Skocz do zawartości

Kurtki z JMP


mazi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam kilka pytań do forumowiczów posiadających kurtki firmy JMP. 1. Czy nie są za ciężkie i nie ograniczają swobody ruchów? 2. czy jesteście zadowolenie z rzeczywistych parametrów membrany? 3. Co ubieracie pod spód żeby nie było za zimno i za ciepło na stoku. 4. Najważniejsze - jaka jest wytrzymałość tych kurtek. czy po sezonie,dwóch np. nie rozchodzą się szwy i membrana, nie zaczyna przemakać itp. Jestem zainteresowany kurtką JMP ELBA. ma niezły stosunek ceny do jakości. Tylko chciałbym sie upewnić jak to wygląda w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Ale i tak musisz mierzyć bo może Tobie akurat nie przypasować :) 2. Miałem kurtkę z przed 3 sezonów więc nie pamiętam jakie tam były parametry ale pamiętam że byłem z niej zadowolony. Spodni używam do tej pory. :) 3. Koszulkę termoaktywną i było ok. 4. Kurtka sie nie pruje, a co do przemakalności to nie pamiętam ale po jednym sezonie na 100% nie przemakała. :D Wiec ja bym sie nie zastanawiał i brał Elbe bo krój naprawdę ma dobry a jak jeszcze skoczysz do Szaflar do producenta to dostaniesz po niższej cenie :D jak tak zawsze robiłem jak kupowałem u nich kurtkę albo spodnie (300-350zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam spodnie JMP i powiem że jestem tak zadowolony na 4/6 bo wszystko gra ale mi sie na jednej nogawce szew zaczął odpruwac i tego nie zauwazyłem, zahaczyłem czymś potem i w końcu rozdarłem... Co prawda naczyłem sobie łate z podobnego materiału no ale szwy w spodniach po 1 sezonie nie powinny się rozchodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jak to w końcu jest z tym JMP bo na dniach chce coś kupić i nastawiałem się na kurtkę AVANS. Dla mnie 600zł to sporo, a tu na jednym z for internetowych taka opinia(ogólnie tez wątpliwości): Odpuść sobie... Nie warto, firma jest nastawiona na duuuuże zyski. Jak sądzisz, że to osiągają przy takich cenach. Za robociznę nie płacą w CRL, tylko u nas co jeszcze podnosi koszty. I kurde jestem w kropce. A jeśli nie JMP to co w granicach do 600zł o bardzo zbliżonych parametrach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to polecam Blizzarda professionala membrana DERMIZAX od 20000/20000 wzwyz sam takiej uzywam i jestem zadowolony przetestowana w roznych warunkach w deszcu obfitym nic nie przemoklo w srodku suchutko a w temp +10 stopni i sie nie pocilem fakt ze byla stosowana bielizna termoaktywna i bluza oddychajaca a cenowo teraz to wyglada 899 - 30% wiec niewiele wiecej niz jmp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JMP Avans. Używam od jakiegoś czasu. Na stoku jeszcze nie przetestowana niestety. 1. Nie przemaka. (sprawdzone w deszczu) 2. Nie pruje się. 3. Jest ciepła. (sprawdzone w niskich temperaturach) 4. Oddycha. (sprawdzone w cieplejszych temperaturach) 5. Jest lekka. Cena w Intersporcie to coś ok. 460zł o ile dobrze pamiętam. Spodnie ok 300 zł. Dobrze jest dzwonić do Szaflar bo mają poprzednie serie w tańszych cenach. Miałem poprzednio model sprzed 4-5 lat i byłem bardzo zadowolony. Do tej pory mam tę kurtkę ale membranę szlag trafił (kilka prań w zwykłym detergencie zrobiło swoje) - ale szwy się nie rozeszły. Co do nastawienia na zarobek to jaka firma działa charytatywnie??? A patrząc na podbój rynku i koszty z tym związane to prędzej nie kupiłbym 4F niż JMP. A jak firma szyje w Polsce a nie w ChRL to tylko wielki + dla tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JMP Avans. Używam od jakiegoś czasu. Na stoku jeszcze nie przetestowana niestety. 1. Nie przemaka. (sprawdzone w deszczu) 2. Nie pruje się. 3. Jest ciepła. (sprawdzone w niskich temperaturach) 4. Oddycha. (sprawdzone w cieplejszych temperaturach) 5. Jest lekka. Cena w Intersporcie to coś ok. 460zł o ile dobrze pamiętam. Spodnie ok 300 zł. Dobrze jest dzwonić do Szaflar bo mają poprzednie serie w tańszych cenach. Miałem poprzednio model sprzed 4-5 lat i byłem bardzo zadowolony. Do tej pory mam tę kurtkę ale membranę szlag trafił (kilka prań w zwykłym detergencie zrobiło swoje) - ale szwy się nie rozeszły. Co do nastawienia na zarobek to jaka firma działa charytatywnie??? A patrząc na podbój rynku i koszty z tym związane to prędzej nie kupiłbym 4F niż JMP. A jak firma szyje w Polsce a nie w ChRL to tylko wielki + dla tej firmy.

