Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Krosno: +15 STOPNI C. w cieniu i +25 STOPNI C. do słońca dzisiaj było !! Tak więc zrobiło się lato :( A jeszcze gorsze, popsuł mi się samochód :(:(:( I jak ja teraz na narty pojadę, rok temu w podobnym czasi erównież miałem usterkę tylko mechaniczną, teraz wracałem z Sieklówki do Krosna z rodzicami, i w połowie drogi moje uno (1.4 :)) zaczęło przerwyać, szarpać po czym zgasło i już nie odpaliło :( Zostało odholowane do garażu, i nie wiadomo co się popsuło. Od jutra ochłodzenie, po dkoniec tygodnia mogą być całkiem fajne warunki na stokach, mam jeszcze karnet do Gogołowa z 13 zjazdami, a nie mam jak dojechać :( No to totalna klapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No fajnie, że jesteś takim optymistą.:D Tylko jak ty możesz mówić o swoich prognozach, jak piszesz identycznie to samo co "cesarzowa" albo TP.:rolleyes:

Krolowa czy te cesarzowa to nawet czytac nie umie :) Ta skrajna debilka nie wie co oznacza "Maximum 2m Temperature" :) Jakby umiala czytac, to by sie pewnie dowiedziala, ze nie jest to temperatura o 12UTC, tylko maksymalna za okres 6 godzin do 12 UTC. Ale coz. Lekarzem nie jestem, wiec ja jej juz nie pomoge :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według prognoz zima zaatakuje nasz kraj we wtorek spadnie snieg który w srode wieczorem i w czwartek bedzie obfity w całym krauj. spadnie tez temperatura a od czwartku w polsce całodobowy mróz. zima wróci na dwa tygodnie tak jak to było na przełomie grudnia i stycznia 15 dni trzymała. Tym razem spadnie wiele wiecej sniegu. Juz jutro zacznie sie krajobraz polski zabielac. Jesli chodzi o góry to sniegu nasypie bardzo duzo. pokrywa bedzie nakwieksza od początku tego sezonu. na bieżąco bede informowac o rozwoju sytuacji - anlizuje wszystkie prognozy, wycinam skrajne przypadki!!!

Jeszcze nie wiadomo na ile wroci. Na razie wyglada na to, ze zimowo bedzie conajmniej od 12 do 15 lutego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjasnienia jeszcze, czym sa tak naprawde owe slynne "MeteoBase" i "MultiModel MOS" tak chwalone przez Krolowa Muminkow. Otoz, to... nie sa MODELE! MeteoBase, a wlasciwie Nautical MeteoBase (NMB) to NARZEDZIE, ktory ma na celu zwiekszenie poprawnosci prognoz. Otoz co to cudo robi? A no bardzo prosta rzecz.- bierze wyniki wszystkich dostepnych dla niego modeli globalnych i wybiera ten, ktory wg. niego jest najbardziej trafny. A wiecie, czyj to system? Ano jest to system nalezacy do MeteoGroup, czyli firmy, na ktora Krolowa Muminkow strasznie narzeka. Szczegoly systemu tutaj: http://www.meteogrou..._meteobase.html Nalezy dodac, ze jest to system przeznaczony glownie na potrzeby zeglugi (stad nautical w nazwie). MultiModel MOS takze sam w sobie modelem nie jest, w takim sensie, ze takze opiera sie na wielu modelach. W skrocie - MOS operuje na bazach danych: - obserwacyjnych - historii prognoz. Bazujac na tym potrafi okreslic w jaki sposob zachwywaly sie prognozy w przeszlosci, jakie byly roznice i "poprawic" prognoze. Jest to takze narzedzie opracowywane przez Meteogroup, ale nie tylko. Ogolnie mozna to chyba nazwac "technika" wykorzystywana przez kilka instytucji http://www.meteogrou...eather/mos.html Prognoza MOS z wetter24 http://www.wetter24..../1b51795729.png Oczywiscie dostep do owych modeli jest platny. Udawanie, ze ma sie dostep skutkuje tak perfidnie nie trafionymi prognozami, jak tutaj: http://www.grupamete...08eb1824fa742ee Nie musze chyba przypominac, ze w zeszlym roku wiatru 150 km/h (tym bardziej burz z wiatrem 170km/h) nie bylo. Na Dolnym Slasku maksymalnie do 100km/h. Ja z utesknieniem czekam na jakies zrzuty ekranu z MOS, czy MeteoBase. Ale sie nie doczekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katowicach nagle jakby grunt sie ochłodził jest zero i śnieg się od razu osadza.. :) jest go mało ale pada o 15 minut ;) wczoraj byłem najbardziej pokrzywdzony 12 stopni a dziś jest z pierszych w śniegu :)

