Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spodziewna pokrywa śnieżna w okresie od 20 grudnia do 1 stycznia: Tak podaje brytyjska strona http://www.theweatheroutlook.com/ 20 grudnia (sobota) Linia zachodnia kraju 0-5cm Linia od zachodu wzdłuż południowej granicy 5-15 cm ( w wyższych partiach gór ok. 25-40 cm) W pasie Kraków-Łódź-Warszawa-Olsztyn 0-5cm W pasie Beskidów po Bieszczady ok. 10 cm 21 grudnia (niedziela) Cieplej Pokrywa śnieżna w całym kraju ok. 0-5cm Wzdłuż pasm górskich 5-15 Najwyższa oczywiście w górach 22 grudnia (poniedziałek) Bez zmian 23 grudnia (wtorek) Bez większych zmian Na południu znowu zacznie przybywać śniegu 24 grudnia (środa) Na południu 5-20cm Na pozostałym obszarze 0-5cm 25 grudnia (czwartek) Na południu, w centrum i na wschodzie bez zmian krańce północno-zachodnie bez śniegu 26 grudnia (piątek) Południe i wschód pod wpływem niżu Na południu znowu dopada śniegu (15-25cm) 27-30 grudnia stale zwiększająca się pokrywa śnieżna w pasie Beskidy-Bieszczady oraz na Pogórzu Karpackim Ostatecznie Polska będzie podzielona na trzy strefy południe mocno zasypane 25-40cm pas od Dolnego Śląska po Suwałki 0-10cm oraz północ bez śniegu 31grudnia i 1 stycznia ociepli się ale pokrywa śnieżna nie zmieni się znacząco OBY SIĘ SPRAWDZIŁO!!!

Użytkownik Sheken edytował ten post 16 grudzień 2008 - 16:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewna pokrywa śnieżna w okresie od 20 grudnia do 1 stycznia: Tak podaje brytyjska strona http://www.theweatheroutlook.com/ 20 grudnia (sobota) Linia zachodnia kraju 0-5cm Linia od zachodu wzdłuż południowej granicy 5-15 cm ( w wyższych partiach gór ok. 25-40 cm) W pasie Kraków-Łódź-Warszawa-Olsztyn 0-5cm W pasie Beskidów po Bieszczady ok. 10 cm 21 grudnia (niedziela) Cieplej Pokrywa śnieżna w całym kraju ok. 0-5cm Wzdłuż pasm górskich 5-15 Najwyższa oczywiście w górach 22 grudnia (poniedziałek) Bez zmian 23 grudnia (wtorek) Bez większych zmian Na południu znowu zacznie przybywać śniegu 24 grudnia (środa) Na południu 5-20cm Na pozostałym obszarze 0-5cm 25 grudnia (czwartek) Na południu, w centrum i na wschodzie bez zmian krańce północno-zachodnie bez śniegu 26 grudnia (piątek) Południe i wschód pod wpływem niżu Na południu znowu dopada śniegu (15-25cm) 27-30 grudnia stale zwiększająca się pokrywa śnieżna w pasie Beskidy-Bieszczady oraz na Pogórzu Karpackim Ostatecznie Polska będzie podzielona na trzy strefy południe mocno zasypane 25-40cm pas od Dolnego Śląska po Suwałki 0-10cm oraz północ bez śniegu 31grudnia i 1 stycznia ociepli się ale pokrywa śnieżna nie zmieni się znacząco OBY SIĘ SPRAWDZIŁO!!!

to by był wypas!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewna pokrywa śnieżna w okresie od 20 grudnia do 1 stycznia: Tak podaje brytyjska strona http://www.theweatheroutlook.com/ 20 grudnia (sobota) Linia zachodnia kraju 0-5cm Linia od zachodu wzdłuż południowej granicy 5-15 cm ( w wyższych partiach gór ok. 25-40 cm) W pasie Kraków-Łódź-Warszawa-Olsztyn 0-5cm W pasie Beskidów po Bieszczady ok. 10 cm 21 grudnia (niedziela) Cieplej Pokrywa śnieżna w całym kraju ok. 0-5cm Wzdłuż pasm górskich 5-15 Najwyższa oczywiście w górach 22 grudnia (poniedziałek) Bez zmian 23 grudnia (wtorek) Bez większych zmian Na południu znowu zacznie przybywać śniegu 24 grudnia (środa) Na południu 5-20cm Na pozostałym obszarze 0-5cm 25 grudnia (czwartek) Na południu, w centrum i na wschodzie bez zmian krańce północno-zachodnie bez śniegu 26 grudnia (piątek) Południe i wschód pod wpływem niżu Na południu znowu dopada śniegu (15-25cm) 27-30 grudnia stale zwiększająca się pokrywa śnieżna w pasie Beskidy-Bieszczady oraz na Pogórzu Karpackim Ostatecznie Polska będzie podzielona na trzy strefy południe mocno zasypane 25-40cm pas od Dolnego Śląska po Suwałki 0-10cm oraz północ bez śniegu 31grudnia i 1 stycznia ociepli się ale pokrywa śnieżna nie zmieni się znacząco OBY SIĘ SPRAWDZIŁO!!!

