Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich. Według portalu twoja.pogoda.pl i prognoz sezonowych: styczeń i luty mają być fatalne, w marcu 20st.C. Według mnie wcale to nie muszą być trafne prognozy, na twoja.pogoda.pl to przede wszystkim nie potrafią przewidzieć pogody jaka będzie za kilka dni, temparetury zazwyczaj zawyżają i co chwilę zmieniają. Bardziej sprawdzalne prognozy są na: www.meteogroup.pl, wprowadzili ostatnio prognozę na 14 dni dla wybranych miejscowości. Według moich obserwacji sprawdzalność temperatur ok 80%, z opadami trochę gożej, ale wiadomo opady trudnie jest przewidzieć. Temperatura np. w Krośnie ma spaść przy słonecznej pogodzie do +3st.C pod koniec miesiąca, również początek października ma być podobny temperatury od 3 do 12st.C w dzień. Możliwe zatem przygruntowe przymrozki gdzie niegdzie. Ten deszcz zrobił się już trochę nudny, w styczniu żeby tak sypało całymi tygodniami jak teraz pada :D Coś mi nie pasuje z tymi mapkami na portalu twoja.pogoda.pl co pokazują niby te odchylenia od normy wieloletniej. Według mnie tegoroczny lipiec, przynajmniej u mnie w Krośnie i okolicach (woj. podkarpackie) był zdecydowanie chłodniejszy od ubiegłorocznego, było kilka dni gorących a potem raczej zimno jak na lipiec. 2 lata kiepskie zimy, do 3 razy sztuka, ta trzecia musi być w końcu prawdziwie zimowa. W nadchodzącym sezonie miejmy nadzieję że będą spływać zimne masy powietrza, z północy, byleby poniżej 0st.C w dzień. Niepokojące jest trochę to, że odkąd są prowadzone badania temperatura cały czas rośnie, czytałem na bardzo lubianym przez większość poratlu tp.pl, że za 10lat ma śniegu w zimie w ogóle nie być. Oby sie mylili :mad: No ale prognozować pogodę na 10 lat w przód to trzeba mieć mądrych pracowników i jaki sprzęt :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój z prognozami za 10 lat... O ile dobrze pamietam to ostatnie 2 zimy były słabe ale 3 wczesniejsze bardzo dobre. Nie ma żadnego globalnego ocieplenia tylko zmiany klimatyczne bo kto powiedział że pogoda na ziemi jest raz na zawsze ustalona...? pozdrawiam i życzę dużo sniegu i mrozu, Radek "Roger"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale zeby to sie nie sprawdzilo jest jeden sposob MUSIMY ZACZAC DBAC O SRODOWISKO[...]

No niestety obawiam się, że jest już o jakieś 40 lat za późno... Temperatura się podnosi, lodowce topnieją, za jakieś kilkaset lat (jeśli do tego czasu nie pochłonie nas czarna dziura) nie będzie już lodowców a połowa kontynentów znajdzie się pod wodą. Później wszystko wróci do normy (tej normy z epoki lodowcowej of kors) i cały cykl powstawania cywilizacji Homo Sapiens Sapiens zacznie się od nowa. Ot taka moja wizja przyszłości. Poniosło mnie. :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie jest za pozno... lepiej wogole niz wcale..

Wogóle, to my możemy podjac radykalne srodki aby zmniejszyc lub calkowicie zaprzestac (w co nie wierze ze sie uda) przedostawaniu sie do atmosfery CO2, CFCl (freonów) i innych gazów cieplarnianych, oraz modlic sie o cud, zeby nastapila jakakolwiek poprawa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w dziejach naszej planety,były okresy zimne i ciepłe.Jakoś nikt nie emitował w atmosferę co2, a po zlodowaceniu nastąpił okres ciepły,lodowce się cofnęły,niektóre zanikły i stało się to bez udziału człowieka,a zwłaszcza bandy ekoterrorystów.Jeden wybuch wulkanu,to lata działania człowieka(jesli chodzi o sama emisję),ale na wulkanie kasy się nie zbija,więc tworzy się teorie jakoby to człowiek doprowadzał do globalnego ocieplenia( nawiasem mówiąc jest całe gro naukowców którzy twierdzą coś zupełnie innego-idzie ochłodzenie)i narzuca ograniczenia emisji tzw.gazów cieplarnianych.Wali to po kieszeni kraje rozwijajace się,a bogate na tym zarabiają(vide cegielnie polskie i import cementu z Niemic).Warto dbać o Ziemie i środowisko, ale warto też zachować drowy rozsądek(pamiętacie pluskwę milenijną-miały siąść systemy,ogólna panika i nic,tylko firmy zajmujące się oprogramowaniem zarobiły kasę wmawiając ,że stare nie jest gotowe na taką datę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,w dziejach naszej planety,były okresy zimne i ciepłe.Jakoś nikt nie emitował w atmosferę co2, a po zlodowaceniu nastąpił okres ciepły,lodowce się cofnęły,niektóre zanikły i stało się to bez udziału człowieka,a zwłaszcza bandy ekoterrorystów.Jeden wybuch wulkanu,to lata działania człowieka(jesli chodzi o sama emisję),ale na wulkanie kasy się nie zbija,więc tworzy się teorie jakoby to człowiek doprowadzał do globalnego ocieplenia( nawiasem mówiąc jest całe gro naukowców którzy twierdzą coś zupełnie innego-idzie ochłodzenie)i narzuca ograniczenia emisji tzw.gazów cieplarnianych.Wali to po kieszeni kraje rozwijajace się,a bogate na tym zarabiają(vide cegielnie polskie i import cementu z Niemic).Warto dbać o Ziemie i środowisko, ale warto też zachować drowy rozsądek(pamiętacie pluskwę milenijną-miały siąść systemy,ogólna panika i nic,tylko firmy zajmujące się oprogramowaniem zarobiły kasę wmawiając ,że stare nie jest gotowe na taką datę)

Jak to mówią u nas na podhalu "Tyz prowda" ^^ Jednak nawet tak ładnie sformułowana riposta nie przekona mnie iż wpływ człowieka nie powoduje (po części) ocieplenia klimatu.. Pozdrawiam i dbajmy o przyrodę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...