Skocz do zawartości

Włochy - Val di Fassa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ski4ever, Lancet dzięki za odpowiedz ; rzecz w tym, ze my już „zaliczyliśmy” Val do Fiemme. Mile wspominamy Alpe Lusie (hmm… rano bywa tłoczno), Cermis, Latemar, a teraz dobrze byłoby poznać stoki w Fassie i okolicy – stad pomysł na karuzelę i Marmoladę. Lancet, gdybyś zechciał podzielić sie swoimi doświadczeniami, po powrocie.. A Ciebie Ski4ever podziwiam za charyzmę (szusowanie tuż po przyjeździe i jeszcze przed odjazdem). W moim przypadku może okazać się trudne do zrealizowania (zazdroszczę…) - z racji odległości od miejsca zamieszkania, a po zatem ja prowadzę sam, i po przejechaniu 1200 km nie bardzo ciągnie minie do innych atrakcji ;) Pozdrawiam, R:)

Prowadzę na zmianę z żoną i nie mam nigdy żadnych problemów z zaśnięciem na miejscu obok kierowcy. Przy mieszkaniu w Val di Fassa raczej bez Dolomitisuperski się nie obejdzie. Co do Sellarondy to nie jest to tylko opcja przejechania dookoła ale nawet w tym przypadku przejechanie "prawoskrętnie" i "lewoskrętnie" - to 2 dni po innych trasach. Można też pojechać Sellarondą do konkretnej miejscowości i objechać tamtejsze trasy. Np. Val Gardena 1 dzień, Marmolada 1 dzień, Arabba 1 dzień, Alta Badia 1 dzień. Do tego dochodzi Ciampac/Buffare, stacja w Vigo (nie pamiętam jak się nazywa) i Carezza. Tak więc jest w czym wybierać i dni może zabraknąć. Należy tylko uważać w lutym, a szczególnie w II połowie - na Sellarondzie często dzikie tłumy. Pozdrawiam, Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki Wojtek ! Utwierdziłeś mnie, ze wybór skipassa superskiego będzie w moim przypadku wyjściem optymalnym, chyba ze zrezygnuję z Marmolady, i wówczas pozostaje mi wariant Val di Fassa - Sella Ronda (zdaje się, ze tak można). Mam do wyjazdu (w marcu) jeszcze trochę czasu, a wiec spokojnie sobie to przekalkuluję. Pozdrawiam, Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtek ! Utwierdziłeś mnie, ze wybór skipassa superskiego będzie w moim przypadku wyjściem optymalnym, chyba ze zrezygnuję z Marmolady, i wówczas pozostaje mi wariant Val di Fassa - Sella Ronda (zdaje się, ze tak można). Mam do wyjazdu (w marcu) jeszcze trochę czasu, a wiec spokojnie sobie to przekalkuluję. Pozdrawiam, Ryszard

Karnet Val di Fassa obejmuje raczej tylko część Sellarondy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wróciliśmy z tego regionu i jeżeli chcesz jechać na Marmoladę i jeszcze gdzieś .... to dokupienie jednego dnia na ten region lub inny jest kompletnie nieopłacalny, najlepsze rozwiązanie to karnet dolomitisuperski, płacisz więcej i nie musisz się martwić, że na wyciągu przegapiłeś np. napis "koniec regionu ValGardena", myślę,że przy takim wyjeździe te oszczędności nie są warte stresu i ciągłego pilnowania regionu trzeba korzystać z pięknie przygotowanych tras, pogody :) może na stronie http://www.dolomitis...map-2160PL.html znajdziesz informacje gdzie jaki ski pas działa, Pozdrawiam smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

A więc tak zamierzam kupić karnet Dolomiti Superski na 6 dni, z racji że chcę zaliczyć Sella Ronda. Chciałbym zobaczyć możliwe jak najwięcej i te najciekawsze miejsca, chciałbym z tego miejsca poprosić o poradę co w poszczególne dni warto zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zamierzam kupić karnet Dolomiti Superski na 6 dni, z racji że chcę zaliczyć Sella Ronda. Chciałbym zobaczyć możliwe jak najwięcej i te najciekawsze miejsca, chciałbym z tego miejsca poprosić o poradę co w poszczególne dni warto zobaczyć.