Pogoda marzenieee :) jakby się sprawdziło to na południu byłoby z 0,5m śniegu hmmm mi pasuje :) Ja tez tak jak juz wczesniej obstawiałem ( zdania niezmianiam ) 21/22 przyjdą opady i temp. Od -2 do 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewna pokrywa śnieżna w okresie od 20 grudnia do 1 stycznia: Tak podaje brytyjska strona http://www.theweatheroutlook.com/ 20 grudnia (sobota) Linia zachodnia kraju 0-5cm Linia od zachodu wzdłuż południowej granicy 5-15 cm ( w wyższych partiach gór ok. 25-40 cm) W pasie Kraków-Łódź-Warszawa-Olsztyn 0-5cm W pasie Beskidów po Bieszczady ok. 10 cm 21 grudnia (niedziela) Cieplej Pokrywa śnieżna w całym kraju ok. 0-5cm Wzdłuż pasm górskich 5-15 Najwyższa oczywiście w górach 22 grudnia (poniedziałek) Bez zmian 23 grudnia (wtorek) Bez większych zmian Na południu znowu zacznie przybywać śniegu 24 grudnia (środa) Na południu 5-20cm Na pozostałym obszarze 0-5cm 25 grudnia (czwartek) Na południu, w centrum i na wschodzie bez zmian krańce północno-zachodnie bez śniegu 26 grudnia (piątek) Południe i wschód pod wpływem niżu Na południu znowu dopada śniegu (15-25cm) 27-30 grudnia stale zwiększająca się pokrywa śnieżna w pasie Beskidy-Bieszczady oraz na Pogórzu Karpackim Ostatecznie Polska będzie podzielona na trzy strefy południe mocno zasypane 25-40cm pas od Dolnego Śląska po Suwałki 0-10cm oraz północ bez śniegu 31grudnia i 1 stycznia ociepli się ale pokrywa śnieżna nie zmieni się znacząco OBY SIĘ SPRAWDZIŁO!!!

Mi pasuje u mnie aktualnie +6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda marzenieee :) jakby się sprawdziło to na południu byłoby z 0,5m śniegu hmmm mi pasuje :) Ja tez tak jak juz wczesniej obstawiałem ( zdania niezmianiam ) 21/22 przyjdą opady i temp. Od -2 do 0

3 lata temu, pół metra śniegu nikogo w naszych górach nie podniecało, a dzisiaj jakby było 30 to wszyscy będą zadowoleni. Kurde co się dzieje z tą pogodą;/:confused:

Użytkownik mobile99 edytował ten post 16 grudzień 2008 - 17:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez bardzo pasuje. na zachodzie pokrywa śniezna - 0cm .. zajefaaaaaaaaaaajnie !!!!! :mad:

Nie widze nic dziwnego na zachodzie cięzko ze sniegiem , ale tak paypal pisze ze znów zmienili prognozy ale według mnie niestety jak narazie będzie zbyt ciepło zeby móc sie cieszyć w górach owszem snieg będzie ale pozatym jak narazie widać 3-4 stopnie w najbliższsych dniach dla wschodu i południa polski tzn "ciepło":/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nic dziwnego na zachodzie cięzko ze sniegiem , ale tak paypal pisze ze znów zmienili prognozy ale według mnie niestety jak narazie będzie zbyt ciepło zeby móc sie cieszyć w górach owszem snieg będzie ale pozatym jak narazie widać 3-4 stopnie w najbliższsych dniach dla wschodu i południa polski tzn "ciepło":/

