Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na TVP Info zapowiadali opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południu bardziej prawdopodobny śnieg. Oby się sprawdziło, jak jutro i pojutrze popada śnieg będzie dobrze. W Krośnie aktualnie: +0,8st.C i bez opadów. Na meteo.group zapowiadają niestety deszcz jutro i pojutrze, oby się nie sprawdziło. Nie ma nigdzie jakieś normalnej prognozy na najbliższe 5-10 godzin. Prognoza z AccuWeather może być :) http://www.accuweath...KROSNO&metric=1 Cały czas śnieg i za 3 dni minus w dzień i w nocy. Końca ochłodzenia nie widać, i dobrze. Jedynie na TP zapowiadają od 3 stycznia 2009 odwilż +3st.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście. u mnie zawsze ma sypać... tak jak w tamtym sezonie. Śnieg było około 4h. 3h jak się nie myle 16 grudnia. I jedną godzinę 12 stycznia chyba. To było tyle na temat sniegu w tamtym sezonie (pokrywa to ok. 5mm jaka się wtedy utrzymała przez 3h). Zakupie 1000000000000 puszek tego oto preparatu http://allegro.pl/it...er_prezent.html i zaśnieżę całą Chodzież !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górach a szczególnie na podhalu i w Tatrach spodziewane są bardzo intensywne opady śniegu na dzisiejszą noc trwające do jutra po południu. Nikt o tym nie mówi gdyż związane jest to z konwekcją. To są opady rzędu 25 mm na dobę http://new.meteo.pl/...col=232&lang=pl odsyłam do kamery http://narty.onet.pl...079,kamery.html

Użytkownik Sheken edytował ten post 20 grudzień 2008 - 22:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn-ie zapowiadają od wtorku opady śniegu w całej Polsce poza pomorzem zachodnim, podobnie w wigilię, tylko chłodniej, już w większości kraju ok 0-(-1)stopień. A w czwartek opady śniegu już wszędzie, mróz także w całym kraju, tylko nad morzem ok 1 stopnia na plusie. A na TVP nie wiem, bo nie oglądałem.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pogodzie w TVP1 prezenterka z pewnościa potwierdziła białe święta w polsce. Aktualnie w gnieżnie bardzo ciepło - około 5,5 stopnia i z lekką mzawką i nasilającym sie wiatrem który zwiastuje zmiane pogody chociaż w poniedziałek wg. portalu interia w wielkopolsce 10 stopni a w górach powieje nawet chwilowo chalny!!! Pogoda na święta: -Wigilia: od 0 stopni na podkarpaciu do 3 na zachodzie -Pasterka - dużo przelotnych opadów sniegu na południu dośc sporo popada - mrożno! -Boże narodzenie: dużo rozpogodzen a miejscami nawet słonecznie, a śnieg małopolska i krańce zachodznie temp -2 do 3 na zachodzie Drugi dzień swiąt: temp bez zmian, noc zimniejsza nawet - 8 stopni na Warmi i Podlasiu słabo popruszy znowu na południu i na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie A więc:tegoroczne święta będą bez śniegu w większej częsci kraju - jest to pewne. Biało oczywiście w górach i na wschodzie! było to do przewidzenia Dzisiejsza noc przyniesie silne porywy zachodniego i pólnocno - zachodniego wiatru. Wiać będzie do niedzilei popołudnia - od rana tendencja wiatru słabnąca. Na pomorzu porywy do 60 km/h na wybrzeżu porywy do 80 - 90 km/h na bałtyku sztorm 10 w skali Beuforta patrz także : www.twojapogoda.pl

