Skocz do zawartości

Plecak ABS - uzywa ktos?


Toro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przedstawie sie - Piotr. Na tym forum jestem troche na wyrost - bo po pierwsze jezdze na desce a nie na deskach, doswiadczenie mam mikre, ale ciagnie mnie zdecydowanie poza szlak. Na razie jest to jazda "przytrasowa" ale kto wie... ;) Pare razy juz sie zagubilem na Sprawodliwej na Chopoku (okej, wiem ze tu sa wyjadacze skiturowcy smigajacy po Tatrach i Alpach). Do rzeczy - uzywa ktos takich zabawek? http://www.backcount...ives_oct07.html W skrocie - plecach z balonami napelniajacymi sie powietrzem po zerwaniu zawleczki. Taaak... do rzeczy, teraz zrobie z siebie balona ;) Poniewaz obracam sie sporo w srodowisku nurkowym (sam troszke, ale niewiele nurkuje), zarazilem sie choroba DIY - czyli zrob to sam. Wsrod pewnej czesci nurkow jest to powszechne i zabawne ;) Sprezone powietrze widuje raz na tydzien. W sumie ten plecak to butelka typu pony + dwa worki + 1,5 wezyka z złączkami. Problematyczny jest material na worki - odpowiednio szczelny i wytrzymaly (skrzydlo nurkowe???). WYDAJE MISIE - zdolny i robotny nurek potrafilby cos takiego zrobic w miesiac (z projektowaniem i probami). Koszt - 800-1200 zl. Ale strzelam. Oczywiscie pojawia sie pytanie czy warto eksperymentowac z plecakiem lawinowym. Opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za 1200zł już można dostać taki nowy plecak na ebay.de po sezonie, jak ktoś lubi pobawić sie w MacGyver-a ;) i wierzy swoim wynalazkom w 100% to czemu nie można sobie coś takiego poskładać no ale tak jak pisałeś nasuwa się pytanie czy warto....???? jak dla mnie nie za bardzo, bo jeśli chodzi o życie to nie ma co oszczędzać pieniędzy pzdr ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za 1200zł już można dostać taki nowy plecak na ebay.de po sezonie,

Okej, zatrzymalem sie na cenach rzedu 2500-3500zl. Dopiero przymierzam sie do skituringu na razie jezdze kolo szlaku i wjezdzam w las. Byc moze bedzie to powod dla ktorego zaczne uczyc sie jazdy na nartach ;) Juz znalazlem pierwszy problem - zamrazanie rozprezanego powietrza. W oryginalach jest uzywany dodatkowo nitrox - majacy zapobiec wlasnie zamarzaniu. Zeby sie zrehabilitowac podaje link do fajnej galerii http://www.backcount...o_archivex.html :) Acha zastanawiam sie nad czyms takim http://www.backcount...lit_boards.html kto wie co to jest? ;) ;) Ciekawe jak bym sobie dawal rade na wycieczce np. w Tatry na czyms takim ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam Mam takie małe pytanie co do plecaków ABS. Czy nadaje się on do wielokrotnego użytku ? W takim sensie że jak raz zajdzie potrzeba (miejmy nadzieje że nigdy nie będzie potrzebny ) to czy po odpaleniu poduszki powietrznej, można ją "spuścić", następnie nabić butle i będzie nadawać się do kolejnego użytku ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takie małe pytanie co do plecaków ABS. Czy nadaje się on do wielokrotnego użytku ? Pozdrawiam

Jak najbardziej, sprzęt jest wielokrotnego użytku.

W takim sensie że jak raz zajdzie potrzeba (miejmy nadzieje że nigdy nie będzie potrzebny ) to czy po odpaleniu poduszki powietrznej, można ją "spuścić", następnie nabić butle i będzie nadawać się do kolejnego użytku ?

W rzeczy samej. Zresztą po zakupie zalecany jest test ! Wymianie podlega nabój, jest to realizowane nieodpłatnie przez producenta, ale trzeba przesłać nabój zużyty + o ile pamiętam opis zdarzenia, kiedy system został użyty (zbieranie danych z rzeczywistych wypadków).

Użytkownik top edytował ten post 06 wrzesień 2010 - 17:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam takie małe pytanie co do plecaków ABS. Czy nadaje się on do wielokrotnego użytku ? W takim sensie że jak raz zajdzie potrzeba (miejmy nadzieje że nigdy nie będzie potrzebny ) to czy po odpaleniu poduszki powietrznej, można ją "spuścić", następnie nabić butle i będzie nadawać się do kolejnego użytku ? Pozdrawiam

Tak, po odpaleniu poduszek możesz spuścić z nich zawartość, składasz balony wg instrukcji. Butlę wykręcasz i zanosisz/wysyłasz do serwisu(np. tatratrade) gdzie napełniają Ci ją ponownie azotem (koszt ok 50-60zł). Jedynie w przypadku gdy stara butla nie nadaje się już do użytku, kupujesz nową z linką. Pozdr tomasson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...