Skocz do zawartości

Krynica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sorki jak z tymi busami, czy ktos moze mi udzielic informacji jak czesto jezdza one na Jaworzyne i z ktorego miejsca w Krynicy i po ile bileciki? Dzieki.:) :) :)

Bus na Jaworzynę jest bezpłatny, z tego co wiem jeżdzi co godzinę. Dowiem się szczegółów i napiszę.
Pozdrawiam:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję sprawdzonych kwater w Dolinie Czarnego Potoku. Byłem już w Gromadzie – porażka a SPA raczej odpada. Są tam jakieś kwatery w przyzwoitej cenie?

Dzwoń do biura kwater w Krynicy, bezpłatnie znajdą ci kwaterę link http://www.jaworzyna...zak_kwatery.php
Z dobrymi i tanimi kwaterami w tej chwili jest problem, bo są ferie i prawie wszystko zajęte. Moi znajomi co mają 2 duże domy w Krynicy i wynajmują kwatery mają wszystko zarezerwowane do 20 marca.
Pozdrawiam:) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś z obecnych w krynicy napisac jakie sa warunki?
Na stronie wyciagów pisza, ze dobre ale czy to prawda?
Wybieram sie 24 lutego i mam spore obawy...:confused:

Wczoraj, tj. w sobotę wróciłem z Krynicy, warunki narciarskie na 100 procent są dobre. Mój wyjazd jest opisany w tym linku http://www.skiforum....56174#post56174
pozdrawiam:) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może jaka zapowiada się pogoda na weekend w Krynicy...czy jest w ogóle sens jechać na stok??...;)

Właśnie rozmawiałem ze znajomym z Krynicy, w dzień jest na plusie +1,+2, wieczorem i w nocy jest mróz i codziennie pada śnieg. Warunki na stokach są dobre. Jedż śmiało, na 100 procent pośmigasz na nartach, tylko uprzedzam, że w weekend będzie dziki tłum na stokach.
pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie kompleksu Azoty-Słotwiny warunki śniegowe moge po dzisiejszym badaniu organoleptycznym ocenić: rano >+4<, temp. z nocy 0 st. C. przed południem na >4<, w południe na >-4<, Rano mgła, która ustępowała najszybciej na górze, w południe słonecznie, w słońcu do +15 st. C a badacze pogody wróżyli deszcz:confused: . Już przed południem kolejki:eek: że hej, ale ogólnie wypad udany.....;)

Pozdrawiam - Adam.

nie wybieraj sie na Grybów gdyż droga tamtędy jest do niczego. z tarnowa kieruj sie na Wojnicz w wojniczu skręć na Czchów . Nowy Sacz i dalej Krynica,,,
Ta droga grybów Krzyżówka---- Krynica jest w zimie w większośći przypadków mało przejezdna..\ niby zaoszczędzisz -15-20km,, ale stracisz na czasie i tak,, gdyż jest wąsko stromo,, i serpentym dużo....


Jeśli chodzi o drogę relacji Grybów-Florynka-Krzyżówka-Krynica G. to w chwili obecnej jej nawierzchnia jest sucha na odcinku Grybów-Florynka, jej cała szerokość jest przejezdna, na drodze panuje średnie natężenie ruchu pojazdów, natomiast duże natężenie pieszych( dzieci idących do/ze szkoły). Na odcinku Florynka - Krynica G. jezdnia drogi w dobrym stanie, czarna - miejscami mokra, przejezdna na całej szerokości.

Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w środę do Krynicy. Proszę o informację, jakie warunki panują na Jaworzynie?
Czy przy takich temperaturach będzie można jeszcze jeździć pod koniec tygodnia?


