Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj prognoza na pogodynce jest już zupełnie inna, z intensywnymi opadami śniegu. http://www.pogodynka...ie&czas=&model= Trochę się natomiast na accuweather popsuły prognozy. Ale czasem może się okazać że śnieżyce, ujemne temperatury w dzień i w nocy przyjdą tak jak strzelają 22 grudnia 2008. I ten śnieg już zostanie, później przymrozi do -12st.C, i styczeń najlepiej aby było w dzień -5st.C, bo jak przymrozi do -30st.C to potem msui być odwilż, gdyż 10st.C poniżej normy wieloletniej to chyba nigdy nie notowano, w TP nawet w skali tyle nie mają +/- 5st.C jest. No zobaczymny, jeszcze może być rewelacyjnie, choć trochę późno, ale lepiej późno niż w cale, w 1998r cały grudzień mroziło do -20st.C, a styczeń i luty był słaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie dawno nie zabieralam glosu, ale i mnie dobija ta wiosna/jesien za oknem :mad: Nie wiem czy i Wy zauwazyliscie,ze prognozy pogody zmieniaja sie praktycznie codziennie? A o tym jak bardzo nieprzewidywalna i dynamiczna jest pogoda w tym roku swiadczy chociazby fakt,ze jak wczoraj jechalam z katowic do krakowa to na trasie mialam 3 "pory roku": w katowicach deszcz, w drodze do krakowa cos co przypominalo snieg, a w krakowie slonce. Nie mniej jednak badzmy dobrej mysli, narciarze!:) MUSI BYC DOBRZE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D gdyż 10st.C poniżej normy wieloletniej to chyba nigdy nie notowano, w TP nawet w skali tyle nie mają +/- 5st.C jest. No zobaczymny, jeszcze może być rewelacyjnie, choć trochę późno, ale lepiej późno niż w cale, w 1998r cały grudzień mroziło do -20st.C, a styczeń i luty był słaby.

Byly srednie miesieczne odchylenia od normy < -10 - np. Luty 1929 mial odchylenie rzedu ok -11 - -12 stopni. W 1998 nie mrozilo caly grudzien, a jedynie pierwsza polowe grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czekających na zimę, diabli mnie biorą jak słucham tych dodatkowych komentarzy przekazywanych przez synoptyków. Wszyscy się cieszą że jest ciepło i duża wilgoć czyli pogoda nazwana przeze mnie "zgnilizna". Tak mi się wydaje że, wyjazd na sylwestra w Beskidy weźmie w łeb, powodem jest brak śniegu. Bo nie zamierzam stać na wyciągu pół dnia żeby zjechać, bo pewnie będą przygotowane stoki ale ludzi będzie że cho cho. Co się dzieje z tą zima czyżby zapomniała o tym że, w Polsce są piękne góry i dużo narciarzy. A może to kara za wszystkich którzy jeżdżą za granice w Alpy, zima się wkurzyła i powiedziała że skoro tak nie szanujecie swoich gór, tylko w te alpy i alpy, to figa z makiem a nie śnieg i mróz. Jak za tydzień nie przyjdzie wreszcie zima w górach oczywiście to chyba dostanę kręćka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meteo.group, dla Krosna od dzisiaj nocne przymrozki, któcyh końca nie widać. Jeszcze brakuje dziennych przymrozków, od 20 tego w dzień wg. lokalnej na meteo np. w Krośnie ma być +1st.C czyli nie widać jakiegoś nadzwyczajnego ciepła. Ja tu zamiast pisać o pogodzie powinienem być na stoku :mad: Powoli mapki GFS zmieniają sie na lepsze. A w Krynicy ponownie otwierają trasę III, otwarcie ma nastąpić 12 grudnia 2008. Aktualnie w Krośnie: -0,2st.C i bez opadów. Ciekawe jak długo utrzyma się taka pogoda, w dzień plus w nocy leciutki minus. Czekamy na zmianę chociaż w dzień leciutki minus i w nocy lepszy minus (przynajmniej -5st.C) aby mogli naśnieżać stoki poniżej 500m n.m.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdor na bank przyjedzie saniami, i nawet pługu bedzie potrzebował :D

skąd ta pewność? Za sprawą rozbudowywującego się wyżu rosyjskiego za parę dni, nastąpi zmiana pogody. Pojawią się niskie, podinwersyjne chmury, stąd będzie nawet chłodniej, niż jest teraz, ale z praktycznego i fizycznego punktu widzenia będzie cieplej, ponieważ temperatura w wyższych warstwach atmosfery będzie wyższa, a to pozwoli na ewentualne opady mżawki, mimo temperatur w dzień w ok. 2-5 stopni. przepisałem z blogu królowej troche mnie to miesza będzie chłodniej a nawet cieplej xD

