Skocz do zawartości

warto kupić narty w makro cashu?


alen59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio odwiedziłem makro cash`a, zaskoczyły mnie ceny nart. np taki elan flow 8.1 kosztuje ok 840 zł. Poszperałem po necie i znalazłem mała różnicę w wyglądzie pomiędzy tymi nartkami z makro a z tymi występującymi w katalogu elana. W nartach z makro znacznik " fusion" jest w innym miejscu aniżeli w narcie katalogowej elana, czy to może oznaczać, że narta z makro jest gorsza od tej kupionej w autoryzowanym elanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio odwiedziłem makro cash`a, zaskoczyły mnie ceny nart. np taki elan flow 8.1 kosztuje ok 840 zł. Poszperałem po necie i znalazłem mała różnicę w wyglądzie pomiędzy tymi nartkami z makro a z tymi występującymi w katalogu elana. W nartach z makro znacznik " fusion" jest w innym miejscu aniżeli w narcie katalogowej elana, czy to może oznaczać, że narta z makro jest gorsza od tej kupionej w autoryzowanym elanie?

logika jest prosta.. sa tansze bo sa ubozsze, najczesciej sa to pozbawione niektorych technologii, ktore w firmowych sklepach po prostu podwyzszaja ich cene.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odwiedziłem makro cash`a, zaskoczyły mnie ceny nart. np taki elan flow 8.1 kosztuje ok 840 zł.

Cos za cos... albo cena... albo ... :) Decyzja Twoja, ale ja bym nie kupil nart w markecie (szczegolnie robionych dla marketu), tak jak bym nie kupil komputera, czy innych rzeczy, ktory stworzenie wymaga specjalistycznej wiedzy i sa do ich sprzedazy przeznaczone specjalistyczne sklepy. Oczywiscie pozostaje pytanie o to jak jestes wymagajacy? Mozliwe jest, ze nie odczujesz roznicy i bedziesz zadowolony... to juz sam musisz sobie odpowiedziec, czy warto dokonac takiego wyboru i czy jest to napewno to, czego potrzebujesz. Pozdrawiam. btw: ja zlego slowa o Elankach nie dam powiedziec, bo sam mam od ponad roku i... kocham te nartki :) (kupilem za podobna kwote jak Ty chcesz wydac ale zamiast nowych z makro wolalem uzywane SLX)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie musi być takie logiczne! W języku handlowym to się nazywa tzw. "marka własna". Narta z Makro nie musi się różnić technologicznie niczym od narty katalogowej. Ale nie może mieć takiej samej szaty graficznej i nazwy, bo wtedy autoryzowane salony i odwiedzający to forum podnieśliby alarm: dlaczego narta w salonie jest droższa od tej w Makro?! Przykra prawda jest taka: Makro kupujące kilkaset lub kilkatysięcy par nart danego producenta może wymusić delikatną zmianę grafiki lub nazwy. Co więcej, producentowi będzie to na rękę, bo sprzeda i w autoryzowanym salonie i w Makro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest to, że na stoisku sportowym w Katowickim makro stoją takie mariany ze głowa mała. Na pytanie "co może Pan powiedzieć o tej narcie?" padła odpowiedź: "ładna jest". tak czy siak - czas nie pozwala mi na częste wypady na narty, zazwyczaj 2 razy w sezonie Szczyrk i DSD Bytomskie, to ostatnie częściej, więc jestem skłonny kupić ta nartę w makro. Zawsze jest coś takiego jak gwarancja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handlowcy mogą nie mieć najmniejszej świadomości! Rotacja personelu w Makro jest tak duża, jak na stacji paliw