Myśle, że spokojnie możesz jechać. Na razie siadła tylko IV, po niej siadną II-ki i V, a III i I jeszcze troche potrzymają. Ja mam zamiar tam posmigać jeszcze po 25-tym.:rolleyes:

Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krynicy na Słotwinach jest ośla łączka dla początkujących i na Jaworzynie Krynickiej. Jest też ciekawy stok w centrum Krynicy t.j HENRYK, dł. 400m, Jeśli chcesz, mam znajomą, tanią, kompetentną instruktorkę w Krynicy- mnie uczyła, mogę ci podać numer tel. do niej- na prywatnych wiadomościach.
Mieszka ona na ul. Zamkowa, koło stoku Henryk.
pozdrawiam mario:) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wyjeżdzam z 3 - letnim synem macie jakieś propozycje na ciekawą górkę 

jeśli jeżdzisz na nartach to śmigaj na jawo tam weź instruktora na czubku jest "żółwik" wyciąg dla kidsów poooooowooooolny i z miłą obsługą (czyt. cierpliwą) pokażą maluchowi co i jak a ty w miedzyczasie posmigasz na resztach sniegu
IV i V to już przeszłość II dolna pewnie powoli do nich się zaliczy jak nic nie spadnie
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ja bylem kilka dni na początku marca-jeździłem na Jaworzynie..... Bardzo miło spedzony czas szczególnie na II i IIa i z rana na I/później ze wzgledu na wysokie temperatury miękko i muldziasto...../ Trasy szerokie-widać,że cos sie tam dzieje aby utrzymac je na jakimś poziomie.... Ceny/karnety kilkudniowe czy półdniowe/całkiem korzystne dla narciarza który wiecej czasu spędza na stoku niz w knajpie-których szczególnie na górze nie brakuje....;) Widzę postęp na przełomie kilku lat jak ta stacja powstawała......W/g mnie Krynica/życie wieczorne po nartach/jak i tutejsze ośrodki narciarskie są OK i każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie/stopień trudności/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krynicy na narty jeżdzę od 3 sezonów i zawsze jestem zadowolony !!! Nawet, nie w tym rzecz, że zawsze mieszkam u mioch bardzo dobrych przyjaciół narciarzy, którzy mają do wynajęcia kwatery dla wszystkich... W Krynicy i w okolicach Krynicy jest bardzo dużo wyciągów narciarskich i zazwyczaj w sezonie narciarskim są bardzo dobre warunki do jazdy na nartach !!! Osobiście 2 razy bardziej wolę Krynicę niż Zakopane i tym samym Kasprowy z tego prostego względu, że zawsze jak jestem na nartach w Krynicy, to na jazdy wieczorne jadę na Słotwiny około 17-stej, do 21-wszej. Jeśli chodzi o jazdę na nartach w dzień w weekend, TO MIŁOŚNICY kRYNICY DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE SĄ NIEZIEMSKIE KILEJKI, na Jaworzynie i na Słotwinach, ale mało kto wie, że kilka kilometrów od Krynicy jest taki fajny sto k o dł. około 800 m. i tam jest bardzo mało ludzi, nie napiszę dokłdnie, bo zrobi tam się tłok, jak na Jaworzynie.. Dla zainteresoawanych -proszę pisać do mnie na PW. Tanie i na poziomie kwatery, też mogę załatwić - pisać na PW. To nie jest SPAM !!! Bywalcy Krynicy, doskonale wiedzą, że w tej miejscowości zawsze coś się dzieję - imprezy o każdej porze roku... Osobiście w Krynicy jestem 2-3 razy w roku i ja i moja żonka świetnie odpoczywamy. pozdrawiam m.:D :) :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Paweł...jak najbardziej pozytywne.Byłem niestety tylko dwa dni(piątek/sobota),ale wystarczyło by wyrobić sobie opinię. Z "dużych stacji narciarskich" największa kultura obsługi,najlepiej przygotowane trasy.Plusem jest gondola...nie wieje ,nie pada i można spokojnie zregenerować siły. Bardzo dobra oświetlenie jazd wieczornych,niestety tylko do 18,00. Mały minus za orczyki(tależyki jednoosobowe) ,oczywiście szybkie i gęsto ustawione na wyciągu ,ale ...zawsze to nie to co kanapa.Na dłuższy pobyt trochę mało uroznaicenia w trasach,ale są przecież Słotwiny po sąsiedzku.Ogólnie duży plus w podsumowaniu i szczerze polecam. ps.Z Gdyni do Krynicy samochodem...12 godz.bitej jazdy.:)

