Skocz do zawartości

Jak suszyć buty narciarskie?


alen59

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy sie nie odkształci, ale z tego co słyszałem to nie powinno sie suszyc butów na kaloryferze, najlepsza metododa to oczywiscie grzałka do butów, ale jak nie mamy jej to wypchac buty gazeta ( oczywiscie cienka gazeta np wyborcza czy tam jakie takie sa, a nie CKM czy Playboy-em hehe )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli but na to pozwala możesz wyciągnąć botek ,ale NIGDY nie susz go na kaloryferze!! W czasie dłuższych wyjazdów,gdy jezdzisz dzień po dniu nie jesteś w stanie dosuszyć ich do końca i ...No właśnie,jeśli zainwestowałeś sporo kasy na buty, a nie masz grzałek to Twój głąd,a jak są to tylko buty przejściowe można dmuchnąć suszarką do środka.Z tym że nie trzymaj jej zbyt blisko, bo przypalisz i jedno i drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki są najlepsze. W domu zawsze suszyliśmy botki PRZY kaloryferze (co prawda stare, niezaawansowane technologicznie - nie dopasowujące się termicznie botki pakowaliśmy bezpośredni na, ale nie wiem czy to dobrze :confused:). Suszyło się to całą noc. Natomiast przy użyciu grzałek suszy się to wszystko dużo szybciej no i nie trzeba botka wyjmować ze skorupy. Same plusy :). Osobiście bardzo polecam :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie zawsze wyciągam "skarpetę" ze skorupy" i klade na kaloryferze,,i nie widze w tym nic zlego co prawda wymaga to pewnej wprawy,,

Nie na kaloryferze! Plastyki tego bardo nie lubia i sie deformuja. Ale robie podobnie, tez wyciagam, nawet codziennie. Tyle ze susze w cieplym miejscu, ale nie na kaloryferze. Ponoc nie jest to metoda bardzo zalecana przez producentow, ale co mi tam. Faktycznie trzeba opanowac sztuke szybkiego i bezdestrukcyjnego wyciagania i wciskania wkladek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...