Skocz do zawartości

termo-formowanie butów SALOMON XWAVE7 AK


mazi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
potwierdzam, buty same sie ułożyły. Na początku w niektórych miejscach mnie uwierały a w innych miałem luzy(mimo że w sklepie dreptałem w nich godzine i tego nie zauważyłem)ale po 2 dniach jazdy przestały uwierać i fajnie sie dopasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pisze na kapciu autofit to formują się same od temp.stopy i wygrzewanie ich na maszynie jest zbyteczne choć spotkałem się z opinią w jednym renomowanym sklepie w łodzi że też można takowe wygrzewać,natomiast przy customfit grzechem z naszej strony było by ich nie wygrzać,u nas ta usluga kosztuje 20-40 zyli:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Do formowania termicznego.. Cytat ze strony producenta: "Wkład wewnętrzny - THERMO CUSTOM FIT dopasowuje się do kształtów anatomicznych stopy pod wpływem temperatury stopy. Można również trwale (3-krotnie) wygrzać but wewnętrzny idealnie dopasowując go do indywidualnych cech stóp." Moje obiekcje wzbudza słowo "trwale".. Stopa ludzka nie zachowuje idealnie stałego kształtu przez te kilka lat, kiedy buty są w użyciu. Lepiej moim zdaniem poprzestać na autoformowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy pod wpływem profesjonalnego wygrzewania (custom fit w salomonach) but "rozbija się"?. Kupiłem X Wavy z custom fit'em lekko za duże i boje się że w wyniku wygrzewania powstaną jeszcze większe luzy. Moge je w ciągu 14 dni wymienić na mniejsze o 0,5 numera, ale one są dla mnie na styk, a przy wyprostowanych nogach wręcz lekko uwierają w palce... Poradźcie - jeździć bardziej obszernych (palce w żadnym położeniu stopy nie dotykają przodu kapcia), czy też dobrze wygrzać mniejsze buty z nadzieją ze odrobine się rozbiją??? Dzięki z góry za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomformat - chodze w nich właśnie po mieszkaniu :) , ale na nogach mam większy numer (30), jutro chyba ją wymienie na 29,5 i pomęcze je w domowym zaciszu :) W sklepie delikatnie uwierały w duży palec, w sumie dało się z tym życ, ale strach pomyśleć jak to będzie wyglądać w trzecim dniu wyjazdu, po siedmiu godzinach jazdy? Chciałbym mieć buty megadopasowane, ale boje się że pomimo wygrzania wciąż będą uwierać, zwłaszcza że na offpistach mam tendencje do siedzenia na tyłach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29,5 uwierają na długość tylko podczas siedzenia lub stania na wyprostowanych nogach. W pozycji zjazdowej pięta się cofa i palce już nie dotykają kapcia. Moje obawy wynikają z tego że stopa w trakcie wysiłku lekko puchnie, a nadto narciarstwo nie składa się jedynie z przebywania w pozycji zjazdowej (kolejki, orczyki, off piste itd). Z drugiej zaś strony jeszcze ich nie wygrzałem w sklepie (mam to gratis, ale po wygrzaniu nie mógłbym ich wymienić) Obawiam się że po wygrzaniu numeru 30, buty staną się o wiele za duże i stopa będzie w nich latać. Teraz przy max zapięciu nie dotyka przodu kapcia, a po wyjęciu kapcia ze skorupy zauważyłem ze zostaje ok 6-7 mm luzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak musisz poeksperymentować z tymi rozmiarami, za duże nie dobre za małe jeszcze gorsze. No przy wysiłku niby noga puchnie, ale podczas jazdy jednak z czasem but się jeszcze dociąga po jakimś czasie więc może te 29,5 będą ok? Musisz "wziąć" to na spokojnie a w najgorszym razie możesz pokombinować z innym modelem (powinni się zgodzić na zamianę, a jak by była z jakąś dopłata to już chyba na pewno). Z własnych doświadczeń mogę Ci jeszcze powiedzieć że np. wyższy model(niestety na ogół droższy) może być wygodniejszy od tego który masz, a xvawe-8 też chyba mieli w intersporcie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zauważyłem że nie podałem co dziś nabyłem :) a są to X-Wavy X7. Nie jest to pełnokrwisty model XW7 - ma skorupe od XW6 a kapec od XW8, flex za to taki jak w XW7 - 80. Ot taka hybryda... :) Są mega wygodne - w życiu nie miałem coś takiego na stopie, gdyby tylko nie te dylematy z długością... Siedziałem 2 godziny w sklepie i wziąłem większe, w domu po wyjęciu kapcia i wkładki odkryłem że są one większe niż w moich starych, rozklekotanych Rossi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec po pierwsze wkladki custom fit niedopasowuja sie pod wplywem temperatury(ylko nieznacznie) trzeba je wygrzac. Po drugie po wygrzaniu wkladka sie nie rozbije, wrecz przeciwnie w bucie zrobi sie jeszcze mniej miejsca, a po wlozeniu zaraz po wygrzaniu buta stopy dopasuje sie idealnie do jej ksztaltu. Po trzecie wez mniejsze buty na wyprotsowanych nogach powinienes lkko dotykac duzym palcem konca buta, a przy pozycji zjazdowejk nie, wiec z tego co piszesz powinienes brac =te niejsze. Po czwarte sam mam buty salomona z wkladka custom fit alu flex 110 i jest wlasnie trak ze przy staniu w nich dutykam kona buta a jak opre sie na jezykach jest idealnie i tak ma byc tez wydawalo mi sie n apoczatku ze beda za male ale sa idealne (wczesniej poprostu jezdzilem w zaduzych butach) Takze sumujac kup mniejze i je wygrzej i bedzie idealnie- takie jest moje zdanie, poparte doswiadczeniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, co pisze Siurpo jest dużo racji. Ja jednak proponowałbym Ci poprzymierzać inne buty. Będziesz miał punkt odniesienia i łatwiej będzie Ci podjąć decyzje. But butowi nierówny w rozmiarze i twardości. Pamiętaj jednak o jednym, jeśli but uwiera w sklepie lub cokolwiek w nim Ci nie pasuje to na stoku nie będzie lepiej tylko gorzej. Pomijając moje doświadczenia z butami poczytaj wypowiedzi forumowiczów na ten temat, którzy kupili buty, które w momencie przymierzania wydawały się być prawie dobre a po kilku zjazdach okazało się, że to kompletny niewypał. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. jarek PS napisz jaki jest wynik Twoich poszukiwań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...