Tylko ceny są zbyt wygórowane. Parking 6,- Wjazd gondolą (na kilka minut) 18,- /osoba. Jeśli w sezonie jest równie drogo, to wybieram alpejską stacje przy gwarantowanym standardzie. PS. Informacja z przed dwóch dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie,pojedyńczy wyjazd 6-8zl gondolą do góry,parking 5zyli...W lato ceny zawsze są wyższe w takich ośrodkach,gdyż ludzi jest o wiele mniej do wywożenia do góry,a jeżeli już są to najwyzej wyjadą i zjadą na dół tylko raz,a nie jak w zimę nawet kilkanaście,czy więcej.Porównywanie cen z zimy i lata-jest bez sensu. Dla przykładu-w Szczyrku miejsce parkingowe w błocie-8 zł...... A dla dwóch dni jeżdzenia na nartach nikt nie będzie przecież jechał w Alpy...Ale zgadzam się,że ceny są porównywalne.... pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wtrace sie temat, i niestety ale zkrytykuje jaworzyne mimo iz to moje tereny bo z tad pochodze, fatalnie przygotowane trasy to po 1sze!!! polska to polska i na paliwie do ratrakow oszczedza sie pelna para wiec jezdza one barzo zadko raz na kilka dni !!! haha mozecie sie z tego smiac ale takie sa realia ... wiec nie ma cos dziwic ze sie jezdiz w muldach po kolana jak w latach 90. pozatym stosunkowo drogo, alternatywa sa karnety calodniowe i dopoludniowe Przecietny obywatel na punktach nie wydoli... Takze jaworzyna dobra ale na samym szczycie gdzie stok jest rowny jak stol ... i nie robie sie muldy, albo dla wytrawnych narciazy ktorzy lubia z rana pojezdzic dlugim cietym skretem a dopoludnia hardcore czyli bujaka po muldach;) i smig w ruch ;) :P takze procz gondoli ktora jets wygoda, slynnej trasy numer 5, i kilku innych czarnych i czerwonych bez rewelacji ... zdecydowanie lepsza alternatywa sa slotwiny ... co do wierchomli nie bylem tam w ostatnim czasie wiec nie moge sie wypowiadac jaka jest jakosc przygotowania tras, lecz poziom trudnosci to raczej poczatkujacy ... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...ja tam byłem kilka dni-i codziennie rano trasy były wyratrakowane-później było gorzej-a na zwrócenie uwagi obsłudze,że należałoby ratraki puśćić-odpowiedź brzmiała,że ze względów bezpieczeństwa,oraz wysokich dodatnich temperatur-ratraków nie puszczą/tu trochę racji było,bo śnieg wogóle by zszedł/ Co do cen-to są takie sobie w stosunku do innych osrodków-a skoro uważasz,że drogo-to zapraszam do Szczyrku-tu wyczochrają Cię z kasy począwszy od parkingu,a skończywszy na starych urywających się orczykach/czego na Jaworzynie nie ma/. O niezmieniającej się infrastrukt.narciarskiej od lat-nawet nie wspomnę,więc Jaworzyna tak słabo nie wypada w świetle innych polskich "ośrodków"....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
04.03.17 Jaworzyna Krynicka rano do 10.30 warunki dobre ,póżniej ogromne przetarcia,miękki brejowaty śnieg ,ciężki i kaszowaty ,silny wiatr ,słońce +10 zrobiły swoje ciężko się jeżdziło po raz pierwszy w sezonie się wyglebiłem czym nawet się ucieszyłem bo tak dziwnie jakoś było a teraz jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...