Skocz do zawartości

Bałtów - Szwajcaria Bałtowska


wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Druga kolej krzesełkowa powstaje w regionie świętokrzyskim. W Bałtowie zostanie zamontowana kolej krzesełkowa i urządzony nowy zjazd o długości około 600 metrów i szerokości 100 metrów.

Urządzenie jest już zamówione u Słowaków. W styczniu zostanie przywiezione, choć jeszcze nie wiemy dokładnie, którego dnia, dlatego nie możemy podać terminu otwarcia nowej atrakcji. Spodziewamy się, że będzie to jeszcze w styczniu. Montaż kolejki po przywiezieniu elementów potrwa 2-3 tygodnie- informuje Filip Lichota ze Szwajcarii Bałtowskiej.
Kolejka będzie miała 55 kanap czteroosobowych. Wciągu godziny wwiezie na szczyt 2400 osób, dwa razy tyle, co obecnie działające orczyki. Jej długość to około 550 metrów, ale zostanie ustawiona przy nowej trasie o długości około 600 metrów.

Tak jak cały ośrodek narciarski nowy zjazd będzie oświetlony i sztucznie śnieżony.

http://www.echodnia....YSKIE/121219069
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka będzie miała 55 kanap czteroosobowych. Wciągu godziny wwiezie na szczyt 2400 osób, dwa razy tyle, co obecnie działające orczyki. Jej długość to około 550 metrów, ale zostanie ustawiona przy nowej trasie o długości około 600 metrów.
http://www.echodnia....YSKIE/121219069


Typowy opis dość płaskiej trasy. Brak informacji o przewyższeniu. Bardzo łatwy, choć jeszcze sensowny zjazd 600 m musi mieć conajmniej 100 m spadku. Na szczeście te 600 m to bardzo naciągne pewnie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pasowałoby żeby Bałtów wprowadził karnety czasowe bo tak to trochę lipa. Pozytywne jest obniżenie cen na wyjazdy. Muszę się wybrać i sprawdzić czy nowa trasa jest warta wydania 3,5zł za jeden wyjazd krzesłem.
Jeszcze jedna sprawa a chodzi mianowicie o opis ze strony dotyczący trasy nr 3 - długość 700m/kolej krzesełkowa - tylko jak ktoś nią zjedzie to chyba musi odpinać narty i naginać z buta do stacji dolnej kolejki czy jak?
Może ktoś to rozumie bo ja to chyba nie czajaty jestem :(
http://www.szwajcari...ka.pl/trasy.php

pozdr

Użytkownik Sylvek edytował ten post 22 styczeń 2013 - 10:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zrobiłem dziś mały objazd po Świętokrzyskich stokach. W jeden dzień zaliczyłem Telegraf, Konary (stok działa od zeszłego roku) oraz Bałtów. Muszę powiedzieć, że Bałtów jest "nizinnym" odpowiednikiem Białki. Stacja jak na takie położenie jest zrobiona z ogromnym rozmachem. Jeśli chodzi o obszar do uprawiania narciarstwa (skiable area) to bije na głowę wszystkie ośrodki poza górami w Polsce.

Skupię się więc na wyciągu, który mnie prawdę mówiąc dość niemile zaskoczył. Przy wsiadaniu kanapa dosłownie ścina z nóg, przy zsiadaniu na górze trzeba się szybko ewakuować, bynajmniej nie najwęższym skrętem, bo można oberwać powracającym krzesełkiem (udało mi się to wczoraj, kolegę ścięło z nóg tydzień temu). Do tego ta zamykana barierka ma dospawane takie pałąki, które wchodzą między nogi, aby chronić przed wypadnięciem, co nie jest zbyt wygodne, zwłaszcza że kanapa dość ciasna. Podejrzewam, że jako parapeciarzowi bardziej mi w/w mankamenty przeszkadzają, jako że muszę się z wyciągiem użerać z wypiętą nogą, narciarze mają raczej trochę wygodniej.

