Skocz do zawartości

Salomon Equipe 10 3V - czy będą dla mnie odpowiednie (pilna sprawa)


Arkadius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam okazję zakupić narty Salomon Equipe 10 3V z TEJ aukcji. I tu pojawia się kilka pytań: - Czy będą one odpowiednie do moich umiejętności? Mój poziom to mniej więcej 6, skręt przeważnie długi, jazda szybka ale bez szeleństw. - Czy ich długość (168cm) będzie dla mnie dobra czy lepiej coś krótszego Mam 181cm wzrostu - Czy znajdę coś lepszego w tej cenie (do 350zł) - Czy opłaca się wybulić za nie 300zł (+przesyłka, +kijki = łącznie 350zł) - Czy jest to ORYGINALNY "pełnowartościowy" Salomon Equipe a nie jakieś marketowe wydanie (wybaczcie ale nie znam się :( jeżdzę bo lubię a przygodę z carvingiem zacząłem niedawno) Prosiłbym o jak najszybsze odpowiedzi ponieważ dziś musiałbym być zdecydowany i dać znać sprzedawcy czy się decyduję. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dosc stara narta - z sezonu 01/02 :) Moze byc zjezdzona mocno.. bo to ladne kilka lat. Slalomka - z gornej polki, ale to jeszcze raczej te czasy, gdy carving raczkowal, stad taliowanie dosc malo radykalne. Za te cene trudno kupic dobra narte. Ten Salomon jest tani, bo stary. Moim zdaniem moga byc dla Ciebie za twarde. Osobiscie polecilbym narte "latwiejsza" i o mocniejszym taliowaniu, wtedy bys wiecej zyskal i mial szanse bardziej rozwinac "przygode z carvingiem". Z drugiej strony mowisz, ze lubisz dlugie skrety, wiec 15m promienia nie jest zle. Pamietaj tylko, ze narty o mniejszym promieniu sa bardziej uniwersalne. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś polecić jakąś nartę tak do 400zł która byłaby lepsza od tego salomona i bardziej odpowiednia? Po prostu nie znam się na sprzęcie narciarskim i nie mam zamiaru wyrzucić pieniędzy w błoto. To co może pomóc w doborze: wzrost - 181cm waga - 76kg umiejętności - 6 skręt - to różnie bywa... ciężko konkretnie określić lubię pojeździć szybciej jeśli jest okazja ;) Jeśli do moich warunków ktoś pomoże mi dobrać odpowiednią nartę o odpowiedniej długości to będę baprawdę BARDZO wdzięczny :) Dodam też załączniki z fotkami w dużej rozdzielczości tych salomonów:

Załączone miniatury

  • NARTY 036.jpg
  • NARTY 037.jpg
  • NARTY 038.jpg
  • NARTY 039.jpg
  • NARTY 040.jpg
  • NARTY 041.jpg
  • NARTY 042.jpg
  • NARTY 043.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna sprawa - nie należę do ludzi którzy co 2 sezon mogą sobie sprawić nowe narty tak więc wolałbym kupić coś lepszego (trudniejszego) i nauczyć się na tym jeździć niż kupować kolejno coraz lepsze narty... po prostu nie mam na to kasy. Dlatego właśnie myślałem o tych Salomonach ale skoro mówicie że stare :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardziej taliowanych nartach (typu radarc) na pewno jezdziloby Ci sie przyjemniej. Mysle, ze przez kilka (3-4) sezony - w zaleznosci od tego ile jezdzisz i czy zamierzasz sie szkolic - dojdziesz do poziomu 8, a z radarcami do granic mozliwosci i wtedy moglbys je zmieniac. Z tego co pamietam moj kolega mial radarki i tak sie zaczela jego przygoda z carvingiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te Salomony na prawdę nie są warte uwagi? Bo po prostu mi się podobają i z tego co się dowiedziałem to co prawda starszy ale dosc wysoki model. Jeżdżę raczej spokojnie i nie robię jakiś super ostrych zakrętów ... Sam nie wiem po prostu chciałbym wiedzieć czy odrzucić od razu te Salomony czy są jednak warte uwagi. A te Fishery chodzą na razie na allegro po ~700zł Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na uwczesne czasy najwyzszy model. Jak są w dobrym stanie to są godne uwagi ale nie dla kogoś kto chce się doszkalać i jeździć "bez szaleństw" bo to narty do szaleństwa były bo teraz po tylu latach to trudno ocenić co z nich zostało.

jeszcze te wiazania po wypozyczani dokladaja swoje 2 grosze ,, wogole to jakis drobny handlarz a ci najgorsi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ostatecznie REZYGNUJĘ z tych Salomonów, co proponujecie do 400zł. Przeznaczenie juz podane, lepiej żeby były to już narty dla zaawansowanych do których "dorosnę" a nie takie że po 2 sezonach zdąże je "wyprzedzić" ;) Mam nadzieję że zrozumiecie. I ważna sprawa - jaka wielkość będzie na mnie dobra???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... wybaczcie nieznajomość nazewnictwa :P ale w sumie dlatego tu jestem żeby się czegoś nauczyć/dowiedzieć :) Będę szukał na allegro, jeśli Wy coś znajdziecie to chętnie rozpatrzę oferty :) Pozdrawiam Tak więc po wstępnym przeszukaniu allegro znalazłem następujące pozycje: - Salomon Equipe Pilot GC - ładne nartki w dobrym stanie tylko podejrzewam że cena przekroczy mój budżet - Rossignol Zenith Z9Ti - za tymi nartami wiele przemawia ale martwię się o stan krawędzi, poza tym mocne taliowanie, promień skrętu 13m... do rozważenia - Salomon Equipe 10 3V Race - jedne z najlepszych z wymienionych ale cena zapewne przekroczy 600zł (800zł koleś chce od ręki) - Salomon Streetracer 600 - główna bolączka to ich stan... dobry+ wg sprzedającego więc nie wiem jak będzie w rzeczywistości - Salomon Scrambler 55 - podobnie jak w poprzednich martwi mnie stan techniczny - Rossignol 8 S Oversize - "niestety" to nówka więc zapewne będzie bardzo droga (jak dla mnie) - Salomon Equipe 10sc - niestety zapewne jej koszt też przekroczy mój budżet Posdumowując we wszystkich nartach martwi mnie to że mają bardzo duży zakres regulacji wiązań co by wskazywało na to że były użytkowane w wypożyczalni. Niektóre z nich mają też długość poniżej 160cm (pomiedzy 155 a 160) i nie wiem czy nie będą za krótkie. Jeśli podałem jakieś narty które wogóle nie pasują do mnie to z góry przepraszam ale nie orientuję się w sprzęcie. Po to tu jestem żeby czegoś się dowiedzieć i dokonać dobrego zakupu :) Pozdrawiam i czekam na propozycje Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...