Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy przez tą paskudną pogodę, jesteśmy trochę nakręceni. Myślę że natura sama dąży do równowagi, a przecież w naszej niedalekiej przeszłości zdarzały się ciepłe zimy. Jeżeli nie wierzycie porozmawiajcie z rodzicami i dziadkami. Oni na pewno potwierdzą moje słowa. Zdarzało się że w zimę było mało śniegu i temperatury były dodatnie. Jednak tak w pogodzie jak w życiu muszą być chwile lepsze i gorsze. Tak samo dzieje się z pogodą raz jest lepsza a raz gorsza, ja jestem optymistą i wierze, że nadchodząca zima będzie lepsza niż te dwie poprzednie. Nie martwcie się na zapas, to nie ma sensu na pewno już niedługo będziemy śmigać po górkach na nartach. Do zobaczenia na stokach, ABY DO ZIMY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć pozdrawiam wszystkich którzy zaczynają myśleć o nowym sezonie narciarskim. No i właśnie nie wiecie jaka zimę zapowiadają synoptycy. Górale mówią ze ma być ostra i śnieżna zima ale oni tak co roku mówią i na przykład w zeszłym roku się im to nie sprawdziło bo było kiepsko z warunkami w Polsce. słyszałem jeszcze ze grudzień śnieżny i zimny a styczeń jesienny:( a co wy wiecie na temat zimy 2008/2009. pozdrawiam piszcie co wiecie.

Cześć Al! Zajrzyj na ten temat:) http://www.skiforum....3782#post153782
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby byla taka zima jak 4 lata temu albo jeszcze bardziej zimna i śnieżna... Ej zna ktoś jakieś strony z pogodą na długo i najlepiej żeby się sprawdzala :P. Zgóry dzięki

twojapogoda.pl W ubieglym sezonie przez wszystkich krytykowana ( w tym rowniez mnie :D ), ale jak widac cos tam im sie udalo przewidziec..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Prognoza już na lipiec 2009 :) http://gubakprognoza...ml?ticaid=66be4 A tak na poważnie, prognoza na nabliższe dni na portalu tp.pl jest już poraz kolejny zawożyna o 2-4 st.C Drobna uwaga, według prognozy meteogroup, np. w Krośnie jest podawana aktualna temperatura, i np. teraz jest podawana 11,1 st.C a moje termpometry za oknem wskazują dokładnie 11,7 st.C, muszą także przyznać, obserwuję to od dłuższego już czasu i zawsze granica błędu do nie więcej jak 1st.C, zazwyczaj ok 0,1-0,5 st.C Tutaj można by jeszcze doliczyć błąd wskazania termometru, przy zakupie wskaźnika temperatury wybierałem w sklepie spośród kilku, i najlepiej wybrać taki o środku, ewentualnie taki co zaniża :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jest ciepło, według prognoz na koniec października według różnych portali, ma być w dniach około 25.10.2008 na południu Polski w nocy ok +4/+7 st.C a w dzień ok +13/+17 st.C tak więc przy takich temperaturach mało prawdopodobne jest aby spadł pierwszy śnieg na wysokości 200/300 m.n.p.m początkiem listopada. Ale jak ma spaść wcześnie i później ma go niebyć, to lepiej niech spadnie później i nie toponieje aż do końca marca :D 2 lata temu zima fatalna, zeszłoroczna trochę lepsza, tak więc jeśli zachować tendencję polepszającą; ta zima powinna być lepsza od ubiegłejl. Najlepiej gdyby styczeń i luty i marzec były lekko poniżej normy wieloletniej :) Wiadomo, najlepiej by było gdyby tak luty i marzec były grubo poniżej normy :D Coś mi się wydaje, że nadchodzi "normalna" zima :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 20 października 2007 u mnie (katowice) spadł 1 śnieg.. a teraz podobnie ma byc przez kilka dobrych dni w nocy 0 do 1 stopnia.. i gitara..:D a na 26 meteogroup proponuje -1 w dzień:D http://www.meteogrou...s/gfs_ncep.html