Prawda jest to, że na stoisku sportowym w Katowickim makro stoją takie mariany ze głowa mała. Na pytanie "co może Pan powiedzieć o tej narcie?" padła odpowiedź: "ładna jest". tak czy siak - czas nie pozwala mi na częste wypady na narty, zazwyczaj 2 razy w sezonie Szczyrk i DSD Bytomskie, to ostatnie częściej, więc jestem skłonny kupić ta nartę w makro. Zawsze jest coś takiego jak gwarancja:)

i możesz wcale nie pożałować tego zakupu! nieodgadnione są tajemnice korporacji, do których również należą koncerny produkujące sprzęt narciarski. Sam w swojej pracy niejednokrotnie podpieram się regułką: to jest tajemnica handlowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale w makro nie ma bardziej tańszych nart. Rozważałam zakup dla siebie elan flow 4.2. W sklepie kosztowały 450 zł (z poprzedniego sezonu) w makro ok 550. Z tego sezonu w makro elan flow 4.1 kosztuje 670. Kupiłam w sklepie i przez to mam teraz pieniądze na kask. Tak więc lepiej poszukać moim zdaniem czegoś w sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RONIN wspomniał wcześniej o "marce własnej" i to jest istotny klucz do ceny takiej a nie innej. Narty czy to w "MC&C" w "Selgrosie", "Decathlonie", "Intresporcie" etc. wcale nie muszą byc gorsze od swych odpowiedników z kolekcji oficjalnej. Tu po prostu jest inna strategia. Producent ma zapewniona dużą produkcję bo ma duże zamówienie. Zatem automatycznie pozbywa się wsparcia marketingowego (czyli kosztów) własnego bądź co bądź produktu bo nie na nim ciąży sprzedanie tego co wyprodukował. Zmienia trochę wzór, nazwę, kolorystykę i nie wrzuca do swojej kolekcji. Oszczędza na tej operacji koszta ewentualnej reklamacji. Wszak narty zwą się z tytułu nazwą producenta ale nie ma ich w oficjalnym katalogu za którą wytwórca ręczy. Innymi słowy, kupno nart produkowanych dla sieci jest obłożone sporym ryzykiem. Można w ten sposób kupić model sugerując się jego wyglądem a nie kolejnością rankingową (wspomniane wyżej RX5 wyglądające jak RX8). Jest jeszcze jedna rzecz dotycząca "sieci". Obrót, obrót, obrót i w kółko obrót. Towar nie może leżeć miesiącami na półkach, musi być tani więc mimo wszelakich rozwiązań umów handlowych nie ma większych szans by były tam modele z wysokiej półki. To nie ten poziom marketingowy i nie ta klientela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dodam, ze makro w Katowicach mozna kupic narty z wyzszej polki np ELAN SL z zeszlego sezonu, albo najnowsze topowe atomici ale tylko na zamowienie(czas realziacji do 2tygodni) aaa i jest jeszcze jedna wazna rzecz co do nart w makro wiekszosc ma wizania rentalwoe czyli takie ktore mozna dopasowac do kazdego buta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
moim zdaniem, dla osoby jeźdżącej słabo, uczącej się lub okazjonalnie, rekreacyjnie narty z marketu idealnie spełnia swoje zadanie. Problem nie w samej narcie, ale w kupnie odpowiedniej narty do własnych, indywidualnych potrzeb. I tu zaczynają się chody, bo nie ma w marketach sprzedawców, naprawdę znających sie na tym co sprzedają i potrafiących doradzić własciwą nartę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RONIN wspomniał wcześniej o "marce własnej" i to jest istotny klucz do ceny takiej a nie innej. Narty czy to w "MC&C" w "Selgrosie", "Decathlonie", "Intresporcie" etc. wcale nie muszą byc gorsze od swych odpowiedników z kolekcji oficjalnej. Tu po prostu jest inna strategia.

Czy to znaczy, że narty sprzedawane w sklepach sportowych typu Intersport czy Decathlon są inne niż narty z oficjalnej kolekcji??? :eek: Czy te sklepy to są takie sklepy sportowe na niby? Pytam serio, bo zawsze uważałam, że o ile owszem, nart w Makro to może bym nie kupiła, ale w Intersporcie jak najbardziej. No i teraz sama nie wiem :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...