Skocz do zawartości

Włochy - Livigno


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Istotna informacja dla wybierających się w okolice Livignio ... nowe zasady ruchu w tunelu Munt La Schera na sezon zimowy, obowiązujące od soboty 3 grudnia 2011 do soboty 14 kwietnia 2012. od 00:00 do 05:00 ruch jednokierunkowy naprzemienny od 05:00 do 10:00 ruch z Livigno do Szwajcarii od 11:00 do 18:00 ruch ze Szwajcarii do Livigno od 18:00 do 24:00 ruch jednokierunkowy naprzemienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie warto, ogólnie zimno, dużo śniegu, trasy szerokie i nieprzyzwoicie tani alkohol. Nie jedź, im mniej nowych, tym lepiej dla stałych bywalców ;) A tak bardziej serio, to na tłok może będziesz mógł narzekać w kolejce do tunelu i w sklepie na stoisku z butelkami, a jak wrócisz i znowu pojedziesz do Białki, to Ci się już tam nawet nart nie będzie chciało zakładać :)

Hehehe

Tomaszos,ja sie wybieram. Będziemy od 7 stycznia.

W takim razie prawdopodobnie miniemy się na którejś z tras też będę od 7 sty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tam w grudniu jechać ?Boję się że patologiczny spęd amatorów teoretycznego "free ski"bedzie tak duży że stoki przypominać będą Białke na sylwestra.Poproszę o opinie osoby które bywały tam w tym czasie w poprzednich latach.

w zeszlym roku jak carosello nie chodzilo z powodu wiatru to na mottolino zrobilo sie zamiast Livigno - Zakopagno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu było to samo. Tydzień przed wyjazdem napadało przez dwa dni 1,5m śniegu. Wdech, wydech oddychaj. Spokojnie Pozdrawiam

:) Ja też codziennie przeglądam kamerki internetowe,i wkurzam się że jeszcze śniegu nie ma,pocieszam się tym że w styczniu wg.tego co słyszałem,zawsze jest masa śniegu.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi, a był ktoś kiedyś może na początku marca,dokładniej I tydzien? Można liczyć na słońce w dzień a w nocy na opad? :)

tak, a do tego piękne hostessy z darmowym bombardino na stoku:D a tak na poważnie to można liczyć na wszystko. Mróz, słońce, zamiecie, odwilż... Niczego nie przewidzisz na 4 miesiące do przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno tez jest gdzies tunel kolejowy gdzie samochody jada platforma... mozna tam przez przypadek trafic (znajomy tam wlasnie trafil) może ktoś wie jaki/gdzie ten tunel ... niestety nie mogę go znaleźć

ten tunel jest równoległy do drogi nr 28 do Davos - Livigno, bardziej na północ i nie za bardzo na kierunku Polska - Livigno. Jak ktoś pobłądził to mógł tam trafić, ale celowo to bym tam nie jechał, dość drogi jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ widać, że wielu czeka na śnieg w Livigno i widać, że niektórzy tracą nadzieję, dla Wszystkich, którzy go nie znają, załączam link do meteo, dosyć dobre. Po rozczytaniu , można tam znależć prognozę nawet na dłuższe okresy, kamerki na stokach ( w tym 360 st panorama stream ), ilość śniegu, temperatury i wiele innych danych. Aktualne również dla innych ośrodków. Z ostatnich danych wynikają opady śniegu od 28.12. , co najmniej przez tydzięń. Prognozy są stale aktualizowane więc trzeba sprawdzać codziennie. Z tej strony wieje optymizmem i jest prosto z Italii. Na górze jest 50 cm śniegu naturalnego, a wzdłuż najważniejszych tras gromadzą "kupy" śniegu z armatek. Narazie jest dobrze. Pozdrawiam http://www.ilmeteo.it/meteo/Livigno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ilmeteo.it/meteo/Livigno

