Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem lepiej niech będzie dwa miesiące porządnej zimy:rolleyes:, niż cztery miesiące t.zw. "ciapy", jak to było w zeszłym roku (przynajmniej w mojej okolicy)

Nie bluznij prosze na temat zeszlorocznej zimy :) Nie bylo oczywiscie mega wypasu, ale spokojnie jazda prawie non - stop od polowy listopada do prawie polowy kwietnia :D Glownie czeskie Sudety. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tamtym roku 1 listopada był śnieg i lekki mróz ;) , natomiast czy w tym roku bedzie to ciezko powiedziec , twierdze jednak , że nie ma co się sugerować tym iż teraz za oknem jest +15 st. ponieważ jest to dopiero I połowa października także nie można wysuwać tego typu wniosków jak niektórzy , że Idzie lato itp. Październik jest takim miesiącem , że teraz mamy +20 st. a za tydzień może być +4,5... roku ;) A wy jak sądzicie ?

Z tym latem, to tak pół żartem :D

...Wg. mnie o tym , czy spadnie pierwszy śnieg końcem października czy początkiem listopada dowiemy się z prognoz z trzeciej dekady października . Gdybym miał się bawić w bukmachera to stawiam , że będzie to 3.11.2008 roku ;) A wy jak sądzicie ?

Mi się wydaje, że będzie to 8 listopad 2008. (tolerancja +/- 2 dni) :cool: A 25 listopada 2008 śnieg który spadnie, nie stopnieje aż do marca :D (ma na myśli południe Polski, i wysokość do 300m n.p.m)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letní provoz lanových drah bude ukonèen 28.10.2008. Pravidelná podzimní odstávka bude od 29.10.2008 do zahájení zimního provozu. Prodej sezónních permanentek bude zahájen ... CZy kto¶ mó³g³by to przet³umaczyæ? Z góry dziêki!

Letni ruch kolei linowych skonczy sie 28.10.2008. Przerwa jesienna bedzie od 29.10 do poczatku sezonu zimowego. Sprzedaz kart sezonowych rozpocznie sie... To tak "na czuja" - ze slowackim chyba lepiej sobie radze :) pzdr gajowy

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 15 październik 2008 - 01:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co niektórzy z nas jakoś dziwnie się zachowują a raczej wypowiadają. Temat pogody jest dla wszystkich którzy chcą o tym gadać i wydaje mi się że w tej kwestii nie ma żadnych granic. Są tacy których to nie interesuje ale są też i inni którzy są bardzo zainteresowani oczywiście z różnych względów, jakich to chyba bez znaczenia. Ci pierwsi nie powinni otwierać tego tematu, ani tu zaglądać jest wiele innych postów. Natomiast zainteresowani niech piszą do woli jeżeli mają coś do powiedzenia w końcu każdy może się wypowiedzieć na tym forum, chyba że się mylę. Oby te wszystkie pragnienia odnośnie zimy się spełniły czego wszystkim życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to? Léto se pomalu louèí, a øadu z nás èeká dovolená a¾ v zimì nebo napøes rok. Ale proè vlastnì? I podzim je obdobím, které pøímo vyzývá k cestování. Ceny za ubytování nyní padají je¹tì ní¾e. A barvy podzimu jsou prostì neodolatelné. A tak proè si nejet je¹tì na pár dní odpoèinout do ©pindlerova Mlýna. V sekci ubytování ji¹tì najde hotel, pension èi horskou chatu, která bude splòovat Va¹e po¾adavky. Nebo si nevíte rady? Tak od toho jsme tu pøeci my. pozdr. Michel;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się przywitać zime:) Wprawdzie w Tatrach i bez nart, ale już prawie 2 tygodnie temu chodziłem zatopiony po pas w śniegu. Na śniegu, na stokach Kasprowego było widać ślady z desek, więc ktoś już próbował... Takie ataki zimy w górach powtórzą się jeszcze kilkakrotnie zanim przyjdzie prawdziwa zima, ale podobno przyjdzie wyjątkowo szybko. W zeszłym sezonie już w 2 połowie listopada można było jeździć w Szczyrku na Julianach - w tym sezonie może być podobnie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się przywitać zime:) Wprawdzie w Tatrach i bez nart, ale już prawie 2 tygodnie temu chodziłem zatopiony po pas w śniegu. Na śniegu, na stokach Kasprowego było widać ślady z desek, więc ktoś już próbował... Takie ataki zimy w górach powtórzą się jeszcze kilkakrotnie zanim przyjdzie prawdziwa zima, ale podobno przyjdzie wyjątkowo szybko. W zeszłym sezonie już w 2 połowie listopada można było jeździć w Szczyrku na Julianach - w tym sezonie może być podobnie. pozdrawiam

