Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prognozy na meteo.group zaczynają być niepokojące. Na nadchodzące dni wzrasta temperatura. W sobotę 15.11.208 zapowidali +5st.C a dzisiaj jest juz +10st.C na sobotę. Jakieś siły odpychają od nas to ochłodzenie. Dzisiaj miało być +8st.C a termomentr w cieniu już wskazuje +10,5st.C, popołudniu pewnie dojdzie do +12st.C No, zobaczymy... "Super Express": Według meteorologów w tym roku w Polsce nie będzie zimy. Pewnie tych meteorologów z twojej.pogody.pl Byłoby fatalnie. Za oknem nadal wiosna. Kiedy się to zmieni, nie wiadomo... Śnieg: http://upload.wikime...lsonBentley.jpg Artykuł: www.twoja.pogoda.pl Płatki śniegu to sześcioramienne gwiazdki (13.11/07:11) - Do pierwszych akcentów zimy coraz bliżej. Niewykluczone, że od 22 listopada będziemy mieć białe krajobrazy, a w niektórych regionach naszego kraju mróz utrzyma się nawet w ciągu dnia. Dlatego zanim spadnie pierwszy śnieg, warto zapoznać się z jego niezwykłą budową. Płatki śniegu widziane pod mikroskopem ujawniają niezwykłą perfekcję i symetrię. Sześcioramienne gwiazdki najpiękniej wyglądają, gdy temperatura powietrza ma równo zero stopni. W przeciwnym razie płatki tracą swój urok. Przy silnym mrozie nie są już tak piękne, nie mają czystej, nieskazitelnej struktury, gdyż ulegają silnemu zamarzaniu. Przy temperaturze dodatniej płatki rozpadają się, stają się bardziej przeźroczyste i przypominają coraz bardziej zamarznięte krople wody, czyli grad. Rzadko można spotkać opady olbrzymich płatków śniegu, ponieważ we wciąż zmieniających się warunkach atmosferycznych o równo zero stopni i bezwietrzną aurę często jest trudno. Jednak, gdy warunki takie już się pojawią, mamy możliwość podziwiania niesamowitego zjawiska, które zachwyca nawet tych, którzy zimy nie lubią. Płatki śniegu nigdy nie są takie same, nigdy się nie powtarzają, są jak figury w kalejdoskopie. Śnieg pojawia się, gdy para wodna kondensuje w chmurze w temperaturze od minus 4 do plus 15 stopni. Gdy temperatura jest bliska zero stopni, kryształki miękną i łatwo się zlepiają, tworząc duże płaty. Przy niższych temperaturach w narożach sześciokątnych kryształków dochodzi do intensywnej sublimacji i powstają przepiękne, koronkowe blaszki.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 13 listopad 2008 - 12:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo z roku na rok. Pamiętam zimy lata 86-96 kiedy to drzewa łamały się od śniegu (szczawnica, zakopane,słowacja) bywało tak że snieg walił tydzień non-stop. Na stoku warunki iście syberyjskie, pod wyciągiem musieli robić rynnę bo śniegu było za wiele. W połowie kwietnia dało się jeździć bez armatek na wysokości 500-800m i to tak że nie było kamieni wystających z pod śniegu. Temperatury były -9-15 w dzień do - 25 czasami - 30 w nocy które utrzymywały się po tydzień A teraz ? Lipa - brak śniegu i ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem TVP prognozuje już tylko temperatury min poniżej zera w Warszawie -1 w górach -3 śnieg przelotny tylko na Suwalszczyźnie i na Podkarpaciu być może w górach. Następne dni to temp. o cztery wyższe niż na TVN. Tak jak pisałem wcześniej zgadzam się z TVN bo trafnie przepowiadają prognozę. I nie zgadzam się z opinia "kubulusa "nie wierzcie w TVN. Twierdzę od miesiąca że dobrze prognozują pogodę tak na 90 %. Powiem więcej nie wierzę w prognozy TVP, tam przesadzają. Twierdzą że w Warszawie będzie -1, co prawda mieszkam w Rembertowie gdzie z reguły temp. jest niższa o dwa stopnie niż w Warszawie ale nie zawsze. Obecnie w Rembertowie za oknem na termometrze mam 0. Do rana spadnie jeszcze parę kresek myślę że dojdzie do -5. Może ktoś jest z Wawy jaka tam temperatura ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że akurat TVN ma największą sprawdzalność. I rozumiem te osoby, które oburzają się, że zim już takich jak kiedyś nie będzie. Ja sam nie chcę tego słuchać, baa nie chcę tego przyjąć do wiadomości, ale niestety. Z roku na rok jest coraz gorzej. Co do wypowiedzi p. Lorenc. Prognozy sezonowe mają to do siebie, że nie są zbyt wiarygodne. Jednak ja myślę, że p. prof. chodziło o to, że nie będzie w tym roku żadnej super zimy. Na pewno nie będzie też tak źle jak w zeszłym roku, bo to się po prostu nie zdarza, ale po co robić nadzieje? Tyle z mojej strony. Ja też czekam na pierwszy snieg i na pewno z niego będę się bardzo cieszył.

Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz zimy będą coraz zimniejsze w Polsce, globalne ocieplenie, hmm od 10 lat ociepliło się chyba ze 2st.C, czyli jak było tygodniami po -30st.C to teraz będzie tygodniami po -28st.C Kilmat sie zmienia, ale to nie jest z roku na rok, tylko potrzeba stuleci. Gdyby temerarura wzrastała 2 st.C rocznie to za 10 lat w lecie mielibyśmy +50st.C <lol> :D Tym czasem, na TVP-1 już takich mrozów nie zapowiadają jak na TVNie ale śnieg ma sypać. Aktualnie w Krośnie: +1,6st.C jakoś tak mozolnie się obniża ta temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja wam powiem ? Przesadzacie z tym globalnym ociepleniem . Po co wy piszecie takie rzeczy na forum , gdzie wiekszosc z nas tego po prostu nie chce czytac . Po drugie , jedni mówią o globalnym ociepleniu inni o globalnym ochłodzeniu .Warstwa lodu w Arktyce zwiększyła się o dużo , więc co to może oznaczać ? Moim zdaniem od piątku idzie zima i narazie nie widać jej końca . Po trzecie cieszmy się tym nooo ... JA WAM MÓWIE ZE JEST SZANSA NA TAKĄ ZIME JAK W 2005 ROKU !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Im bardziej zblizamy sie do weekendu, tym gorzej wygladaja prognozy. Niewatpliwie bedziemy swiatkami dosc rzadkiej sytuacji adwekcji powietrza pochodzenia arktycznego bardzo gleboko na poludnie. To spowoduje atak zimy prawie w Afryce. W takiej sytuacji bardzo mozliwe jest powstanie bardzo aktywnego nizu Srodziemnomorskiego ktory ma przesuwac sie typowo na polnoc. Strefa razenia nie jest jeszcze pewna, ale ostatnie prognozy sa fatalne, dawno nie widzialem tak zlych prognoz. Planowane opady sniegu moga byc bardzo obfite, do tego niekorzystny ma byc spory gradient cisnienia. Do wczoraj trasa nizu przebiegala w miare daleko na wschod i opady mialy wystapic tylko na krancach wschodnich. Jednak teraz wszystko przesunelo sie na zachod. Calosc zjawisk ma wystapic miedzy 130 a 150h, wiec to jeszcze nic pewnego." Jeżeli się sprawdzi... jest możliwa inauguracja sezonu w niektórych ośrodkach w PL w weekend 29-30 listopada a na skitury w Tatry na 100% będzie można się wybrać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w Krośnie: +1,1 st.C gdyby ruch powietrza utrzymał sięz północy, to rano by było pewnie z -10st.C albo jeszcze zimniej. Jednak teraz bardziej chodzi o pady śniegu, według mapek GFS przez najbliższe 2 tygodnie w Rzeszowie bez śniegu, niezbyt optymistyczne te prognozy, ale długoterminowe więc nie ma co się obawiać, ale te na najbliższe dni jak na złość zawsze się sprawdzają, albo prawie zawsze. Na jutro na meteo dla Krosna zapowidają śnieg z deszczem, temp. +1/+4 Ale już za godzinę będzie poniżej zera, więc może jutro niekoniecznie być +1st.C MIN, stawiam na że MIN będzie -3st.C, na TVNie zobaczymy o 19:40 jaka zimna będzie noc, ale co do opadów to jakoś nie mam przekonania. A co na tym meteo.group piszą. Czw. i Pią. deszcz i +1/+6 oraz +3/+5 st.C Sob. pochmurno i +2/+3st.C Nie. słonecznei przy znacznym zachmurzeniu a temp -3/+1 st.C Pon. tak samo jak niedziela tylko temp. -4/-1st.C Śnieg zaś w Czw. 27.11 przy temp -4/0st.C, a 1 grudnia śnieg z deszczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...