Skocz do zawartości

Korbielów


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj odwiedziłem zapomniany przez zemnie Kobielów i miło się rozczarowałem. Przybyłam na otwarcie wyciągów czyli 8.00. Najpierw wyjazd Babą (krzesło 2-osobowe) na Solisko a później już orczykiem do góry. Gdy przybyłem na Szczawiny było słownie 6 osób + (nas 9:)). Wyjechaliśmy na Miziową ale widząc, że jeszcze na Pilsko wyciąg nie jest otwarty postanowiliśmy zjechać z powrotem do Szczawin. Na trasie piękny sztruksik i twardo - po prostu ideał. Bodajże zjechaliśmy 3-4 razy, aż do momentu otwarcia wyciągu na Pilsko. Sytuacja na Pilsku była podobna. Tak dobre warunki utrzymywały się gdzieś do 10.30 później w miejscach słonecznych zaczynała się breja i kolejki do wyciągów. Zjazd po 14 do Korbielowa poniżej Szczawin wymagał już ostrożności bo wystawały kamerdolce a najgorszy odcinek był do wyciągu na Solisko. Następnie zjadz krzesłem i wspólne mycie bucików w strumyku bo błoto było niemiłosierne:). Polecam ale tylko rano!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem całą Niedzielę w Korbielowie, początkowo => kolejką krzesełkową BABA ze sprzętem do Soliska; pierwsze kilka zjazdów z Hali Miziowej do Szczawiny (wyciąg na Pilsko puścili ok 9tej), do 12stej śnieg zmrożony, później słonko robiło swoje. Wyjazd bardzo udany, walczyłem z górą do zamknięcia ostatniego wyciągu na Pilsko:) Powrót do Soliska częściowo na nartaach, ostatnie 300m na nogach do wyciągu BABA. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powiedzieć, że będą ale gwarantować Ci nie mogę. Miałem jechać wczoraj ale niestety..siła wyższa i zostałem. Póki co warunki są znośne. Dzwoniłem do Korbielowa i pytałem. Na dole śniegu już nie ma ale Pilsko i Miziowa jeszcze ośnieżone i warunki są dość dobre. Wszystko zależy od temperatury. Jeśli będzie się utrzymywać na poziomie 8-9 st w dzień to raczej będzie bardzo trudno pośmigać. Jeszcze 2 dni temu było 80 cm. dziś już 70.. http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...