Skocz do zawartości

Jak przestawić wiązania?????


LeandeR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przestawić wiązania tak aby but był równo na środku ciężkości narty??? Posiadam narty Blizzard Firebird X-sport z wiązaniami Tyrolia SL 100 na płycie. W salonie gdzie kupowałem narty i buty od razu ustawili mi wiązania.jeśli zmienię buty na większe,będę mógł sam przekręcić przednie wiązanie tak abym nie musiał poszerzać tylko tylnej części??? Jakie mogą być oddalenia od środka ciężkości aby nie powodowało to destabilizacji narty podczas jazdy????:confused: Wtajemniczonych proszę o pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli serwis dobrze ci zamontowal wiazanie na plycie to powinien pozostac zapas z przodu... Po odkreceniu przedniej czesci wiazania powinno dac sie ja wkrecic w inne otwory montazowe bardziej z przodu... Tak samo z tylem... To jeszcze zalezy od zastosowanej plyty... Tyl posiada tez regulacje polegajaca na podniesieniu takiej specjalnej blaszki z zaczepami i przesyniecie jej w kolejne otwory na specjalnej szynie... Ale w ten sposob to jakies 1,5-2cm mozna przeregulowac... Przestawienie polegajace na wykreceniu i wkreceniu wiazan w inne otowry montazowe powinien przeprowadzic serwis... Oni do wkrecania srub powinni uzyc klucza/srubokreta z dynamomerem zgodnie z momentem sily zalecanym przez producenta... W praktyce wyglada to tak, ze montazu dokonuje pan Czesiu, ktory ma "czucie w rekach" i uzywa zwyklego srubokreta... Wiec jesli masz srednie zdolnosci manualne to poradzisz sobie sam bez zrywania gwintu... Jesli chodzi o przesuniecie ukladu but-narta to max 0,5cm w przod i w tyl od punktu montazowego (najczesciej oznaczonego kreska/punktem A na narcie i bucie)... Chyba, ze dopiero sie uczysz to 1cm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przestawiał samemu wiązań, zwłaszcza jeśli wymaga to odkręcania ich od płyty. Może są jeszcze jakieś serwisy gdzie pracują jakieś złote rączki ze śrubokrętami, ale w większości już pracownicy są przeszkoleni i posiadają odpowiednie narzędzia. Ja oddaje narty do serwisu w Delta Sport, serwisant pracuje tam już od dobrych kilku lat i nigdy nie miałem zastrzeżeń. Poza tym ustawienie wcale nie jest takie banalne np. w częsci nart Salomona montują teraz płytę z szynami zarówno dla przedniej i tylnej częsci wiązania, ale oprócz tego reguluje się też wysokość i rostaw przedniego bezpiecznika. Myślałem, że mogę to zrobić sam, ale jak przyniosłem narty do serwisu to okazało się, że brakowało w nich jednej małej częsci (jakimś cudem niedostarczył jej producent) i ustawione było źle w każdym razie radze, żeby spojrzał na to fachowiec

Dzięki.Wezmę to pod uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ustawienie wcale nie jest takie banalne np. w częsci nart Salomona montują teraz płytę z szynami zarówno dla przedniej i tylnej częsci wiązania, ale oprócz tego reguluje się też wysokość i rostaw przedniego bezpiecznika.

Temat jest o Tyrolli 100... Tam nie ma takich wodotryskow... Znam to wiazanie... Moj brat na takim sie uczyl... Sam mu kupilem i ustawialem... Ale montowali w serwisie... Bez plyty, bezposrednio do narty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Tyrolli 100... Tam nie ma takich wodotryskow... Znam to wiazanie... Moj brat na takim sie uczyl... Sam mu kupilem i ustawialem... Ale montowali w serwisie... Bez plyty, bezposrednio do narty...

A przekręcanie na płycie było by łatwiejsze(mniej ryzykowne) czy trudniejsze (bardziej ryzykowne:D )??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od plyty... Niektore plyty maja po kilka otworow montazowych (plyta-wiazanie) z przodu i po kilka z tylu... Wtedy mozna wiazanie w pewnym sensie po niej przesuwac... Przesuniecie wiazania na narcie jest zdecydowanie trudniejsze gdyz wiaze sie z wierceniem nowych otworow i kolokowaniem starych... A zreszta po co ta rozmowa... Przesuniecie wiazania na plycie kosztuje w serwisie 5PLN... Chcesz zaoszczedzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od plyty... Niektore plyty maja po kilka otworow montazowych (plyta-wiazanie) z przodu i po kilka z tylu... Wtedy mozna wiazanie w pewnym sensie po niej przesuwac... Przesuniecie wiazania na narcie jest zdecydowanie trudniejsze gdyz wiaze sie z wierceniem nowych otworow i kolokowaniem starych... A zreszta po co ta rozmowa... Przesuniecie wiazania na plycie kosztuje w serwisie 5PLN... Chcesz zaoszczedzic?

Do najbliższego mam 17 kilosów:D ,póki co do następnego sezonu nie mam zamiaru przestawiać wiązań(nowe buty(większe)kupię po sezonie i wtedy wtedy odnowię narty i wiązania:D ). Masz rację nie zaoszczędzę na piątce:D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...