Użytkownik Demoranger II edytował ten post 10 październik 2008 - 21:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm. Twoja pogoda jeżeli chodzi o lato i zimę kojarzy mi się z krzykaczami z jakiejś fanatycznej organizacji ekologicznej. Generalnie prognozy są tak pisane że zwiastują armageddon lub co najmniej wpływ efektu cieplernianego. Przykładow jest wiele choćby prognoza zapowiadajaca temperatury dodatnie kiedy juz od tygodnia walił śnieg i byl mroz. (okolice listopada zeszłego roku). Generalnie TP odbieram jako ciekawostkę i bardziej gotowiec medialny organizacji "pro" "ekologicznych" niż coś co ma cokolwiek wspólnego z prognozami synoptycznymi. W sumie wystarczy dowiedzieć się jakimi komputerami dysponują. Tak naprawdę wiarygodne prognozy są w IMGW, ICM oraz biurze prognoz marynarki wojennej a z zagranicznych głównie brytyjskie oraz amerykańskie.

Użytkownik pawelw edytował ten post 11 październik 2008 - 11:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze znowu zaczął sie ten durny temat !! Ludzie skonczcie , naprawde nie warto , od dwóch lat tez sie bałem czy bedzie zima , i co to da , to nie od nas zalezy !!! ALe uwierzcie mi ze zima w polskich górach bedzie , nie wiem czy wszedzie ale w górach jestem spokojny , Uwazam ze ten temat nie ma sensu !! Lepiej pogadac o ciekawszych tematach Pozdrawiam

Mam podobne zdanie do Ciebie, jednak w czasie sezonu temat ten jest kopalnia wiedzy na temat pogody i tego gdzie najlepiej wybrac sie na narty w danym momencie, poki co jedynie mozemy pogdybac o tym co bedzie sie dzialo w czasie sezonu, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Krośnie 26 i 27 października -3st.C i śnieg z deszczem, dobry ten portal pogodowy :D http://www.accuweath...KROSNO&metric=1 Na tym portalu w dniu 26 października temp -3/+4 st.C dla porównania na meteogroup +3/+10 st.C a na twoja.pogoda.pl na południu Polski +3/+7 st.C w tym dniu, także zróżnicowanie nie małe.

Witam. Na http://www.accuweather.com bardzo szybko się im coś prognozy zmieniają, w zaledwie 1 dzień, prognoza na 26 października zmieniła się diametralnie, z -3/+4 st.C zrobiło się +4/+16 st.C :eek: , natomiast na meteo z +3/+10 zmieniło się +4/+11 st.C, a na TP z +3/+7 st.C na +10/+11 st.C, tak więc idzie lato, niwielkie ochłodzenie spodziewane jest w najbliższym tygodniu, według prognoz do końca października temperatura w dzień powinna być w granicach +10/+14 st.C natomiast w nocy możliwe spadki do +3st.C, przy dniach deszczowych w dzień ok +8st.C. Tak więc zimy jak narazie się nie spodziewamy. Żeby w dzień padał śnieg musi być ok -1/+1 st.C i naturalnie w nocy wówczas o klika stopni mniej (ok -3st.C) jak narazie nie zapowiada się nam takie ochłodzenie. Dzisiaj było +19st.C.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 14 październik 2008 - 20:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak was to nie interesuje to po co tu wlazicie :-/ ... Ja naprzyklad lubie se tak popisac o zimie. A moze wie ktoś czy w tamtym roku 1 listopada byl mróz i śnieg ???? Z góry dzięki ;-]

W tamtym roku 1 listopada był śnieg i lekki mróz ;) , natomiast czy w tym roku bedzie to ciezko powiedziec , twierdze jednak , że nie ma co się sugerować tym iż teraz za oknem jest +15 st. ponieważ jest to dopiero I połowa października także nie można wysuwać tego typu wniosków jak niektórzy , że Idzie lato itp. Październik jest takim miesiącem , że teraz mamy +20 st. a za tydzień może być +4,5 . Należałoby się zastanowić czy koniec Października będzie taki jak teraz . Sądze , że nie ! . Ta słoneczna aura ma potrwać do piątku , następnie ma się juz zrobić chłodniej i pogoda m się zepsuć . KOlejne dni stoją pod znakiem zapytania ze względu na różnorodność prognoz . Niektóre podają , że będzie ciepło , niektóre , że chłodno . A jak będzie zobaczymy . Wg. mnie o tym , czy spadnie pierwszy śnieg końcem października czy początkiem listopada dowiemy się z prognoz z trzeciej dekady października . Gdybym miał się bawić w bukmachera to stawiam , że będzie to 3.11.2008 roku ;) A wy jak sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...