Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie o to chodzi!! :o Opad śniegu w październiku niczego dobrego nie wróży. Po pierwsze przygotowanie stoków ( na cywilizowanych stokach, które się cenią ) wcale nie ejst taką sprawą OT- nasypię sobie śniegu. Ponadto wyobrażacie sobie co to będzie? Wyciagi narciarskie czynne w październiku? Pewnie 99% uważa " co ten koleś gada za bzdety", ale ja wiem swoje. To niczego obrego nie wróży. A za kilka tygodni ten wątek będzie zasypany tylko : ( : ( ; ( takimi buźkami :) Pozdrawiam i bez emocji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez slyszalem te informacje, ze pierwszy snieg ma spasc juz w pazdzierniku i... tez niezbyt sie z niej ciesze. Przede wszystkim jesli mialby to byc snieg z prawdziwego zdarzenia to moze zastopowac, a na pewno spowolnic budowe osrodkow narciarskich (np. swieradow). Ale szczerze powiedziawszy to mysle, ze nawet jak cos spadnie w pazdzierniku to rownie szybko sie roztopi, a gdy przyjdzie kalendarzowa zima to zostana nam wynagrodzone zeszloroczne cierpienia i slizgi zdarte od jezdzenia po kamieniach zamiast po sniegu :) btw: myszy w piwnicy u mojej babci robia zapasy na zime... to podobno znak, ze sniegu i mrozu w tym sezonie nam nie zabraknie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na portalu www.twojapogoda.pl ukazała się pogoda na styczeń i luty:eek:. Styczeń ma być bardzo ciepły i mokry, a luty jeszcze cieplejszy:mad:. To jakiś koszmar.:(

Styczeń, wg portalu "Twojapogoda" będzie identyczny jak ostatni. Dosłownie - wygląda to tak, jakby opisywali jak było, a nie jak będzie. Luty - chyba spierają się sami z sobą, bo piszą, że przeważnie od 10 do 15 stopni, ale już bez "ekstremalnych" odchyleń od normy, a te temperatury, to takie same, albo i większe ekstremalne odchylenia od normy jak te co zapowiadają na styczeń (przeważnie 5-10 stopni.) NIe wierze w te prognozy i mówie to z ogromną pewnościa! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ilez można ludzie !! Jak tak dalej pójdzie to 3/4 userów wpadnie w depresje! Ile razy ten debilny portal zapowiadał taką pogodę?? Od paru lat ta prognoza G** róbi i nic nie wnosi! Rok temu było to samo i co? Jakos nie było narzekań po sezonie... Poza tym pare tyg. tez pisali bzdety że śnieg będzie w styczniu i lutym, a dziś zdanie zmieniają.. Jezus...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń, wg portalu "Twojapogoda" będzie identyczny jak ostatni. Dosłownie - wygląda to tak, jakby opisywali jak było, a nie jak będzie. Luty - chyba spierają się sami z sobą, bo piszą, że przeważnie od 10 do 15 stopni, ale już bez "ekstremalnych" odchyleń od normy, a te temperatury, to takie same, albo i większe ekstremalne odchylenia od normy jak te co zapowiadają na styczeń (przeważnie 5-10 stopni.) NIe wierze w te prognozy i mówie to z ogromną pewnościa! pozdrawiam

