Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OBSERWUJE pogode szczególnie jesien- zima ładne kilka lat i po tym co narazie widze to następne 2 tyg u mnie na podkarpaciu gdzie i tak chłodniej z reguły zimy nie będzie widać , temperatury wysokie z takim układem jaki mamy,, ale jestem przekonania ze ciepły listopad często poprzedza dośc snieżna niekoniecznie zimna(chodzi o mróz poniżej -10 ,-15 stopni) zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z portalu twojapogoda.pl Info z 02.11/7:03 "..."Kres tygodnia przyniesie nam nocne mrozy. Na wschodzie i północnym wschodzie nad ranem temperatura będzie spadać do nawet minus 3 stopni, a przy gruncie będzie przekraczać minus 5 stopni. Wszystko to dzięki rozpogodzeniom, przez które unikniemy pierwszych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i pierwsze powiewy zimy mogą do nas dotrzeć już na początku drugiej dekady listopada." Może na początku grudnia dokonają wreszcie korekty na styczeń, i będzie pisało: Styczeń mroźny i śnieżny. Na TP coś mówią o tych swoich anomaliach. ..."Naukowcy z amerykańskiego Krajowego Instytutu do spraw Oceanów i Atmosfery (NOAA), przewidują maksymalną fazę anomalii La Nina na początku 2009 roku. Zjawisko to charakteryzuje się tym iż woda w równikowej strefie Pacyfiku jest chłodniejsza niż wynikałoby to z normy wieloletniej."... ..."La Nina będzie przez meteorologów obserwowany i w kolejnych tygodniach wraz z większą ilością danych będzie można więcej powiedzieć na temat jej wpływu na pogodę na świecie oraz w Polsce."... Jak powstaje ich prognoza sezonowa: ..."Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat"... Więc jeśli La Nina na początku roku 2009 będzie najmocniejsza, to i może być korekta na styczeń 2009 dla Polski :D To tak narazie z sferze marzeń o mroźnej i śnieżnej zimie :D Tymczasem już za 2 tygodnie przekonamy się czy spadnie pierwszy śnieg na nizinach w Polsce. Prognozy są przyzwoite, ale jeszcze za wcześnie by mieć jakąś większą pewność.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 02 listopad 2008 - 09:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w ramach przypomnienia z TP: Październik chłodny i niezbyt mokry Złota jesień w tym roku może się nam objawić wieloma słonecznymi dniami, ale niestety na przedłużające się babie lato raczej nie ma co liczyć, a to za sprawą częstego spływu chłodniejszych mas powietrza z północy. Ostatecznie, więc październik może się okazać dość chłodny, ale słoneczne chwile nam to wynagrodzą. Listopad zimny i z pierwszym śniegiem Pierwsze akcenty zimy mogą się pojawić już w listopadzie, podobnie jak w ubiegłym roku. Już w pierwszej połowie miesiąca może spaść śnieg i to w dużych ilościach. W całym kraju temperatura będzie oscylować na poziomie poniżej normy, więc będzie odczuwalnie zimniej niż zwykle w tym miesiącu. Tendencja do niezbyt częstych opadów z poprzednich miesięcy powinna się utrzymać. Wyjątkiem będzie południe Polski, gdzie opady będą bardzo częste. Coś tym razem kiepsko chyba strzelali :D

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 02 listopad 2008 - 16:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOOOOOOOOOOOOOOOO naraszcie ! Idzie zima !!! Boziu ... , żeby juz teraz nic nam nie przeszkodziło .. Jeszcze 3 dni temu straciłem nadzieje na zime , mówione było , że nie będzie w tym roku zimy a jednak . NADZIEJA umiera ostatnia .