Tylko dobrze by było wiedzieć co znaczą te cm śniegu, na godzine?, w danym przedziale czasowym?, czy jeszcze inaczej? Próbowałem znaleźć jakieś objaśnienia ale bezskutecznie. Bo jeżeli chodzi o dany przedział czasowy to niewiele tego wyjdzie, po kilka cm na dobę, ale gdyby tak na godzinę to już byłoby dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylil sie ... powinno byc 28.11 pierwsza strona z tak optymistyczna prognoza jaka spotkałem kamerka 360 ... fajna sprawa le na dzien trzeba poczekac http://www.livigno.e.../webcam-360c2b0

Oczywiście mialo być 28.11. ale już jest 29. 11., uratować może tylko optymizm, cierpliwość i opady.

Niestety prognozy pogody nie są optymistyczne. Na włoskich stronach w tym tygodniu praktycznie nie przewidują śniegu, w samym mieście 12-15 C na plusie , prawdziwa wiosna:(. Mimo że armatki naśnieżają(Carosello na samej górze) to i tak na niewiele się zda przy takich temperaturach(choć wyżej temp.może być niższa) Miałem jechać w tym roku zdecydowanie wcześniej niż w latach poprzednich -3.12 ale widać że wyjazd niestety trzeba będzie odwołać,szkoda zaliczka przepadnie...Jakieś opady śniegu mają być od poniedziałku tzn.od 28.11 ale też nie wiadomo jak duże(wcześniej miało mocno padać od jutra). Nawet jak trochę popada muszą jeszcze przygotować trasy a trochę roboty przy nich jest w końcu nie po to jedziemy 1500 km aby jeździć jak w Polsce na kilku km. Cóż z pogodą różnie bywa w zeszłym roku jak byłem na sylwestra w Livigno śniegu full, pogoda ładna choć były mrozy po -20C i olej zamarzał w samochodach, dwa lata temu święta-non stop padał śnieg, na dole nawet deszcz, więc nic nie było widać też kicha....Mam wrażenie że ogólnie grudzień na narty w Livigno to dość ryzykowny miesiąc PS.Witam Wszystkich na forum!

Był taki rok, kiedy trochę zaczęło padać podkoniec listopada, ale naprawde to od 2 grudnia , 10 było 1,5 m a po tygodniu ponad 2 m. Dziś podawali, że wg amerykańskich danych w Europie ma być troche poźniejsza niż zwykle, ale ostra i snieżna zima. Oby choć raz mieli rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze by było wiedzieć co znaczą te cm śniegu, na godzine?, w danym przedziale czasowym?, czy jeszcze inaczej? Próbowałem znaleźć jakieś objaśnienia ale bezskutecznie. Bo jeżeli chodzi o dany przedział czasowy to niewiele tego wyjdzie, po kilka cm na dobę, ale gdyby tak na godzinę to już byłoby dobrze.

Jeszcze jedna niezla stronka, są cm, kamery i wiele innych. http://www.livigno.eu/it/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analizy ceny to za bardzo nie wynika że jest ski free.To raczej jest taka bardziej plotka rozpuszczona po obywatelach.Chyba że w znaczeniu wolne od śniegu :)

co ty za bzdury opowiadasz? Chyba coś masz złą analizę. Normalnie skipass w livigno na 6 dni kosztuje 168 lub 199 Euro a podczas freeski można znaleźć apartament od 200-220E za osobę ze skipasem. W takim razie jak znajdziesz dla mnie 6 dniowy pobyt w Livigno za 40-60Euro za tydzień to chętnie przywiozę Ci dobrego whiskacza. Wtedy 170E za skipass + 60 za pobyt dałoby podobną kwotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty za bzdury opowiadasz? Chyba coś masz złą analizę. Normalnie skipass w livigno na 6 dni kosztuje 168 lub 199 Euro a podczas freeski można znaleźć apartament od 200-220E za osobę ze skipasem. W takim razie jak znajdziesz dla mnie 6 dniowy pobyt w Livigno za 40-60Euro za tydzień to chętnie przywiozę Ci dobrego whiskacza. Wtedy 170E za skipass + 60 za pobyt dałoby podobną kwotę.