Jesli styczen taki bedzie do super bo o ile pamietam w tamtym roku w styczniu w ciagu 3 dni nawalilo 1m śniegu ;) ale w prognozy twojapogoda.pl i tak nie wieze......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chrzanię długoterminowe prognozy pogody, zgadną albo nie zgadną, lato miało być Hiszpańskie no i było - w Hiszpanii. Więc wierzmy w niedźwiedzie, jaskółki i bociany (bociany tylko w kwestii pogody) bo naprawdę wpadniemy w depresję i zaczniemy pić. A tematu bym nie zamykał, zawsze to miło dowiedzieć się że u kogoś już pada śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gadacie to i ja coś powiem prosze bardzo. :cool: Poranek TVN24- Pan Wasilewski "Październik taki już będzie. Raz ciepło, a potem zimno, możliwe opady śniegu z deszczem. Mało kto wie, że tegoroczna zima ma być naprawdę mroźna, śnieżna i długa. Co do tego nie ma żadnych watpliwości. Zgadzają się z tymi uczeni i badacze." Wspomniał coś o amerykańskich badaczch i instytucjach. Dodał, że rok temu również byli oni zgodni co do zimy jaka miała u nas miejsce. Wszystko się zgadzało. Wasilewski zakończył słowami: "Ich prognozy są zgodne ( co było widać rok temu i nie tylko ) to dlaczego nie mamy im wierzyć? Wszystko wskazuje na to, że zima będzie taka jaką przedstawiają nam źródła." P.S. Prędziej wierze TVN-owskiej pogodzie niż debilnej Twojapogoda.pl. Tyle napisałem nie chce tutaj bombardowania buźkami i dodawania punktów do reputacji. Nie nastawiam się na zimę jaka miała miejsce dwa lata temu. Ale wierze w jedno. Pojeździmy na nartach i to nie raz. Pozdrawiam pesymistów... :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek To prawda że portal twojapogoda.pl to raczej wróźki niź synoptycy meteo. Piszesz że bardziej wierzysz TVN Meteo. A co o nich powiesz jak się pokaże Omena. Omena chyba dwa sezony temu (w tym dobrym roku) uczyła się jeździć na nartach i zwiedzała polskie ośrodki. I co się stało. Jak zima zobaczyła to co wyczynia pani Mensah w ubiegłym sezonie postanowiła że nie nadejdzie aby nie patrzeć na profanację śnieżnych zabaw. Jaro - masz rację podgrzewajmy atmosferę, a wtedy pierwsze szusy będą lepiej smakować. To coś na zasadzie mówienia głodnemu o jedzeniu. Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeli chodzi o serwis Twojapogoda, to niedawno potrzebowałem dobrej prognozy na najbliższe 2-3 tygodnie. Po tygodniowej obserwacji 16-dniowej prognozy tego serwisu stwierdzłem, że średnio co trzy dni ta prognoza się radykalnie zmienia, wiec dałem sobie spokój i już tam nie wchodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślicie , że może być to namiastka tego czego bedzie sie mozna spodziewac bo tegorocznej zimie ?

Czy taka będzie napewno, to myśle, że nie wiedzą nawet najstarsi GÓRALE. :) Natomiast średnie temperatury miesięczne i tygodniowe, oraz cyrkulacja powietrza wskazują na to, że zima będzie dosyć długa i zimna, a na powtórke zeszłorocznej nie ma co liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujac za Super Expresem (marne to zrodlo ale jakze pocieszajace ;) ): "Bociany już czują zimę i odlatują. Nim odmrożą sobie nogi na czerwono Przyrodnicy zapowiadają rychłą i srogą zimę. Wywróżyli to z obserwacji bocianich zwyczajów. W tym roku ptaki te wyjątkowo szybko wyruszyły w swoją zagraniczną podróż do Afryki. W woj. lubuskim ich gniazda w większości już opustoszały i świecą pustkami. Zgodnie z przekazami ludowymi, jeśli bociany odlatują przed świętym Bartłomiejem (24 sierpnia), zima nadejdzie bardzo szybko i będzie wyjątkowo mroźna - mówi badacz bocianów prof. Leszek Jerzak z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego. W tym roku bociany zaczęły szykować się do odlotu już w połowie sierpnia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem będzie tak: Na taką zimę jak była w ubiegłym roku nie ma szans. Pierwszy atak zimy przyjdzie na początku listopada lub wcześniej. (Nie wykluczone nocami opady śniegu ale on się nie utrzyma) Zima będzie dosyć mroźna ale bez przesady, lecz śniegu będzie po pachy :) Będzie trwała do połowy marca :) Czytałem już wiele źródeł i na tej podstawie mogę to wnioskować... Pozdro i trzymajmy kciuki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...