Skocz do zawartości

Włochy - Val di Sole


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Garść informacji o Val di Sole i Passo Tonale, zwłaszcza dla Tych co pierwszy raz jadą do Włoch pozwoliłam sobie zamieścić na stronie

http://bora.geoblog....i-sole-narciory
(ocena bloga mile widziana)

Nawiązując do tematu możliwości sprawdzenia ilości przejechanych kilometrów, to ośrodki Marilleva+Folgarida czy Madonna di Campiglio, niestety nie posiadają strony na krórej możnaby wrzucić swój numer skipassu. Natomiast jazdę w pobliskim Passo Tonale można sprawdzić na www.skiline.cc wybierając we Włoszech region Adamelloski.
Pamiętajcie przed oddaniem karnetu spisać numer!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Powiedzcie mi czy mieszkając w Commezadurze można gondolą dostać się bezpośrednio na górę czy trzeba dojechać gdzieś skibusem? Dzięki za odp.


Wszystko zależy od tego w której wiosce Commezadury będziesz mieszkała. Myślę, że ta mapka może chociaż trochę pomóc: http://www.commezzad...ommezzadura.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam!
W najbliższym sezonie wybieram się w rejon Val di Sole. Zam rezerwację w Marillevie 1400 w apartamentach Alto Sole na początku marca. I tu moje pytanie do Was - czym ktoś zna wspomniane wcześniej apartamenty i czy rzeczywiście położenie jest tak jak opisują, praktycznie przy samych wyciągach i trasach narciarskich oraz jakie warunki panują tam (jeśli możecie to prosiłbym o jakiś opis), i następne moje pytanie brzmi - czy na początku marca na trasach jest bardzo dużo ludzi czy można liczyć na luz i na jakiej pogody można się spodziewać (oczywiście pogoda jest na tyle zmienna że to wróżenie z fusów ale pewne pory roku mają swoje charakterystyczne cechy)?
Pozdrawiam
Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Kolejny raz wybieram sie w rejon Madonny ale mam nietypowe pytanie. Nigdy nie zwracałem uwagi na to czy są tam jakieś karnety punktowe? Tym razem jedzie z nami osoba, która nie jeździ dużo i szukam opcji 'potanienia' karnetu :)

Karty punktowe są nadal, istnieją dwie opcje za 40 i za 80 Euro. Szczegóły wraz z cennikiem za poszczególne wyciągi znajdziesz w załączonym poniżej pliku. Pozdrawiam

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info :)

Przeliczyłem jednak, że gdyby znajoma wjechała codziennie na Groste a tam zjechała tylko 4-5 razy dziennie, to wyszło by 1800-200 puktów, czyli trzeba 3 karnetów punktowych (240€) co przekracza cenę karnetu czasowego.

Opcją jest karnet na snowpark (Ursus snowpark Madonna di Campiglio skipass prices):  30x6=180€ (This skipass allows unlimited use of the cable car 1° and 2° line and the chairlift Grostè Express).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Urodził mi się szalony pomysł pojechania w tamte okolice, pierwszy raz. I pytanie "transportowe", bo poszperałem tu i tam, ale wątpliwości pozostały...

Zakładam, że mieszkałbym w Marillevie 1400 i chciałbym wybrać się do Tonale na wycieczkę, samochodu brak. Wiem, że jeżdżą jakieś skibusy z dolnej Marillevy do Tonale,

ale jak z transferem górna Marilleva <-> dolna Marilleva? Bardzo bym nie chciał zostać wieczorem na dole bez możliwości powrotu :> Może ktoś się orientuje w jakich godzinach

działa tamtejsza gondolka? Albo czy są na tym odcinku jakieś skibusy? Idealnie by było, gdyby były zsynchronizowane z godzinami przyjazdów/odjazdów z innych miejscowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodził mi się szalony pomysł pojechania w tamte okolice, pierwszy raz. I pytanie "transportowe", bo poszperałem tu i tam, ale wątpliwości pozostały...

Zakładam, że mieszkałbym w Marillevie 1400 i chciałbym wybrać się do Tonale na wycieczkę, samochodu brak. Wiem, że jeżdżą jakieś skibusy z dolnej Marillevy do Tonale,

ale jak z transferem górna Marilleva <-> dolna Marilleva? Bardzo bym nie chciał zostać wieczorem na dole bez możliwości powrotu :> Może ktoś się orientuje w jakich godzinach

działa tamtejsza gondolka? Albo czy są na tym odcinku jakieś skibusy? Idealnie by było, gdyby były zsynchronizowane z godzinami przyjazdów/odjazdów z innych miejscowości...

Tutaj można znaleźć rozkład jazdy. Dodatkowo z dolnej Marilevy w kierunku Domaro i dalej jeździ taki SKI Pociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie o karnet Superskirama. Spanie mam mieć w rejonie Marilleva - Folgarida.

Według opisu organizatora karnet obejmuje rejony: Marilleva i Folgarida, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Pejo, Tonale-Ponte di Legno, Andalo-Paganella, Monte Bondone oraz Folgaria-Lavarone. Podobno jest ważny przez 1 dzień w każdym z tych terenów.

Czy to oznacza, że:

1) Muszę się przemieszczać samochodem lub innym środkiem transportu po całym regionie, żeby pojeździć na nartach, bo nie będę mógł jeździć przez np. 2 dni w rejonie Marilleva - Folgarida?

2) Mogę jeździć przez cały tydzień tylko w Marilleva - Folgarida i po jednym dniu w pozostałych rejonach dojeżdżając tam samochodem?

3) Mogę startować w Marilleva - Folgarida i jakąś określoną konfiguracją kolejek przemieścić się w kolejny region, żeby go "zaliczyć" i wrócić w ten sam sposób do łóżka?

4) Jakieś inne rozwiązanie?

 

Przepraszam wszystkich wrażliwych za bezsensowną formę pytań, bo niby wszystko wydaje się oczywiste, ale mam jakieś nieodparte wrażenie, że takie nie jest. Szczerze pisząc nie jest dla mnie zbyt podniecającą perspektywą jeżdżenie samochodem po całym megaregionie tylko po to, żeby zobaczyć 6 mniejszych stacji. Pewnie dla męskiej ekipy byłaby to ciekawa wycieczka, ale już dla żeńskich połówek i dzieci niekoniecznie. Piszę to z perspektywy osób, które od 5 lat jeżdżą do Francji, rano dreptają 50-100 m na stok, jeżdżą po całym regionie bez odpinania nart (chyba, że trzeba wejść do gondoli) i wracają na nartach prawie pod lodówkę z piwem w apartamencie.

 

Będę wdzięczny prawie za wszystkie sugestie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...