Użytkownik jark edytował ten post 20 grudzień 2008 - 22:54 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni są przekonani, że śniegu nie będzie tylko mróz, a inni mówią o białych i mroźnych świętach, a to wszystko zależy tylko od niżu znad Islandii, jeśli skieruje się w stronę Bałtyku, będziemy mieli śnieżne i mroźne święta, zwłaszcza na północy Polski, jeśli nie to oczywiście wiadomo...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świąt pozostało około 75 godzin (do wigili) Znana jest już następująca prognoza: WIGILIA:temp.od -3 na południu i wschodzie do 0 stopni na krańcach zachodnich (bardzo wyrównana temp.) słabe zanikające opady na krańcach południowych i płn-wsch. PASTERKA:temp od -7 na wschodzie do -1 na zachodzie. Wszędzie pogodnie tylko na południu popruszy a na nizinie szczecińskiej niewykluczony deszcz ze sniegiem! miejscami mgły ze szadzią I ŚWIĘTO: temp od -4 na wschodzie i południowym wschodzie do 1 stopnia powyżej zera na zachodzie - rozpogodzenia a symbolicznie popada na południu II ŚWIĘTO: temp od -5 na płd i płn zach do 0 stopni na zachodzie tylko na nizinie szczecińskiej powyżej zera - około 2 stopnie. Bardzo pogodnie a miejscami słonecznie!!! niewykluczone słabe opady na podkarpaciu - oczywiście sniegu PO ŚWIĘTACH: pogoda sie niewiele zmieni. W sobotę troche zimniej a od ndzl zacznie sie znów ocieplać i będzie deszczowo, jednak na sylwestra wróci mróz no i może śnieg? TO ŻE ŚWIĄTA BĘDĄ BEZ ŚNIEGU BYŁO DO PRZEWIDZENIA! CAŁY GRUDZIEŃ NIEBYŁO ZIMY - TO DLACZEGO MA BYĆ ONA W ŚWIĘTA! SZKODA ŻE MEDIA NAROBIŁY W OSTATNICH DNIACH TYLE SZUMU ŻE SWIĘTA BIAŁE!? NIESTETY - MOŻE ZA ROK BĘDĄ ALE MIEJMY NADZIEJE ŻE NA NOWY ROK BĘDZIE BIAŁO I COŚ POSYPIE!!! u mnie aktualnie temperatura około 6 stopni i mocno swieci słońce jednak mocno wieje! NIŻ Z ISLANDI NIEMA SZANS DO NAS WEJŚC- TO JEST NIEMOŻLIWE - BLOKUJE GO UKŁAD WYSOKIEGO CIŚNIENIA POPATRZCIE NA PROGNOZY INTERIA.PL całkowicie wycofali śnieg i mróz na świąta! pomorze, kujawy, wielokpolska- praktycznie cała polska oprócz południa - ciepło słonecznie i bez opadów!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIŻ Z ISLANDI NIEMA SZANS DO NAS WEJŚC- TO JEST NIEMOŻLIWE - BLOKUJE GO UKŁAD WYSOKIEGO CIŚNIENIA POPATRZCIE NA PROGNOZY INTERIA.PL całkowicie wycofali śnieg i mróz na świąta! pomorze, kujawy, wielokpolska- praktycznie cała polska oprócz południa - ciepło słonecznie i bez opadów!!!

a ja jestem z południa <jupi> :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalendarzowa zima?, to tylko cyferki i poglądy astronomów. dla mnie liczy się to co jest w realu, a pesymistą nie jestem, wręcz przeciwnie, tylko widzisz jeśli na 10 portalach zapowiadają odwilż, to inaczej byc nie może.. pozdrawiam domyślny, optymistyczny ;)

Gościu na jakich portalach ?! jaka odwilż ?! przecież śniegu nie ma jaka odwilż! a na co 2 portalu pokazują pożądną zimę !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie cyferki i poglądy astronomów, tylko odległość ziemi od słońca (peryhelium) oraz padanie promieni słonecznych pod kątem 90st na zwrotnik koziorożca :)

wierz mi skończyłem kilka szkół i wiem o co kaman. nie muszisz mi tego tłumaczyc ;) napisałem to w metaforze, chodziło mi głównie o to że jak dla mnie, to pierwszy dzień zimy nie oznacza zupełnie nic, bo co nam z tego?? spadło Ci pół metra śniegu w ogródku, bo "dzisiaj pierwszy dzień zimy"? domyślam się że nie. jak widac pierwszy dzień zimy to tylko cyferki w kalendarzu ;)

Gościu na jakich portalach ?! jaka odwilż ?! przecież śniegu nie ma jaka odwilż! a na co 2 portalu pokazują pożądną zimę !!!

na większości portali zapowiadali dzisiaj odwilż, sprawdziło się, u mnie +3 stopnie, wszystko się topi.. podkreślam chodziło mi o dzień dzisiejszy ;) jutro zima ma powrócic ;)

Użytkownik SpeedBuster edytował ten post 22 grudzień 2008 - 10:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...