Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogladaliscie Tvn-24????? 10km ode mnie przeszla dzisiaj traba powietrzna w jastrzebi:(:(ok Radomia. Pislaem wlasnie dzisiaj na forum ze u mnie wichura no i mialem szczescie ze to u mnie nie bylo. Wialo nie zle. Co sadzicie o takim zjawisku pod koniec grudnia??? i to na dodatek w okolicach Radomia????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie dlaczego panuje tu taka histeria - prognozy zapowiadały ocieplenie w poniedziałek od dawna. Natomiast od jutra ma się systematycznie oziębiac To że na północnym zachodzie jest krucho ze śniegiem wiemy już od kilkudziesięciu lat. Zresztą w okolicach zielonej góry też jest podobnie nawet sama nazwa wskazuje :). Bez paniki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo prognoza na TVNie, ciekawe co powiedzą. Choć wczoraj mówili o śniegu a go nie widać, chyba jakiś niewidzialny. A w Krośnie dzisiaj przez prawie cały dzień temperatura była w okolicach +1,2/+1,8st.C a teraz jest +3st.C i w dalszym ciągu pada deszcz. Prognozy na TVP Rzeszów tak niechętnie zapowiadają śnieg na jutro. Było by bardzo fajnie gdyby tak wreszcie posypało przy lekkim chociaż minusie.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 22 grudzień 2008 - 19:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monday Night, Dec 22 More Details/AccuPop™ Rain & Snow Occasional evening rain and drizzle followed by periods of snow and rain late, up to 1"; breezy. Winds from the WNW at 25 km/h. Realfeel®: -8 °C Low: -2 °C Tuesday, Dec 23 More Details Snow Cloudy, breezy and colder with a bit of snow, accumulating up to an additional inch. Winds from the NW at 28 km/h. Realfeel®: -8 °C High: 1 °C Tuesday Night, Dec 23 More Details Snow Cold with a little snow at times. Winds from the NW at 22 km/h. Realfeel®: -14 °C Low: -7 °C Wednesday, Dec 24 More Details Snow Cold with a little snow at times. Winds from the NW at 17 km/h. Realfeel®: -10 °C High: -4 °C Wednesday Night, Dec 24 More Details Flurries Cloudy and cold with a couple of flurries. Winds from the NNW at 11 km/h. Realfeel®: -11 °C Low: -8 °C Thursday, Dec 25 More Details Snow Chilly with occasional snow. Winds from the NNE at 12 km/h. Realfeel®: -7 °C High: -3 °C Thursday Night, Dec 25 More Details Snow Cold with intermittent snow. Winds from the NE at 16 km/h. Realfeel®: -14 °C Low: -7 °C Friday, Dec 26 More Details chociaż na accu optymistycznie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , ogladałem przed chwila prognoze na tvp noi stety albo niestety zachód bez śniegu ;( . Wybaczcie , że to powiem ale mega się ciesze po obejrzeniu prognozy pogody na TVP-1 ponieważ w małopolsce i na podkarpaciu we wtorek i środe opady śniegu przelotne ale intensywne natomiast w czwartek opady będą intensywne . Także kto z płd i południowego wschodu niech się cieszyyyy ! . Kamień spadł mi z serca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wóciłem z Bieszczad.Nad ranem koło 5-6 zaczął padać dość intesywny śnieg.Im bardziej na południe,tym go przybywało więcej.Ocena z odcinka-Wetlina,Baligród,Lesko,Ustrzyki Dolne.Następnie jechałem z Ustrzyk do Przemyśla i myślałem,że podjadę zobaczyć co w Arłamowie,ale musiałbym zakładać łańcuchy,gdyż zimówki w dostawczaku którym jechałem nie dawały rady na tym podjeździe w prawo do góry/drogowskaz--> Arłamów 10/.Nie miałem na to czasu,więc nici z Arłamowa.Sądzę jednak,że jeżeli gospodarze ośrodków W Lesku,Ustrzykach i Arłamowie nie przespali i szykują stoki,to po tych i najbliższych opadach mogą być już całkiem znośne warunki.Żałuję,że nie zabrałem aparatu,bo dawno takiej zimy nie widziałem;) p.s O emocjach na śnieżnych,oblodzonych drogach i serpentynach nawet nie wspominam ;) p.s 2-20 km na południe od Przemyśla kończy się strefa zimy