 

Dołączam się do pytania. Będzie to pierwsza moja wizyta w tym regionie. Chciałbym zaliczyć wszystkie fajne (trudne) trasy. Sella Ronda + Marmolada to podobno "must ride" na skipassie Dolomiti Superski. Co jeszcze warto tam zobaczyć przez 6 dni?

 

EDIT:

 

Jakby ktoś jeszcze podał jakieś fajne miejscówki, gdzie można sobie zjechać w puchu bez foczenia, to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sella Ronda - pomarańczowa - więcej zjazdów, zielona więcej podjazdów
2. Marmolada - jeśli start z okolic Val di fassa to wjazd z Campitello na Col Rodella, potem Belvedere, Passo Pordoi, Arabba, Porta Vescovo, Passo Padon, Malga ciapella. Wjazd na Marmolada i zjazd. powrót tą samą drogą. Zjazdy z Porta Vescovo do Arabby bardzo fajne.
3. Seceda - wjazd z Campitello na Col Rodella, potem passo sella, Ciampinoi, czarny i/lub czerwony saslong, kolejka podziemna pod S. Christina, col Raiser, Seceda, tutaj przed powrotem warto zjechać 10,5 km zjazdem łagodnie czerwonym do S. Ulrich i wrócić na Secedę. Powrót tą samą drogą przez passo sella.
4. Passo San pelegrino (obie strony dostępne z parkingu Col Margerita), Alpe di Lusia, Jeden dzień na te dwie stacje wystarczy. Z col margerita zjazd do Falcade, Fajne czarne koncowe trasy na każdej z nich. Na koncu Alpe di Lusia w Bellamonte fajna knajpka z bardzo dobrą pizzą.
5. Alpe di Susi - wjazd Col Rodella, passo sella, piz sella, Mont de Seura, Monte Pada. Z tego miejsca za 5 eruo w obie strony przejazd autobusem do Saltria gdzie startujemy na Alpe di Susi.
6. Val di fassa. wjazd na Buffaure. Sela Brunech. Na deser Ciampac zjazd do Alby-moja ulubiona ( z trudnych) trasa.

 

7. Predazzo, przejazd na Latemar i Oberegen - ma swoich zwolenników ale ja nie polecam

tak samo vigo di fassa mała stacyjka gdzie jest czarna trasa A. Tomby. Byłem parę lat temu i jakoś nie ciągnie mnie tam.

Jest jeszcze Alpe Cermis w Cavalese ale to juz trochę dalej. Chyba szkoda czasu z vall di Fassa.

Warto prześledzić prognozy i najlepszą pogode wykorzystać na Marmoladę - widoki piękne.
Łączenia sella ronda z Marmolada jednego dnia nie polecam. Oczywiście mówię o grupce gdzie każdemu chce sie np. pić w innym momencie co bardzo spowalnia. Utknięcie w sąsieniej dolinie w momencie zamknięcia głównych wyciągów o 16.30 przerabiałem ale drogo mnie to kosztowało.
To tak w skrócie. Na konkretne inne pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam, i udanego szusowania życzę.

Za ew. literówki przepraszam ale piszę z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co do tego punktu to jak widzę na mapce z Passo Pordoi muszę dostać się do Arabby jakimś skibusem bo trasy żadnej nie ma chyba że się mylę?