Użytkownik jark edytował ten post 09 grudzień 2008 - 19:11 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mozliwe ze tam w Krósnie na 25-ego pokazują -6 a u mnie w Chodzieży(Wielkopolskie) +2...? Tak oczywiście jeśli chodzi o zime to pld-wsch. jest dość zimnym regionem krosno do to prawie granica bieszczad :D tu lubia napływac zimne masy powietrza a w zachodniej polsce reczej zima łagodna jest (mówie o normalnych zimach jakie bywały)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVNie mówili że w Polsce będzie zima od sierpnia do lipca. YES YES YES Oto chodziło, przynajmniej raz w faktach coś fajnego powiedzieli. Nie mogę się już doczekać tego lodowca w Polsce. IDZIE GLOBALNE OCHŁODZENIE Na TVNie +8st.C tymczasem zapowiadają, tak jakby trochę ciepło :( Może na TVP będzie lepiej.

Użytkownik jark edytował ten post 09 grudzień 2008 - 20:04 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVNie mówili że w Polsce będzie zima od sierpnia do lipca. YES YES YES Oto chodziło, przynajmniej raz w faktach coś fajnego powiedzieli. Nie mogę się już doczekać tego lodowca w Polsce. IDZIE GLOBALNE OCHŁODZENIE Na TVNie +8st.C tymczasem zapowiadają, tak jakby trochę ciepło :( Może na TVP będzie lepiej.

CO TY WYPISUJESZ !!!!!!!!!??????? wiesz jakie będą tego skutki !?!?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO TY WYPISUJESZ !!!!!!!!!??????? wiesz jakie będą tego skutki !?!?!?

No tak, wyciągi będa czynne 10 miesięcy w roku :D i kolejki będa zdecydowanie mniejsze :D A odnośnie prognozy na TVP - to zapowiadają +6st.C, czyli 2st.C mniej niż na TVNie, a będzie może jeszcze chłodniej? W tym tygodniu na zimę nie ma co liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzająca jest ta pogoda, od kilku dni źle wpływa na samopoczucie, ciągle szaro i ponuro ;/ Teraz u mnie -1'C, ale o opadach nawet nie słychać, może chociaż jakaś szadź mnie rano przywita? Co do ochłodzenia, to bardzo dobrze, nienawidzę wiosny-lata-jesieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyciągi będa czynne 10 miesięcy w roku :D i kolejki będa zdecydowanie mniejsze :D A odnośnie prognozy na TVP - to zapowiadają +6st.C, czyli 2st.C mniej niż na TVNie, a będzie może jeszcze chłodniej? W tym tygodniu na zimę nie ma co liczyć.

Nie bezie zadnych wyciagow :-) Tak jak ich niema w centrum Grenlandii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się szybko zmieniają prgnozy na AccuWeather i Pogodynce, że ranie ich na poważnie mija się z sensem. Na AccuWeather w ciągu dnia zmieniają się o 180 stopni, albo o 90 stopni. Na 24 grudnia zapowiadają np. +1st.C, tak więc to się jeszcze zmieni z 10 razy. Szkoda że prognozy na następny tydzień nie są obiecujące. I w najbliższych dniach ma być znowu ciepło +6/+7st.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie wchodziłęm na ten bloog: http://prawdziwakrol...l/?ticaid=66f8d Lecz po tym jak coraz częściej pisało się na naszym forum o tym bloogu teraz tam zaglądam ;) Choć prognozy oczywiście poddaje mojej weryfikacji, pisze że na świeta może trochę przymrozić we wschodniej Polsce. Możliwy także niewielkie opady śniegu. Miała się pojawić prognoza sezonowa, ale coś jej nie widać :D Osobiście uważam, że obecnie sprawdzalność prognozy na styczeń wynosi całe 0%. Zawsze można jednak strzelać :D Oberwując napływy mas powietrza, i dostępne modele, mógłbym także tworzyć własne prognozy jak i każdy inny :D I trzeba by jeszcze mieć trochę szczęścia :) Aktualnie w Krośnie: +1,9st.C Najlepiej jednak według mnie sprawdzają sie prognozy na meteo.group, oczywiście te 3 dniowe ;) W chwili obecnej wszystkie prognozy na dłużej niż 4/5 dni zaczynaja "wariować" zmieniają sie co chwilę, i wiadomo że nic wiadomo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...