Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nadchodzący wieczór przyniesie nam silne opady śniegu przy spadajacej temperaturze. Niedotyczy to wybrzeza i krańców zachodnich chociaz tam tez popada. Najmocniej popada od suwałk przez łódż po oploe! miejscami spadnie 10 do 30 cm mokrego śniegu gdyz temp bedzie w granicach zera. Juz teraz przygotujmy sie na horror na drogach! Zima z pewnoscia w najblizszym czasie sie utrzyma. Dawno tyle sniegu w Polsce niemileismy a tu dopiero poczatek. Przyszły tydzien to snieg snieg i mróz tylko na zachodzie - krańce bardziej mokro! Piszcie jak u was sytuacja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudna sytuacja panuje na drogach Podhala zwłaszcza od Habówki po zakopane. Najpoważniejsza sytuacja panuje w poroninie. Pada tutaj od ponad 6 godzin intensywny śnieg. W poroninie mamy juz 61 cm sniegu śa miejsca w tej miejscowosci gdzie hałdy sniegu siegaja metra. Zdażają sie posesje gdzie wyjazd z nich jest niemozliwy - sa one zasypywane zwłami sniegu z dróg przez pługi które nienadązaja odśnieżac. troche lepiej jest w zakopanym chociaż 11 pługów i 13 solarek walczy bez efektów z masami sniegu. w zakopanym jesst juz go około 45 cm. Droga do morskiego oka jest totalnie zasypana. Dojazd do łysej polany -przejscia granicznego graniczy z cudem. Prognozy niesą optymistyczne dla podhala. Ma padac jeszcze bardziej obfite dzis wieczorem i jutro dopołudnia natomiast dzisieszej nocy opady maja byc intensywne ale nie obfite! Piszcie jesli wiecie cos o zakopcu i całym podhalu bo zaczyna byc interesująco. Popatrycie sobie np na kamerz na drogach polski lub radar opadw!

Użytkownik szczehu79 edytował ten post 13 luty 2009 - 13:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie rano padało dość słabo ale teraz z godziny na godzinę śnieżyca się rozkręca. Jest 10 cm, pada bardzo mocno i wg modelu UM który bardzo rzadko szwankuje spadnie kolejne 15. Jednak UM bardzo ciekawą prognozę wskazuje dla beskidu Makowskiego, Wyspowego oraz Pogórza Karpackiego na południe od Krakowa. W tych okolicach wg niego w ciągu następnych 48 godzin spadnie 50 cm śniegu zakładając że 1mm opadu to 1cm śniegu. Dla tych okolic taki opad może oznaczać przekroczenie średniego miesięcznego opadu gdyż na początku lutego już występowały w tych rejonach dość spore opady. Cieszmy się i módlmy o mróz a potem o stopniowe ocieplenie. Bo jeśli przyjdzie halny będzie powódź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 km od katowic już 13 cm Temp ujemna pada pada i pada.. drogi zasypane.. chodniki zasypane.. sypią sól która mało daje poprostu zima zajebista.!!! poraz 1 od 3 lat mamy fajną zime!! Wiatr powoduje już u mnie zamiecie.. w niektórych miejscach zdmuchło połowe śnieu i widać trawe.. ale za to w niektórych miejscach jest 15 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja cały czas już od dwóch tygodni jestem zdania, że prawdziwa zima do Polski nie wróci. Najwyżej popada pare dni deszcz ze śniegiem i śnieg, ale nie warto się nim zachwycać gdy zasypie jakiś region w Polsce, bo on na pewno się długo nie utrzyma nawet jeśli temperatura będzie na poziomie 0,-1 stopnia, gdyż grunt jest wygrzany i odmarznięty, poza tym słońce pada na ziemie pod większym kątem niż np. w styczniu, dlatego praktycznie nie ma szans na stałą pokrywę śniegu nawet przez kilka dni marca... P.S. Rok temu pod koniec marca (to było w wielki tydzień) u mnie przechodziło kilka burz śnieżnych. Były to potężne śnieżyce nawet do około 1h. Ale po przejściu chmury cumulonimbus wyszło słońce i śnieg znikał w oczach. Potem znowu sypało, następnie podobnie jak przedtem wyszło słońce i tak cały czas...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas już od dwóch tygodni jestem zdania, że prawdziwa zima do Polski nie wróci. Najwyżej popada pare dni deszcz ze śniegiem i śnieg, ale nie warto się nim zachwycać gdy zasypie jakiś region w Polsce, bo on na pewno się długo nie utrzyma nawet jeśli temperatura będzie na poziomie 0,-1 stopnia, gdyż grunt jest wygrzany i odmarznięty, poza tym słońce pada na ziemie pod większym kątem niż np. w styczniu, dlatego praktycznie nie ma szans na stałą pokrywę śniegu nawet przez kilka dni marca... P.S. Rok temu pod koniec marca (to było w wielki tydzień) u mnie przechodziło kilka burz śnieżnych. Były to potężne śnieżyce nawet do około 1h. Ale po przejściu chmury cumulonimbus wyszło słońce i śnieg znikał w oczach. Potem znowu sypało, następnie podobnie jak przedtem wyszło słońce i tak cały czas...;)

Krol pogody zapowiadal gozna zime. Ale jakos zniknal. I dzieki Bogu, bo dziwny to byl twor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krol pogody zapowiadal gozna zime. Ale jakos zniknal. I dzieki Bogu, bo dziwny to byl twor.

I dobrze, że zniknął, bo zimy w marcu na pewno nie będzie. Owszem będą opady śniegu, ale w dzień temperatura na plusie. Więc zimowe widoki tylko i wyłącznie o poranku. TP na przełomie 2 i 3 dekady miesiąca zapowiada ochłodzenie, ale do najmniej 1 stopnia w dzień. Poza tym będzie dużo cieplej. Dzisiaj było u mnie +8 stopni i pochmurno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ochłodziło. Na razie do 9 stopni. Co prawda jutro zimniej i deszczowo, ale ja nie wierzę już w żaden powrót prawdziwej zimy. Może kiedyś jeszcze sypnie w nocy i rano będzie biało, ale chyba o mrozach w ciągu dnia możemy zapomnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...