Skocz do zawartości

Świeradowska gondola


james

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o narciarzy to mają być karnety za 50 zł na 10 zjazdów i 80 zł na cały dzień.

Brzmi lepiej :)

Gondolki będą firmy Dopelmayer

Lepiej być nie może :P

Wykonawca samej gondoli to Mostostal, więc doświadczone firmy w tych sprawach.

Ciesze się niezmiernie :D Ogólnie to mnie uspokoiłeś ;) Pzd i powodzenia dla ekipy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Robert pisalem ci na GG :) Pan PTAK to pan który ma pieniądze i ma: "Centrum Handlowe Ptak - największy w Europie kompleks handlowy, 7 nowoczesnych hal - 70.000m2 powierzchni, ponad 3000 producentów i importerów." ;) P.S. Koledzy, ja wiem że się lubicie ale nie gadajmy o byle czym pzd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie lutek oświeciłeś. antek ma centrum handlowe a edziu ma stok. jak ktoś zna historię polskiej pierwszej ligi piłkarskiej to sam wnioski wyciągnie. "gratulacje" dla władz miasta świeradów za wpuszczenie inwestora. ech co ja się tu udzielam... ja już przeżyłem jeden upadek. przeżyli to mieszkańcy łodzi i piotrkowa. oby was to nie dotknęło mieszkańcy świeradowa ( tego wam szczerze życzę ) pozdro robert ze szczecina ps. narciarz to nie tylko śnieg, to też kibic piłkarski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać, kolejka to nie klub piłkarski i nie wchodzi w ośrodek ale go tworzy więc mysle że nie będzie źle. No i rsowa niestety nie masz co liczyć że z czasem Ptak ci gondolkę pod dom przeniesie:D

co do tej gondolki to się mylisz, bo miał w szczecinie robic inwestycje pod tytułem "śnieżna górka" akurat koło mojego domku (całoroczny stok). jednak wycofał sie bo miasto nie chciało dać kaski na zjazd z autostrady. a zainteresowany nie był w stanie wyłożyć swojej. pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz w koncu wyjasniliscie kwestie kosztow... Nie mozna bylo od razu napisac, ze bedzie to 70-80 zl za karnet? :) ... Tylko tak sobie przypominam jak na mojego posta padla odpowiedz ze Swieradowa, że bedzie taniej niz w Czechach... Z tego co pamietam to w zeszlym sezonie placilem w Pecu (w przeliczeniu) 82 zl za karnet na caly dzien.... No to 80 zl to rzeczywiscie porazajaco taniej :D .... co ja sobie kupie za te zaoszczedzone 2 zl? Moze maly konkurs pod tytulem: "na co narciarze przeznacza zaoszczedzone 2 zl".... Nagroda bedzie uscisk dloni prezesa i publikacja wynikow na mojej stronie internetowej :D No dobra... troche sie ponabijalem, ale 80 zl to nie jest jakas super oferta, ale pozostaje nadzieja, ze za ta cene otrzymamy jakosc przygotowania stokow na poziomie czeskim a nie np. zielenieckim. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Cichy! Skąd wziąłeś tę wiadomość o cenach? To sprawdzone? Mam nadzieję, że nie ;).

Informacja o cenach pojawila sie w tym watku i zostala podana przez ludzi ze Swieradowa. Ja tez mam nadzieje, ze ceny jednak zostana zweryfikowane w dol... albo ze swiadczona za ta kwote usluga bedzie rzeczywiscie na europejskim poziomie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek troszkę chłopskiego pomyślunku :) Świat i technika idzie do przodu a co z tym idą wymagania od klientów- w tym wypadku narciarzy :) Uwierz mi, widze od paru lat co się dzieje na wyciągach. Dlaczego akurat kolej gondolowa a nie wyciąg krzesełkowy? Głównie ze względu na warunki atmosferyczne. Wagoniki chronią pasażerów przed złą aurą. Będą przystosowane do przewozu rowerów i nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radekmar']troche nie rozumiem tej inwestycji w Świeradowie. Zima tam przewaznie jest słaba i będą mieli duże problemy z utrzymaniem tego stoku, ale życze wszystkiego dobrego.QUOTE] Jesli najblizsze zimy beda takie jak poprzednia to.... zadna roznica czy to Swieradow czy jakas inna miejscowosc :) a jak bedzie snieg to jakos sobie nie wyobrazam, ze bedzie padalo wszedzie w okolicy a akurat w Swieradowie nie. Wiec miejmy nadzieje, ze zima bedzie mrozna i sniezna a inwestor zdazy z budowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta inwestycja, choć nie ma co ukrywać, że zachodnie położenie Świeradowa napewno będzie czynnikiem utrudniającym, w koncu jest to jeden z najcieplejszych regionów kraju.

Karkonosze uznajesz za jeden z najcieplejszych regionow w kraju? Ciekawa koncepcja... choc ja nie jestem co do niej przekonany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że radekmar ma rację, poza tym nie pisałem o Karkonoszach, ale o zachodniej części Polski a szczególnie południowo zachodniej, która jest uważana za najcieplejszy region Polski. Wiadomo, że wyżej będzie chłodniej, ale napewno warunki do choćby naśnierzania będą trudniejsze niż w ośrodkach położonych bardziej na wschód. Powiedzmy sobie szczerze, w Polsce buduje się stacje narciarskie generalnie tak, aby długość trasy była jak największa, niestety pomija to co najważniejsze moim zdaniem, czyli utrzymywanie się warunków narciarskich. Niestety dotyczy to całego kraju. Przecież w takim Świeradowie mogłaby powstać trasa ze szczytu 1100m.n.p.m do wysokości powiedzmy 900 m.n.p.m. Może i długość nie byłaby tak pokaźna, ale za to przez więcej dni w sezonie nie jeździłoby się po śniegu ala Kawa z Mlekiem z kamieniami. Niestety jak ktoś kiedyś słusznie napisał nie mamy w Polsce warunków do budowy długich tras. Poprostu nie można porównać 3000 m.n.p.m do 1100 m.n.p.m. Ludzie chcieliby w Polsce jeździć jak w Alpach. Poza Tatrami i nielicznymi wyzszymi szczytami innych gór nie można utworzyć dobrze funkcjonujących w sezonie tras. Owszem można wytyczyć trasę z 900 m.n.p.m do 300 m.n.p.m z tym że będziemy z niej korzystać może przez miesiąc. Ja nie jestem negatywnie nastawiony do narciarskich inwestycji, ale gdy są one wykonywane przemyślanie tzn. z gwarantowanymi warunkami narciarskimi przez min. 3 miesiące oraz z jak nalepszym wykorzystniem terenu tras - chodzi o to, by nie wycinać tras niewiadomo jak szerokich, a potem je zwężać bo nie ma śniegu. Zobaczymy jak będzie się spisywać ta Gondola no i jaka tak naprawde bedzie ta nadchodzaca zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naśnieżanie stoku, o ile temperatura nie będzie wyższa niż 3 stopnie, ma trwać 3 dni.

Zależy od firmy armatki. Optymalna temperatura waha się od -3 do około -5`C. Zależy to od ilości "pierścieni" na każdym z bębnów armatki. Często można spotkać na stoku włączoną armatkę która "bije" na zbyt wielu pierścieniach przy zbyt niskiej temperaturze lub odwrotnie. Dodam że zbyt niska temp. również nie jest korzystna- mam nadzieję, że macie tam " majstra " który się na tym zna. W razie czego piszcie do mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...