Użytkownik Mendi edytował ten post 02 listopad 2008 - 21:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już straciłem wiarę w zimę do 20 listopada. Moim zdaniem zimy właśnie nie będzie przynajmniej do 3 dekady miesiąca. Za tydzień na UK powstanie głeboki niż a nad Rosją ciągle znajdował się będzie potężny wyż. Zobaczycie, że po raz kolejny wyż rosyjski nie wpuści układów niskiego ciśnienia na wschód, bo zatrzymają się one gdzieś na zachodzie Europy. Do nas z południa będzie płynęło ciągle cieple powietrze i będzie w ok. 6-10 stopni a w tym tygodniu pod koniec tygodnia inwersja, silny wiatr i ochłodzenie - od 4 st. na Suwalszczyźnie do 12 st. C na zachodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele GFS od wczoraj nie aktywne, prognoza na accuweather zmieniła się na gorsze, już nie zapowiadają ujemnych temperatur 15 i 16 listopada lecz dodatnie, i już tylko w jeden dzień śnieg z deszczem, w drugi zaś deszcz a jeszcze wczoraj 15 i 16 zapowidalai sam śnieg. Hmmm, ciekawe co się zmieni na mapkach GFS, bo jak narazie na meteo.group od początku nie zapowidają zimy do 17 listopada na mapkach pogodowych. W dzień +7/+9st.C w nocy +1/+4 st.C. Może być tak, że na zimę przyjdzie czekać do grudnia. Prognozy mogą się jeszcze zmienić o 180st. i może będzie spadnie kawałek śniegu, a prawdziwy, potężny atak zimy mile widziany w styczniu i w lutym :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA TP napisali Październik chłodny i niezbyt mokry(długoterminowa) popatrzcie na aktualności gdzie jest podsumowanie października pisza o tym jaki to ciepły był hehe. Listopad tak samo w dlugoternimowej napisali ,że niby śnieg w pierwszej połowie powiem zimy itd. ale sory znów się pomylili. Juz nie wierze im za grosz chyba ze na 4-5 dni do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele GFS od wczoraj nie aktywne, prognoza na accuweather zmieniła się na gorsze, już nie zapowiadają ujemnych temperatur 15 i 16 listopada lecz dodatnie, i już tylko w jeden dzień śnieg z deszczem, w drugi zaś deszcz a jeszcze wczoraj 15 i 16 zapowidalai sam śnieg. Hmmm, ciekawe co się zmieni na mapkach GFS, bo jak narazie na meteo.group od początku nie zapowidają zimy do 17 listopada na mapkach pogodowych. W dzień +7/+9st.C w nocy +1/+4 st.C. Może być tak, że na zimę przyjdzie czekać do grudnia. Prognozy mogą się jeszcze zmienić o 180st. i może będzie spadnie kawałek śniegu, a prawdziwy, potężny atak zimy mile widziany w styczniu i w lutym :D

Szczerze powiedziawszy nigdy nie korzystam z GFS bo co aktualizacja to inna prognoza. Modele są dostępne na tej stronie www.wetterzentrale.de/topkarten. Accuweather też jest do kitu, u mnie wskazywał 22 stopnie dziś, a jest 10 i mgła. Pozostaje nam czekać, że w końcu pogoda się zmieni. Żeby jakoś te niże z Atlantyku się przebiły no.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myslisz że tu tylko o narty chodzi??? Zima jest Piękna:D

Zgadzam się w całej rozciągłości, ale to skakanie po portalach pogodowych mija się z sensem. Kiedyś miałem kontakt z ludźmi zawodowo zajmującymi się pogodą i otwarcie stwierdzali, że przy obecnych, dynamicznych zjawiskach pogodowych to przy prognozach kilkudniowych meteorolog na dzień dobry ma mniej więcej 50 % szans na prawidłową prognozę. Zwiększenie lub zmniejszenie tych proporcji zależy już tylko od doświadczenia i szczęścia. A co dopiero powiedzieć o dłuższych prognozach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh........ niestety zimy nie widac ;( Co z tego , że będzie zimno po 12.11 jak w ogole ma śnieg nie padac ? ;(((( Po zimie ....... to będzie najgorsza zima w histori , trzeba to sobie już powoli uświadomić . Przykro mi , że to pisze ale niestety straciłem już wiarę w prawdziwa zime . PO Cholere tyle tych wyży .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko listopad, faktycznie zimy nie widać, i raczej sznasa nie za duża na to, aby śnieg spadł w listopadzie, ale to co będzie w grudniu, styczniu, lutym, marcu nie wiemy. A może końcem listopada coś posypie. Co teraz z ataku zimy (wiadomo fajnie jak sypie) ale raczej jest nie możliwe aby śnieg z początku listopada się długo utrzymał, zazwyczaj jeśli sypał śnieg początkiem listopada topniał za kilka dni. Najważniejszy jest grudzień, styczeń, luty, marzec. Prgonozy na najbliższe dni zmieniają się na gorsze, ma być cieplej, po ochłodzeniu w końcu przyjdzie i czas na opady śniegu, listopad zanosi się na wyjątkowo ciepły. Ale lepiej niech teraz będzie ciepło, a w zimie mroźno. W ostatnich dniach temperatura wynosiła +20st.C trudno więc przypuszczać aby odrazu, w kilka dni obniżyła się o 25st.C i sypał śnieg. Za 3 tygodnie będziemy dużo więcej wiedzieli, dzisiaj 3 muchy wleciały mi do pokoju, chyba nie najlepszy to znak :confused: Przez ostatnie dni termomentr do słońca wskazywał ponad +30st.C :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie ktos z samego źródła ;) ja też coś czuję że bedzie cienko z zimą w tym roku ;( w poprzednim sezonie to Salmopol coś koło 10.11 zaczynał a ja juz bodajrze 16.11 byłem na śnieżnicy i była przepiękna zima... :( nie wesoło ale to sie moze właściwie zmienić momentalnie :)

W listopadzie raczej poza alpejskimi lodowcami na nartach nie pojeździmy niestety :-( Liczyłem na wczesny początek sezonu na Kasprowym i/lub na Chopoku. Stawiam optymistycznie na początek sezonu tamże w okolicach weekendu 6-7 grudnia. Mniejsze "górki" z naśnieżaniem może i wcześniej ruszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...