Tu kolega popisał się zdumiewającym malkontenctwem. Kanapa Tatraliftu jest absolutnie standardowa jeśli chodzi o wymiary. Wszystkie niewyprzęgane kolejki jeśli chodzą na maksymalnej prędkości 2,5 m/s dają po łydkach jeśli się ktoś nie próbuje tego uderzenia zamortyzować. Ja potrafię tak usiąść, że prawie nigdy nie odczuwam żadnego uderzenia. Może to przez lata praktyki. Te pałąki zabezpieczające przed wypadaniem chyba powoli stają się standardem. Widziałem je w nowych kolejkach innych producentów. Zawsze coś jest za coś. Lepsze zabezpieczenia niż dzieci spadające z krzesełek (kilka lat temu przydarzyło się to dziecku pewnej Pani z TV w Jaworkach). Tak samo z szybkością krzesełek. Czy lepiej, żeby kolejka chodziła na pełnej szybkości ale przy tym trzeba uważać na uderzenie w łydki, czy też lepiej wlec się 2 m/s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio 2 razy w Bałtowie i napiszę coś od siebie. Dobrze, że w tym sezonie obniżyli ceny i wreszcie jest darmowy parking. Całej infrastrukturze nie mam nic do zarzucenia bo to miejsce jest doinwestowane. Co do stoków to: stara trasa jak dla mnie za krótka i za wąska. Nowa trasa...hm... początek do bani bo totalnie płasko i nawet jadąc na krechę pomagając sobie kijkami i "łyżwą" nie można się sensownie rozpędzić, natomiast później już jest fajnie i drugi "ostrzejszy" odcinek jak dla mnie jest idealny :) i szerokość stoku też jest na plus. Co do wyciągu to wcale nie odczułem, żeby bił po łydkach. Kanapa może wydawać się ciasnawa jeżeli siądzie na nią jednocześnie cztery "lepiej zbudowane" czy tez poprostu większe osoby ale bez przesady - jakoś strasznie ciasno nie jest. Jeżeli inwestor na przyszły sezon zrobi coś z górnym odcinkiem żeby go "podostrzyć" to będę częściej jeździł do Bałtowa :) No i zobaczymy czy coś z tymi czasówkami da się zrobić ;) pozdr Sylvek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam

Byłem wczoraj w Bałtowie z moimi maluchami.

To był mój pierwszy raz na tej górce.

Bardzo fajna i rozbudowana infrastruktura.

Stoki dla moich maluchów ( 4,5 i 6,5) były w sam raz a mogły być trochę bardziej strome.

Wczoraj sobota, więc najazd luda spory.

Stoki dość dobrze przygotowane. Wyjątek to trasa podjazdu talerzykami. 

Były tak mocno wyjeżdżone i dziurawe, że co chwila się ktoś wywalał i wszystko stawało.

Kanapa z skośnym zjazdem na taśmę, gdzie trudno utrzymać równowagę, jeśli ma się ręce zajęte maluchami i kijami.

Sam miałem trudności z utrzymaniem się w miarę stabilnie.

Minusem jest parking w błocie...

Zrozumiałem dlaczego Szwajcaria, to te ceny karnetów, bez całodniowego i żadnej zniżki dla maluchów to właśnie jak w Szwajcarii.

Na początek wziąłem karnety na 2h to udało nam się zjechać 8 razy. Sobota...

Z moich stron też i dojazd kiepski bo od Piaseczna jadę ok, ale później od Radomia nie za fajnie.

Generalnie ośrodek bardzo fajny, jak na nasze warunki.

Muszę zaliczyć jeszcze Tumlin i porównać.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Przez ciekawość odwiedziłem Bałtów w Niedziele. Pierwsze wrażenie - olbrzymi parking szczelnie wypełniony samochodami, głównie z Warszawy. No tak - ferie w mazowieckiem. Ale na pociechę (skuteczną ) żółty schoolbus dowozi z najodleglejszego parkingu pod wyciągi.  Na dole bardzo bogata infrastruktura. Stoki takie sobie, ale jaka górka takie i stoki. W każdym razie dobrze przygotowane. No, może za wyjątkiem śladu pod wyciągiem talerzykowym ( obu ) Ludzi dużo ale przepustowość też spora więc oczekiwanie na wyjazd nie było dokuczliwe.  Kanapa rzeczywiście mocno kopie na starcie  a ścieżka jedzie powoli więc trzeba uważać. Wnuczka  (5 lat - drugi sezon ) cieszyła się jazdą a również odwiedzinami u alpak obok stoku.  Generalnie warto było zobaczyć ale z Lublina mam bliższe i co najmniej równie ciekawe stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś odwiedziłem Bałtów,warunki bardzo dobre.Ludzi jak było do przewidzenia mało. W okolicy najtańszy karnet(kupiony przed sezonem z 50% zniżką) Bałtów ze stacji którą odwiedzałem żadko,zamieni sie na główną w popołoudniowych szusowaniach

 

https://sjp.pl/rzadko

 

Interpunkcja też kuleje.

Dbajmy o nasz ojczysty język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...