Skocz do zawartości

Włochy - Obereggen


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Obereggen Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Byłem w Oberegen w styczniu 2009 i lutym 2010, pogoda dopisała. stoki piknie przygotowane, zresztą jak wszędzie w alpach. Jest tam fajna knajpka (kanadyjska) przy trasie nr 6, prawie zawsze świeciło tam słońce :), trasa też całkiem przyjemna. Polecam wjazd na Pala Di Santa piękne widoki ale to dla zaawansowanych prowadzi stąd trasa 20 czarna,Godna polecenia jest 30 czerwona i dwie trasy w stronę Predazzo 35 czerwona i nowa czarna o numerze 38. Nocowałem w miejscowości Deutschnofen / Nova Ponente oddalone od Obereggen około 10 km, skibus kursował co 20 - 30 minut,czas przejazdu 20 minut.Trochę dalej ale taniej :) Spokojna wioska,kilka małych sklepów. Są tam dwie pizzerie obie dobre, ceny pizzy od 7 do 12 euro,piwko około 4 euro, w knajpach na stokach podobne ceny. Jeden dzień poświeciliśmy na wypad do Alpe Ceramis (Cavalese) kameralny ośrodek.Rok później wkupiliśmy skipass kombinowany 5+1 i wypad jednodniowy na Sella Ronda. Wyjazd z Deutschnofen / Nova Ponente o 7:30 tak żeby zdążyć do Campitello na jeden z pierwszych wagonów na Col Rodella. Stąd zielonym szlakiem wkoło ja i 12 osób za mną (wszyscy byliśmy tam pierwszy raz) dotarliśmy z powrotem z prawie dwu godzinnym zapasem, a w między czasie mieliśmy trzy postoje. W tym sezonie wybieramy się w Trzy Doliny, ale do Obereggen jeszcze wrócimy :) adresy stron regionu http://www.obereggen.com/ http://www.latemar.it Wieczorna jazda w Obereggen we wtorki i czwartki od 19 do 22, tor saneczkowy jest czynny też wieczorem. Podczas nocnej jazdy we wtorek można bezpłatnie testować narty. W poniedziałkowy wieczór odbywa się małe show prowadzone przez instruktorów, jazda ratrakami itd... Warto to zobaczyć, leją darmowe grzane wino:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Czy ktoś orientuje się w temacie jazdy wieczornej w Obereggen i jazdy na torze saneczkowym? Jakoś nie mogę się doszukać cen korzystania z tych atrakcji, szczególnie interesują mnie sanki, bo liczę ,że nart w ciągu dnia będzie pod dostatkiem :) Podobno adrenalina gwarantowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam ale dopiero drugi tydzień ferii - od 25/01 . Niestety miniemy się. Liczę na relację z tamtejszych atrakcji.... ;)

 

Jak na razie - to same Val di Fiemme (od Passo Role do Cermis) powinno wystarczyć na 6 dni.. Tym bardziej, że SR + przyległosci kilka razy juz odwiedzone- ale tego nigdy za dużo.... ;)

 

Pozdrawiam noworocznie

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek się z nami droczy :) Krucho ,tzn. chodzi o termin ,czy długość pobytu? Chodzi mi głównie o jazdę na sankach.Jak  jej nie będzie to przeżyjemy ,ale fajnie byłoby spróbować takich atrakcji.

Cześć

Skoro mieszkasz w Predazzo to do Obereggen masz solidny kawałek drogi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sankami to adrenalina gwarantowana, jak tam byłem ostatnim razem, to na nartach nic się nikomu nie stało, a na sankach w ostatni dzień ja nadwyrężyłem kolano,  a koledzy mieli "spięcie" i efektem tego była uszkodzona ręka. Niestety, za głupotę trzeba zapłacić :)

Załączone miniatury

  • IMG_2514.JPG
  • IMG_2515.JPG
  • IMG_2516.JPG
  • IMG_2518.JPG
  • IMG_2519.JPG
  • IMG_2520.JPG
  • IMG_2521.JPG
  • IMG_2522.JPG
  • IMG_2523.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz sposób na powrót w nocy bez samochodu -inny niz taxi (nie umiem wyszukac autobusu z Oberegen do Predazzo lub chociaż do cavalese) to byłaby to cenna informacja oszczędzająca 70km przez góry..... ;)

Poszperałem trochę i ze skibusami nocnymi będzie krucho, tu są rozkłady skibusów   http://www.latemar.it/en/Skibus-En.asp 

Kilka informacji nt sanek i innych atrakcji ceny dni otwarcia itp    http://www.visitfiem...ittino-tubby-pl

Najważniejsze ,że jest już ponad metr śniegu i dalej sypie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Obereggen w końcu zrobiło sie bialo !!!

Wybieram się tam w następną niedziele od 25.01.2015 do 01.02.2015

1.dzien- Latemar

2.        -Alpe Lusia

3.        -Latrmar

4.         -Alpe Cermis

5.         -Latemar

6.        -Latemar

 

W powrotnej drodze może zalicze Stubai (jeśli bedzie sprzyjajaca pogoda)

 

Wybiera się ktoś moze z forum w tym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie mogę czegoś skumać. Chodzi o ceny skipasów. Oberegen 5 dni 200 euro, a skipass valle silver na 5 dni 191 euro. Potwierdzacie? bo jak tak, to lepiej wziać valle silver prawda? chicałbym jeden dzień skoczyć do passo rolle. na suchym obereggen tego nie ma niestety.

Skipas Fiemme od wielu lat obejmuje  Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle. Cen nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czegoś skumać. Chodzi o ceny skipasów.

Oberegen 5 dni 200 euro, a skipass valle silver na 5 dni 191 euro. 

Potwierdzacie? bo jak tak, to lepiej wziać valle silver prawda? chicałbym jeden dzień skoczyć do passo rolle. 

na suchym obereggen tego nie ma niestety.

dlatego pewnie, że obejmują inna rejony i tak sobie wykalkulowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...