponad tyg temu, i odbior mialbyc jakos teraz kolo 22go. Pewnie sie to poprzeciaga, tym bardziej ze tam warunkow za bardzo nie ma. Fakt ze jak bylem na stronie ostrzegali ze w dolnej czesci warunki b.trudne. Na gorze jednak jest mikroklima i super jazda;) W jednym miejscu bylo lodzio przemielone ratrakiem z kamorami (pewnie nie mogl podjechac), ale jak sie to ominelo to nawet bylo ZNOSNIE. SNIEG SNIEG SNIEGUUUUUUU! To wszytskim sie chyab nasuwa na usta;) Pewnie next sezon... PS> Wypozyczalnia jest tam, mieli kupowac nowy sprzet, zreszta wypozyczalni jest juz pare i chyab mozna kogos tam "wypozyczyc" do nauki... Proponuje zadzwonic;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Krzesło jest śniegu nie ma. Oj coś ta zima nas nie rozpieszcza. Stok OK zwłaszcza dla osób starszych lubiących się delektować jazdą a nie szaleństwem. Na pewno zaletą jest to że jest blisko Krakowa i można wyskoczyć po pracy chwilkę pojeździć, ale ceny szalone... cóż Kraków. Ruszyło krzesełko na Chełmie w Myślenicach a w przyszłym roku ma ruszyć Łysa Góra w Limanowej, myślę że to super może nie będzie już kolejek.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Na stronie producenta wyciągów tatrapoma (firmy której wyciąg krzesełkowy został zbudowany w Laskowej) znalazłem ciekawe informacje odnośnie parametrów nowego wyciągu w Laskowej: Można się z niego dowiedzieć m.in że pełny czas wyjazdu na górę krzesełkiem wyniesie nie całe 10 min. - zwarzając na dystans ponad 1500m. wydaje się to być dość szybko, zwłaszcza ze długość trasy to 2000m. Teraz w Laskowej może wyjazd na szczyt będzie naprawdę dużo przyjemniejszy i krótszy niż było to dotychczas (dwoma orczykami) i myślę że w przyszlym sezonie wybiorę się tam wiele razy, o ile oczywiście pozwolą na to warunki śniegowe... mam nadzieję że tak ;) link: http://www.tatrapoma...laskowa_TS4.pdf tu też fotki z budowy: http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=463 znalazłem też dość ciekawy artykuł o budowie wyciągów w Kasinie Wielkiej i Laskowej oraz o firmie Tatrapoma. Jest co prawda w języku słowackim, ale sporo da się zrozumieć znajdują się tam również fotki z budowy wyciągu w Laskowej i Kasinie.... PS. Jednak w grudniu był już jakiś śnieg ;) :D http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=448 in jeszcze 2 zdjęcia (mojego autorstwa) wyciągu krzesełkowego w Laskowej obecnie, niestety jakość nie najlepsza: Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...