 

Do reszty nie mam pytań bo tak szybko przestudiowałem i nie widzę nic niepokojącego. Jak rozumiem wszystkie te miejsca gdzie muszę dużo kombinować dam radę przejechać w jeden dzień biorąc pod uwagę że zacznę od pierwszego otwarcia wyciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z passo pordoi jest dojazd na nartach do samej Arabby. W tym roku dołożono nowe krzesło w celu urozmaicenia trasy i wyeliminowania przejscia przez drogę. Jedyny skibus na trasach które podałem to droga na Alpe di susi.

Ze swojego transportu musimy korzystać przy przejściu z san pelegrino na alpe di lusia. Tutaj żadnego ski-połączenia nie ma.

 

Tak, są to trasy jednodniowe które zaplanowałem i zrealizowałem trzy tyg temu. Większość startów z Campitello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sella Ronda - pomarańczowa - więcej zjazdów, zielona więcej podjazdów
2. Marmolada - jeśli start z okolic Val di fassa to wjazd z Campitello na Col Rodella, potem Belvedere, Passo Pordoi, Arabba, Porta Vescovo, Passo Padon, Malga ciapella. Wjazd na Marmolada i zjazd. powrót tą samą drogą. Zjazdy z Porta Vescovo do Arabby bardzo fajne.
3. Seceda - wjazd z Campitello na Col Rodella, potem passo sella, Ciampinoi, czarny i/lub czerwony saslong, kolejka podziemna pod S. Christina, col Raiser, Seceda, tutaj przed powrotem warto zjechać 10,5 km zjazdem łagodnie czerwonym do S. Ulrich i wrócić na Secedę. Powrót tą samą drogą przez passo sella.
4. Passo San pelegrino (obie strony dostępne z parkingu Col Margerita), Alpe di Lusia, Jeden dzień na te dwie stacje wystarczy. Z col margerita zjazd do Falcade, Fajne czarne koncowe trasy na każdej z nich. Na koncu Alpe di Lusia w Bellamonte fajna knajpka z bardzo dobrą pizzą.
5. Alpe di Susi - wjazd Col Rodella, passo sella, piz sella, Mont de Seura, Monte Pada. Z tego miejsca za 5 eruo w obie strony przejazd autobusem do Saltria gdzie startujemy na Alpe di Susi.
6. Val di fassa. wjazd na Buffaure. Sela Brunech. Na deser Ciampac zjazd do Alby-moja ulubiona ( z trudnych) trasa.

 

7. Predazzo, przejazd na Latemar i Oberegen - ma swoich zwolenników ale ja nie polecam

tak samo vigo di fassa mała stacyjka gdzie jest czarna trasa A. Tomby. Byłem parę lat temu i jakoś nie ciągnie mnie tam.

Jest jeszcze Alpe Cermis w Cavalese ale to juz trochę dalej. Chyba szkoda czasu z vall di Fassa.

Warto prześledzić prognozy i najlepszą pogode wykorzystać na Marmoladę - widoki piękne.
Łączenia sella ronda z Marmolada jednego dnia nie polecam. Oczywiście mówię o grupce gdzie każdemu chce sie np. pić w innym momencie co bardzo spowalnia. Utknięcie w sąsieniej dolinie w momencie zamknięcia głównych wyciągów o 16.30 przerabiałem ale drogo mnie to kosztowało.
To tak w skrócie. Na konkretne inne pytania chętnie odpowiem.

Pozdrawiam, i udanego szusowania życzę.

Za ew. literówki przepraszam ale piszę z pamięci.

Cześć

A byłeś na Sass Pordoi?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A byłeś na Sass Pordoi?

Pozdro

Właśnie miałem się spytać o ten szczyt. Chciałem zjechać sobie z Sass Pordoi najłatwiejszym szlakiem offpiste zwanym Forcella Pordoi. Wg mapy szlak kończy się na drodze, pomiędzy dwiema miejscowościami. Czy ktoś może tamtędy zjeżdżał i wie czy jest jakiś skibus, który odbiera narciarzy i przewozi z powrotem do wyciągów? A może da się nim dojechać do dolnej stacji gondoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...