fakt,20 listopada jeździłem na pośrednim i były super warunki ani jednego kamyka też już pragnę nart........nie zimy... pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam kiepskie wiadomości pogodowe - do końca tego roku, w Polsce. Prosze poczytac w linku... http://pomorze.nasze...kul/652814.html Od trzech lat śledzę i czytam "przepowiednie" Krzysztofa Jackowskiego i wszystko się sprawdza, a pogoda w 99%. Wszystko jest na stronie w linku powyżej... Kto nie wierzy, niech wydrukuje sobie tą "przepowiednie" i sprawdzi po Świętach Bożego Narodzenia 2008...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadzieje ze deszcze na nizinach a sniezyce w gorach. A skoro sniezyce to mrozik choc ciut ciutki musi byc bo mus ma zeby byc skoro te sniezyce :D No i do tego sztuczne dosniezanie i bedzie miodzio. Dzieki Ci Jasnowidzu za dostrzezenie tych sniezyc :) Acha i jeszcze z Jasnowidza "Jasnowidz dobrze przewidział też pogodę mijającego roku. Powiedział między innymi: "Zima w tym roku będzie nijaka, raczej deszczowa" Dla mnie zeszla zima bylo po prostu miodzio. Nie bylo praktycznie tygodnia abym nie ponartowal. Czesto kilkukrotnie. Takze dziekuje raz jeszcze. Troche gorzej z tym kryzysem i konfliktem... :confused::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to poczekać...już nie długo...Krzysztof Jackowski mylił się już wiele razy...a przewidzieć kryzys gospodarczy trudno nie było,ja się nie znam ,ale tak mówią bankowcy... Co do pogody to myślę,że po prostu żaden jasnowidz nie może jej przewidzieć...inne rzeczy tak...ale jak pogodę ? Jak przewidzi kierunek wiatru..wyże,niże..dla mnie nie możliwe...dlatego wolę czekać na inne znaki... ;) Pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mam kiepskie wiadomości pogodowe - do końca tego roku, w Polsce. Prosze poczytac w linku... http://pomorze.nasze...kul/652814.html Od trzech lat śledzę i czytam "przepowiednie" Krzysztofa Jackowskiego i wszystko się sprawdza, a pogoda w 99%. Wszystko jest na stronie w linku powyżej... Kto nie wierzy, niech wydrukuje sobie tą "przepowiednie" i sprawdzi po Świętach Bożego Narodzenia 2008...

Cześć! Jasnowidz przewiduje: "otóż bardzo kapryśna pogoda, na przemian deszcze i śnieżyce, a przede wszystkim bardzo silne wichury. Nie będzie mrozów, ale mimo to aura będzie bardzo dokuczliwa" Jeśli tak pogoda będzie na Pomorzu to w górach powinno być baaardzo dużo śniegu. Więc te wiadomości są całkiem dobre :D. Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konflo masz rację tylko że po tygodniowym ataku zimy pod koniec pażdziernika w alpach potem od grudnia zaczęła się totalna bieda z pogodą i gdyby nie listopadowe opady to juz pod koniec stycznia wiele ośrodkow by miało problem. W lutym wszędzie poniżej 1200m w austrii było zielono. Przypominam rownież że w roku 2005/06 kiedy była najdłuższa zima od kiedy pamiętam(w Opolu przez 111 dni urzymywał się śnieg...nieprawdopodobne) to jesień była bardzo długa i ciepła, pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w 2006 roku jesień była bardzo ciepła a zima jeszcze cieplejsza. Teraz zrobiło się ciepło, Krosno - południowy wschód Polski, wg. meteo jutro +17st.C a 5 listopada +10st.C, najchłodniej zaś 28 października 2008 +2/+7 st.C Tyle ile portali pogodowych, tyle prognoz, i każda inna :confused: Czyli na chwilę obecną nic nie wiemy, jeszcze chyba w miarę sprawdzające się prognozy są na TVP-1 po wiadomościach o 19:30. Ale krótko terminowe. Ciekawe czy tej zimy temperatura spadnie poniżej -20st.C, zeszłorocznej zimy u mnie w Krośnie, temperatura spadła bodajrze najniżej do -10/-15 st.C MAX. Najlepsze są jednak śnieżyce przy -5st.C :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na accuweather pierwszy snieg 26.10 a w okolicach 3-5.11 szalenstwo od 2 do -2st i snieg przez 2-3 dni :D

OBYŚ MIAŁ RACJE ! Widzimy jednak ,że narazie jest bardzo wiele zróżnicowanych prognoz więc czekajmy spokojnie na rozwój wydarzeń P.S Zauważyłem coraz większy ruch na stronce , oby tak dalej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to TP zaszalała ale spokojnie zaraz napiszą ze będzie zima ale to dlatego ze jest globalne ocieplenie. Jak to kiedyś ktoś napisał dla nich liczy się tylko al gore i globalne ocieplenie i oczywiście kasa na meteorologie za straszenie ludzi. a wielcy tego świata handlują sobie limitami co2... pozdrawiam, Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...