Skocz do zawartości

ELAN Speedwave 12 czy SL? Co myślicie?


Pietja

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie, prośba o kolejne rekomendacje Panowie, który model warto wybrać do szybkiej, dynamicznej, agresywnej jazdy na krawędzi? Znacie temat :) Ja: 187cm, 89kg, umiejętności 8-9. Wybieramy spośród (obie druga półka elana): ELAN Speedwave 12 Fusion 06/07 168cm R=13.7 (116/69/105) a ELAN SL Fusion PRO 06/07 170cm R=12.8 (116/66/104) Słyszałem, że speedwave to bardzo fajna nowa konstrukcja narty (Speedwave 14,12 jest droższa od SLX,SL) Czy ktoś z tego forum w ogóle jeździ na Speedwave?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... ale szukam tego złotego środka :) Typowa slalomka jest OK na Alpejskie przygotowane stoki, natomiast w realiach polskich stoków wygląda to tak, że po południu śnieg się przesypuje przez cienką na 65mm slalomową nartę, a ta się zapada się :( To wszystko oczywiście przy większym pochyleniu. Nie wspominam już o świeżym śniegu czy wyjeździe poza trasę. Ideałem by była narta bardzo dynamiczna lekko szersza pod butem – i właśnie takiej szukam opierając się na Waszych fachowych rekomendacjach :) Nie każdy jeździł na każdej narcie, ale Wszyscy jeździli na wszystkich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem!!! Padło na ELAN Speedwave 12 Fusion 168cm R:13.8 (116/69/105) 06/07 Trafiłem używane, ale praktycznie jak nowe!!! Przywiezione z VIP’owskiej wypożyczalni z Austrii. Stan: Z wierzchu jak nowe – dosłownie żadnych rys. Ślizg absolutnie bez żadnych rys. Krawędzie ostre i grube jakby nigdy nie były ostrzone. Jednym słowem idealne :) Jak tylko uda mi się wyjechać na pewno opiszę swoje wrażenia z jazdy. Już się nie mogę doczekać!!! :) Wszystkim bardzo dziękuję za fachowe porady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :) Jak powinienem ustawić wiązanie? Ja: 187cm, 89kg, będę jeździł dynamicznie i agresywnie, ale bez przesady. W razie wywrotki nie chcę pozrywać kolan J But: Lange 100 Fluid FR 29,5 (338mm) Narta: Speedwave 12 168cm Z tej animowanej rosyjskiej stronki wynika, że 6,5 DIN ale wydaje mi się, że to trochę za mało? Czy tak samo powinienem ustawić wiązanie z przodu i z tyłu? Wiem, że jest kilka topiców na ten temat na forum, ale żaden jasno nie opisuje umiejętności i stylu jazdy. Narciarze fachowcy, proszę o Wasze rekomendacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja też mam speedwavy 12. Nie jeździłem na nich jeszcze. Wiązanie z przodu mam na 8 ustawione, ale jestem 10 kg od ciebie cięższy (takie ustawienie zaproponował mi znajomy serwisant).. Trochę się przeraziłem, bo moje umiejętności to marne 5. Przy twoich 9 i wyborze tej narty to pewnie napocę się nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :) Jak powinienem ustawić wiązanie? Ja: 187cm, 89kg, będę jeździł dynamicznie i agresywnie, ale bez przesady. W razie wywrotki nie chcę pozrywać kolan J But: Lange 100 Fluid FR 29,5 (338mm) Narta: Speedwave 12 168cm Z tej animowanej rosyjskiej stronki wynika, że 6,5 DIN ale wydaje mi się, że to trochę za mało? Czy tak samo powinienem ustawić wiązanie z przodu i z tyłu? Wiem, że jest kilka topiców na ten temat na forum, ale żaden jasno nie opisuje umiejętności i stylu jazdy. Narciarze fachowcy, proszę o Wasze rekomendacje :)

Chyba zapomniales nacisnąc na czarnego narciaza...:D Dla twych umiejętnosci i podanych danych wychodzi 8 DIN z przodu i tylu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny narciarz przeraził mnie tymi wysokimi skokami :) Ja nie zamierzam skakać, tylko ciąć śnieg szerokimi łukami :cool: Na 8 miałem nastawione wiązanie przy zakupie nart, więc może powinno tak zostać. Mimo wszystko żrobię diagnostykę wiązań, jak tylko trafię na serwis z takim urządzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...