Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie czy jak sie zapowiada pogoda od polowy lutego i czy bedzie wtedy jeszcze snieg w gorach??

Na luty, to możemy jak narazie prognozy jedynie wróżyć. Pewne jest że dosyć ciepłe powietrze zostanie z nami przynajmniej tydzień. Co będzie dalej - zobaczymy:) W Beskidach warunki pogarszają się:/ Co do Istebnej, to nie posiadam w tej chwili konkretnych informacji. Polecam aktualne doniesienia ze źródeł internetowych:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prognoz, to ja wierzę tylko tej z ICM. A ona jest niestety króciutka i obejmuje kwadrat o boku 40 km... Czyli może sporo się różnić na małej przestrzeni. W ciągu ostatnich tygodni w Bieszczadach i Gorcach była inwersja temperatur i człowiek obawiał się mrozów, bo ICM pokazywało np. 11 stopni mrozu, które faktycznie było w dolinach a tu na górce -2, -3. Obserwowałem kilka serwisów długoterminowych i żaden od paru lat mi się nie sprawdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jeszcze winiki lotto na następne miesiące, co? Nie wiecie, że nie wywróżycie dobrze pogody na taki okres? Pożyjemy - zobaczymy. Radzę oglądać prognozę pogody i modlić się chociaż o mrozy, bo wtedy będą naśnieżać stoki. Fakt, myliłem się! Spordziewałem się bardzo mroźnej zimy. Na razie jest taka raczej ciepła. Ale jeszcze duża część stycznia i cały luty więc sytuacja może ulec zmianie. Przykład: początek stycznia - śnieg temp (-10) - (-15) stopni, teraz resztki śniegu, czasami opady deszczu, nocami śniegu +4 stopnie. Miejmy tylko nadzieje, że się ochłodzi i warunki się poprawią, bo gdybanie nic nie daje =/ Sytuacja jak dotąd podobna do poprzedniego roku, nieco lepsza., ale nie wiele. Do niedzieli raczej nic się nie zmieni :( tyle co mogę powiedzieć... + 3 dni w przód =]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Od 13.02 w górach odwilż, temp. +5 w nocy, w dzień do +10 i więcej, do tego przelotne deszcze. Prawdopodobnie pokrywa śnieżna nie utrzyma się nawet w najwyższych partiach gór, a te niżej nie będą naśnieżane z powodu dodatnich temperatur. Właściciele wyciągów praktycznie kończą sezon, zaczynają się posezonowe przeglądy i konserwacje. Wbrew pozorom górale nie są przesadnie zasmuceni. Jak powiedział nam pan Gąsiennica-Bucyn z Krupówek "tyle zarobiliśmy w święta, że i teraz wszyscy chętnie odpoczną." Jak można się domyślać jest to zła wiadomość dla wszystkich planujących spędzać w Zakopanem ferie. Jeśli większość wyciągów i lokali zostanie zamknięta to w reszcie obiektów będzie panował nieopisany tłok." :( Źródło "Podhalański Goniec Krupówek" nr: 5/2008 Pozdrowienia dla Jakub36a od "warszawki".

Obyś się mylił... bo jeżeli nie to.... ^&^*&%#&%#$)(#*)$*@_## !!!!! W 16-dniowej dla Południowej Polski pokazują +4/+5 st. http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm PiVi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja !!!! Dzisiaj o 9:45 - prognoza pogody na TVN24: "Nadchodzi zima. Od połowy lutego spłynie na nas...(...). Temperatura nawet -15 st C na wschodzie Polski. Szczegóły dzisiaj w prognozie pogody 16-to dniowej około godziny 17.00". A więc OGLĄDAĆ :) i oby mieli racje... PiVi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach świetnej pogody (mróz i słońce w górach, na plusie, ale ze słońcem na nizinach) ma się ochłodzić i przez kilka dni z przerwami padać śnieg. Ma to być połowa lutego. Z tym, że słyszałem, że później ma się zrobić naprawde ciepło:/ Jako, że długoterminowe prognozy uważam za mało sprawdzalne narazie tym zapowiadanym ociepleniem się zbytnio nie przejmuje:) Wiele ośrodków w górach oferuje w tej chwili naprawde dobre warunki narciarskie, więc chyba nie ma na co narzekać. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy są optymistyczne. Według MeteoGroup - z map GFS wynika, że temperatura w południowej Polsce w dniach od 14 do 20 lutego ma spadać w granicach -10 st.C w dzień również ma być ok -2 st.C do +1 st.C. Natomiast prognozy na koniec lutego są mniej optymistyczne, od 22 do 25 lutego ma się utrzymywać powyżej zera w granica +5 st.C, ale ostatnia mapka która pokazuje temperaturę w dniu 27 lutego pokazuje że temperaura będzie w okolicach 0 st.C. Ale to już dość duży odtęp czasu i te prognozy moga się nie dokońca sprawdzić. Zależy jak duże spadki temperatur będą początkiem IIgiej połowy lutego. Natomiast prognoza wg. www.twojapogoda.pl - jak widać nie sprawdzają się, według mnie są mało wiarygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością śnieg nie stopnieje z dnia na dzień. Ale prognozy te na MeteoGroup z map GFS można sądzić, że po niedzieli 17.02 będzie się stopniowo ocieplać, na południu Polski jednak temperatura ujemna ma się utrzymać zaledwie do poniedziałku 18.02 później do czwartku 21.02 ma być temperatura 2 st.C w dzień a w nocy możliwe są niewielkie spadki poniżej zera szczególnie w południowo-wschodniej części Polski. A później ma już być dość ciepło we czwartek 28.02 +7/+11 st.C co spowoduje że śnieg stopnieje z niżej położonych stoków. A w marcu raczej się już nie zanosi na jakiś nagły nawrót zimy. Ciekawe jak się sprawdzi ta prognoza. Ogólnie MeteoGroup ma dość dobrą sprawdzalność jeśli chodzi o temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to był już ostatni oddech zimy w Polsce, bo nie spodziewałbym się już jakiegoś znacznego ochłodzenia, zwłaszcza, że wszędzie zapowiadają temperatury nawet ponad 10`C pod koniec tygodnia. Jednak jak narazie nie jest źle mrozy dały możliwość stacjom narciarskim na dośnieżenie tras i jeszcze trochę pojeździmy, oby jak najdłużej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz najważniejsze, żeby te lutowe "upały" nie stopiły całego śniegu. Dobrze by było, żeby ostał się jakiś podkład pod świeży śnieg. Na najbliższe dni nie wyglada to pięknie. Temperatury powyżej 10 stopni mogą dotrzeć nawet w góry. Na nizinach może być 17 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych dla mnie przyczyn, moje newsy są usuwane . Chciałem powiedzieć ,że jak tydzień temu zapowiadałem odwiliż tak od środy temperatura nie będzie wynosić 15 st. a co najwyżej 4,5 oraz z każdym następnym dniem ma ( powinno ) być coraz zimniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na wczesnomarcowe ochłodzenie. A dla śniegu na stokach najbardziej zabójczy jest deszcz, więc jeśli przez parę dni bedzie te +10 to jeszcze nie tragedia, gorzej jak troche popada...

Pełna zgoda JanKosie ! Oby nie padało.Z czwartku na piątek - mróz -4/5 ,pewnie "ruszą" armatki.(Żeby "związało".)Marzec,pierwszy tydzień,będzie chłodno a w górach pewnie posypie.Miejmy nadzieję. PS.Ojciec,dał mi do smarowania i ostrzenia Swoje narty.Jest stary i nie głupi,może to jakiś znak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...