Od piatlu 1-2 st a od wtorku -3 do 0 st tak wiec niezle. Oczywiscie w górach jeszcze chłodniej tak wiec jest mała szansa ze na swieta cos tam bedzie lezało białego puchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w końcu królowa napisała coś bardzo optymistycznego :D W końcu będą śnieżyce z prawdziwego zdarzenia. Królowa chciałaby klęskę śnieżną. Wszystkie modele, oprócz ENS-a (uśrednionych wiązek GFS-a, dlatego 0 sprawdzalność) pokazują, że w nadchodzący piątek (19.12.2008 r.) rozpocznie się w wielu miejscach wielkie padanie śniegu!(To po Polsku czy po Polskiemu :) Naszym zdaniem z rejonu Ukrainy i Bałkanów dotrze bardzo płytki niż. Jednak płytkie niże nie zawsze muszą oznaczać słabe opady, podobnie jak głębokie nie muszą oznaczać śnieżyc, ulew, wichur, czy burz. Najprawdopodobniej w Małopolsce, w centrum, na Śląsku i w Świętokrzyskim spadnie tyle śniegu, ile jeszcze w tym roku nie było. Wszystko byłoby okej, gdyby nie temperatura powyżej zera, a także słaba prędkość wiatru. Intensywność opadów będzie duża, a nawet bardzo duża. Opady będą miały charakter umiarkowany i silny. W takim bądź razie w tych miejscach będzie to śnieg mokry, który będzie sypał przez cały piątek i noc z piątku na sobotę do godzin porannych. Ze względu na brak jakiegokolwiek wiatru śnieg będzie kleił się do linii energetycznych i drzew. Jak wiemy mokry śnieg zawiera w sobie potężną dawkę wody, dlatego jest to puch bardzo ciężki. Zaledwie 3-godzinne opady mogą doprowadzić do zagrożenia, a co dopiero całodobowe? Według naszych modeli, na Śląsku i w Małopolsce spadnie nawet od 15 do 30 cm białego puchu, a w centrum 10-20 centymetrów. W rejonach podgórskich i w górach spadnie jeszcze więcej śniegu, nawet 35-45 cm. Takie potężne ilości śniegu mogą spowodować paraliże na drogach, a także pozbawić prądu wiele tysięcy ludzi. Wydaję mi się, że sytuacja spod Szczecina z kwietnia może się jak najbardziej powtórzyć. Szkoda tylko, że w niedzielę i w poniedziałek znów się na chwilę ociepli i spadnie deszcz, a biały puch zacznie się topić. Jednak proszę się nie martwić, we wtorek na same święta kolejny atak zimy, tym razem z północy. Nadchodzącą prześliczną pogodę będziemy na bieżąco opisywać i oczywiście ostrzegać jako pierwsi w tym kraju. Mam nadzieje, że się sprawdzi bo narty sie grzeją w piwnicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na GFS wystarczy zobaczyć z jakiego dnia sa prognozy - wczoraj model sie posypał dokumentnie - meteogroup nie dawalo prognozy z wczoraj tylko z poniedziałku dzisiejsza 17.12 nie jest jeszcze dostępna. "Aktualna prognoza jest z rana z 15.12 :D

A kto patrzy na meteogroup? :) Tam jest GFS na siatce 1x1deg, nie ma co patrzec. Na wetterzentrale masz GFS na siatce 0.5x0.5 deg: http://www.wetterzen...n/fsavneur.html Ja na swoja strone dekoduje GRIBy GFS-a tez z siatki 0.5x0.5deg http://www.gfspl.roo...et/gfspl/T2M/00 http://www.gfspl.roo.../tabele/wroclaw Pozdrawiam [Edit] GFS na piatek, 19 grudnia, spore opady na poludniu. I niech sie krolowa nie podnieca, bo daje on te opady od paru dni. Ogolnie ma to byc okolo 30 kg sniegu / m^2. Tyle na linii Opole-Krakow.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 17 grudzień 2008 - 10:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Krośnie o godzinie 11:00 REKORD dnia +10st.C :( W chwili obecnej: +9st.C I gdzie ta zima :confused: Dobre pytanie, na które brak odpowiedzi. Nie najlepsze prognozy na meteo.group, ogólnie jest źle. A odnośnie przewidywania prognozy, to te na 3 dni w miarę się sprawdzają, prognozy mają charakter orientacyjny, patrząc na prgnozy 7 dniowe, możemy obstawiać czy będzie ochłodzenie czy ocieplenie, i tutaj prognozy się w miarę sprawdzją, natomiast jak meteo.group prognozuje za tydzień +1/+1st.C to właściwie może być zarówno +3st.C jak i -3st.C albo 0st.C W lutym tego roku gdy na meteo.group prognoza była na MAX 7 dni, drukowałem sobie mapkę z pogody lokalnej i w 80% mi się sprawdzało. Te prognozy są aktualizowane 3/4 razy dziennie, lecz korekty są nie duże, nie tak jak na accuweather czy pogodynce czy TP, jest +8st.C za chwile buh -7st.C, za chwile już spowrotem +5st.C, a na zajutrz rano -9st.C. Najlpeij na meteo, np. patrząc na prognozę dla Krosna, sprawdzić również dla Rzeszowa, i okolic Krosna, wówczas trafność prognozy zwiększa się, mam na myśłi pogodę krótkoterminową tak do 3/4 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie przewidywania prognozy, to te na 3 dni w miarę się sprawdzają, prognozy mają charakter orientacyjny, patrząc na prgnozy 7 dniowe, możemy obstawiać czy będzie ochłodzenie czy ocieplenie, i tutaj prognozy się w miarę sprawdzją, natomiast jak meteo.group prognozuje za tydzień +1/+1st.C to właściwie może być zarówno +3st.C jak i -3st.C albo 0st.C

Bo modele numeryczne na tak dlugi okres czasu sa w ogole orientacyjne. Nie ma w tej chwili modelu, ktory na tak dlugi okres czasu zawsze poprawnie przewidzi pogode. Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...