Membrany pierze się w specjalnym płynie ,bo inaczej nawet gore rozpieprzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Klub narciarski, w ktorym jezdzi moj syn zamawia dla ubrania wlasnie w JMP. Kurtka i spodnia maja wszystko co jest potrzebne narciarzowi (sciagacze, kolnierz sniegowy, kieszonki w tym ta na rekawie na karnet), zrobione jest to PowerTech-u. Doswiadczenie z uzytkowania: - moj 11 latek w tym sezonie nie zmarzl ani nie wrocil przemoczony - jezdzil w temperaturach od okolo -12 do +8 - w okolicach 0 i powyzej pod spodem mial tylko bielizne termoaktywna Moze wykonczenie i design nie jest tak perfekcyjne jak np.: ubranie Kjus - ale kosztuje normalnie i dziala :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam kortke JMP. 1. nie jest ciezka 2. Niepamietam ale wydaje mi sie ze dobre 3. Ja ubieram bielizne termoaktywna i polarek :D 4. Mam 2 sezon i sie nie pruje

Generalnie bez rewelacji. Kurtki "sztywnieją" na mrozie a membrana 20000 to jest chyba żart.... To jest tylko w Polsce możliwe aby tak duży producent mógł bezkarnie wypisywać takie bzdury. Polecam najprostrzy test: zakładamy kurtkę JMP z membraną podobno 20000 na mrozie i wchodzimy do ciepłego pomieszczenia. Jeśli naprawdę miałaby by takie parametry techniczne jakie deklaruje JMP jedynym efektem byłoby to, że zrobi się nam odrobinę cieplej.... Zróbcie taki eksperyment a zobaczycie efekty.... PORAŻKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

dostalam stroj sluzbowy (kurtke+spodnie) JMP juz chyba 5 lat temu, w spodniach jezdze caly czas i sa nie do zdarcia pomimo tego, ze ciagle klecze przy dzieciach zapinajac buty, milion razy w pospiechu rozpinalam i zapinalam boczne zamki i ogolnie jezdze duzo. a pod kurtke mozna wlozyc cienki golfik i dopoki nie ma -15 to jest cieplutko.

Mam podobne wrażenia. Jeżdżę w ciuszkach JMP już czwarty sezon i jak na razie są w doskonałym stanie. Nic się nie popruło, zamki działają, nie wiem czy rzeczywiście mają takie wysokie parametry jakie deklaruje producent, ale dla mnie właściwości ich są wystarczające. Jeździłem przy -20 i przy + 12, stałem 45 min w kolejce do wyciągu i było OK (ani nie zamarzłem, ani się nie utopiłem we własnym pocie, ani się nie przechłodziłem stojąc w kolejce). Są przy tym ciepłe - jak temperatura nie jest niższa niż -10 st można jeździć bez polarka. Dla rekreacyjnego narciarza nadają się w zupełności. Poza tym mają dobry stosunek jakości do ceny mimo, że są produkowane w Polsce. Po raz pierwszy zwróciłem uwagę na tę firmę widząc jej logo na służbowych strojach instruktorów narciarskich. Skoro oni zakładali je na cały dzień i nie grymasili to i ja spróbowałem. Wycieczka z Zakopca do Szaflar i na drugi dzień już je testowałem. Test zdały i do tej pory jestem zadowolony. Pzdr Pueblo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...