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 22 grudzień 2008 - 20:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal Tp: Wielu z nas chciałoby, aby w Wigilię i Boże Narodzenie za oknami sypał śnieg. Sprawdźmy więc, gdzie w te wyjątkowe dni będzie iście zimowo... Nad Polską dochodzi do ścierania się mokrych frontów atmosferycznych z wyżem znad Wielkiej Brytanii, przez co opady w następnych dniach będą słabnąć, a temperatura będzie się wahać. Od tego które zjawiska wygrają, zależeć będzie pogoda w święta. Obecnie sytuacja atmosferyczna wygląda inaczej niż jeszcze przed kilkoma dniami, kiedy było niemal pewne, że święta miną przynajmniej w większości kraju pod znakiem mrozu i śniegu. Wyż brytyjski szybko rośnie w siłę, więc na opadające płatki śniegu załapie się mniej regionów naszego kraju. Jutro, na dzień przed Wigilią, padać będzie w całej wschodniej połowie Polski i będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu, gdyż temperatura spadnie do poziomu 0-1 stopnia. Na zachodzie kraju padać nie będzie. W nocy z wtorku na środę (23/24.12) wszędzie panować będzie lekki mróz rzędu minus 1-2 stopni, więc prawie w całej wschodniej połowie kraju spadnie śnieg. W pasie od Warmii i Mazur przez Mazowsze po Lubelszczyznę może chwilami popadać intensywnie. Jednak w samą Wigilię w ciągu dnia temperatura podwyższy się do poziomu 0-1 stopnia, a więc śnieg, który spadnie w nocy zacznie się roztapiać. To najbardziej niepewna sytuacja, ponieważ od wahań temperatury o nawet dziesiątą część stopnia zależy to, czy w Wigilię będzie śnieg, czy zdąży się on roztopić przed wieczorem. Najmniejsza szansa na śnieg, zarówno ten leżący jak i padający, nadal występuje w całej zachodniej części Polski. Tam jest niemal pewne, że krajobrazy pozostaną jesienne. Na wschodzie kraju i na krańcach południowych szansa na śnieg jest dużo większa. Wszystko wskazuje na to, że na śnieg leżący i padający możemy liczyć w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i łódzkim, także w momencie zasiadania późnym popołudniem do wigilijnego stołu. W dwa dni Bożego Narodzenia słabe i zanikające opady śniegu spodziewane są nadal na południu i wschodzie Polski, zaś sucho i z rozpogodzeniami będzie na zachodzie i północy kraju. Niestety pogoda nie zawsze jest taka na jaką byśmy liczyli, ale po zupełnie bezśnieżnych świętach na przestrzeni ostatnich lat, nawet lokalne opady śniegu bywają, zwłaszcza dla dzieci, na wagę złota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jutro juz powinno byc wszystko jasne 90% na temat pogody wigilijnej bo o calych swietach, przy dzisiejszych, dynamicznie zmieniajacych sie warunkach nie mozna za duzo powiedziec. Fakt ze przed kilkoma dniami wszystkie portale pisaly o bialych swietach z dosc niska temp a tu nagle zmiana na gorsze i jak narazie te niesprzyjajace prognozy sie utrzymuja. Mysle ze prognozy jeszcze zmienia sie kilka razy i oby byly lepsze Juz zglupialem na punkcie tego sniegu i calej zimy:):) Oczywiscie chcialbym sniegu po pachy he he i mrozku troszke:) Zobaczymy co nam aura przyniesie. Piszac o niesprzyjajacych prognozach mialem na mysli Radom:) i tamtejsze obszary

Użytkownik Transik edytował ten post 22 grudzień 2008 - 22:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...