Nie byles najbardziej pokrzywdzony ;) Najbardziej pokrzywdzone chyba bylo Podkarpacie, bo tam wczoraj bylo ponad 15 i dzis takze bardzo cieplo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reszta województwa dolnośląskiego ale na przedgórzu Sudeckim od rana sypał ostro śnieg. U mnie w miejscowosci troche nasypało ale temp. ok 0'C i i jest mokry.Wczoraj było prawie 10'C. Prawdopodobnie w czwartek ma być już znacznie zimniej i ma padać mocniej śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nadal jestem ciekaw dlaczego Krolowa Marzenka alias Pani Wykopalisko nie lubi lowcow burz... moze dlatego, ze wykryli u niej niepewnosc co do posiadanej plci? Niz, ktory ma nam dac wieksze opady w srode/czwartek ma mocno narozrabiac we Francji. Szczegoly: http://forum.lowcybu...&p=25884#p25884 oraz http://www.gfspl.roo...ry090208-214130

Użytkownik pdjakow edytował ten post 08 luty 2009 - 21:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prognozie tygodniowej w Tvp1 po głównym wydaniu wiadomosci usłyszeliśmy o powrocie zimy. Z każdym dniem coraz chłodniej. Do plski wejda nize niosac zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia - od środy intensywne opady głownie sniegu od czwartku mrożno nawet w dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że gfs z każda aktualizacja przedstawia opady "środowe" w coraz mniejszych wartościach... Oby nie było tak jak już to miało miejsce kilkakrotnie w tym roku - z dużej chmury mały śnieg.;( jestem od wczoraj w katowicach śnieg padał od ok 17. Padał dosyc fajnie nie wiem do której bo w nocy spałem. Rano, śnieg jest, owszem ale jest go ze 2 cm więc co to za śnieg nawet na sanki sie nie nadaje. W górach jeszcze nie wiem ile spadło ale znając życie to niewiele więcej a po ostatniej wiośnie tam potrzeba min pól metra żeby to miało jakiś sens bo nawet stoki nasniezene są trawiasto brązowe... A zresztą mnie nie chodzi tylko o narty na trasach.

Użytkownik crossman edytował ten post 09 luty 2009 - 07:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na północy kiedy coś białego popada?:)

No sytuacja wygląda ciekawie jak jeszcze nigdy tej zimy. Śnieżyce mają w Polsce uderzyć w czwartek-piątek na dodatek pozostaną tak długo aż zanikną, ponieważ nie przesuną się na wschód z tego powodu, że będzie je blokował wyż znad Rosji. A ja właśnie w piątek po południu zaczynam ferie. Mam nadzieję, że nasze województwa trafią najlepiej spośród innych, z tego co teraz wiem zima zacznie się około 13 w piątek, kto wie, może się to okazać bardzo szczęśliwa data i śnieg ma padać także przez III dekadę miesiąca, a potem to jeszcze nie wiadomo. A co do opadów na północy Polski to nie musisz się martwić, bo właśnie tam, na zachodzie i w centrum śnieżyce będą znacznie bardziej intensywne niż na wschodzie Polski. Tak, żeby było sprawiedliwie, bo przecież na wschodzie dzisiaj sypał śnieg. TERAZ CZAS, ŻEBY ZASYPAŁO ZACHODNIĄ POLSKĘ! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą miejsca gdzie spadnie w najbliższych 3 dniach 50 cm sniegu - myśle tu o krancach południowych, wschodzie, pomorzu i ziemi łódzkiej.

Dobrze by było, ale jakoś się nie zapowiada :mad: Zastanawiam się czy na Pomorzu w ogóle cokolwiek spadnie ??????? 5 -10 cm to marzenie :rolleyes:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są miejsca w południowo wschodniej Polsce (oczywiście oprócz pogórza i gór) gdzie leży 30 cm sniegu cały czas sypie i będzie sypac. Aktyalna pokrywa śniegu z godziny 10.00: Warszawa 0,5 cm Toruń 1 cm Bydgoszcz 2 cm Poznan 3 cm Hel 3 cm Wrocław 3 cm Łódż 5 cm Lublin 7 cm Tarnowskie góry 10 cm Przeworsk 27 cm Zakopane 31 cm Jakuszyce (polana) 46 cm Poronin 47 cm Kasprowy Wierch 165 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zima wróciła. Krosno, aktualnie: -1 STOPNIEŃ C. i bez opadów, ale od rana sypał lekki śnieg. Pokrywa śnieżna, hmm, tak od 2CM do 35CM, średnio ok. 15CM śniegu. Ma sypać do niedzieli, potem mróz do -10 STOPNI C. Nic tylko, aby się porgnoza z meteo.group sparwdziła :D Szczególnie ta 1-7 dni. ;) Dawno w lutym nie spadło tyle śniegu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...