Policz inaczej bo mieszasz wątki.Rozmawiamy o terminie przyslowiowego ski free podobno czyli do 24.12.2011 i po 14.04.2012.Otóż w tym terminie skipasik na 6 dni w Livigno kosztuje nie 199 a jedyne 129 euro i dla dziecka 89 euro .Kwater do 100 euro za osobe bez wliczonego skipassu mialem tyle do wyboru że mogłem wybierać na terminy grudniowe.Więc zapytam się po prostu gdzie jest to ski free?Zawsze jest oplata za karnet tyle że czasem płacisz po prostu drozej za nocleg w którym masz takowy karnecik wkalkulowany.Podziwiam jeszcze tych którzy za te teoretyczne skifree płacili i po 300 euro . W sumie to ciesze się że ten termin ski free jest tak mocno rozreklamowany w Polsce -przynajmniej Austria w podczas grudniowej biedy ze śniegiem nie będzie tak oblegana.W sumie najtansza oferta która miałem to chyba pod 170 euro podchodzilo wiec odliczajac skipas wychodzi chyba z 40 euro za noclegi ?

Użytkownik jaro323 edytował ten post 24 listopad 2011 - 14:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym widzieć te kwatery za 100E ... No chyba że piszesz o kwaterach 6-8 osobowych gdzie po przeliczeniu wyjdzie w okolicach 100E. Ja podczas ostatniego freeski zapłaciłem za apartament dla dwóch dorosłych osób i dziecka 440E. Dostałem trzy skipassy. Gdybym zapłacił po 130 za skipasy czyli 260+90=350. Za 90E trzyosobowy apartament? Nie przekonasz mnie do swoich obliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym widzieć te kwatery za 100E ... No chyba że piszesz o kwaterach 6-8 osobowych gdzie po przeliczeniu wyjdzie w okolicach 100E. Ja podczas ostatniego freeski zapłaciłem za apartament dla dwóch dorosłych osób i dziecka 440E. Dostałem trzy skipassy. Gdybym zapłacił po 130 za skipasy czyli 260+90=350. Za 90E trzyosobowy apartament? Nie przekonasz mnie do swoich obliczeń.

Jasne i logiczne chyba jest to że mówimy o cenie za osobe -nie podejrzewałem że możesz pomyśleć o cenie za apartament..440 euro to byla dobra cena za ten pobyt.To sa oczywiscie ceny detaliczne .Ile wlasciciel lokalu placi za te skipasy do biura tego niestety sie juz nie dowiesz .Dzieci tez wiadomo inaczej sa liczone .Na niektorych osrodkach w Austri maja pobyty gratis .W kazdym bądz razie póki co troche tansze mleko w livigno i oszczednosc 50 euro na karnecie do mnie nie przemawia żeby pchac się tam w grudniu skoro za podobne pieniądze ( w moim przypadku nawet mniejsze -karnet sezonowy)mam Austrie bez ski free.Tegoroczny cyrk śniegowy absolutnie to potwierdził.Acha i wytłumacz to ,że ski free jest takie super jadącym do Livigno pierwszym turnusem bodajże za dwa dni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo dzieci do 10 lat pod opieka rodzicow jeżdza na przykład na lodowcu Stubai.Obserwuj ogloszenia dotyczace wyjazdów na tym forum i na pewno cos ciekawego znajdziesz.Ktos tu tez pisal gdzies o promocjach na wyjazdy kilkudniowe do austri,gdzies mi przelecialy przed oczami informacje odnosnie jakiejs darmowej niedzieli ,sa organizowane również przez forumowiczów wyjazdy lov costowe-warto sie nimi zainteresowac.Mnie na przyklad taki 4 dniowy wyjazd kosztuje plus minus 650 pln z dojazdami wyżywieniem itd.Wartościa zmienna sa której tu nie wliczam sa koszty karnetów ktore bede mogl oszacowac po zakonczeniu sezonu i przeliczeniu ilości dni spędzonych na stoku oraz ilość "mleka " spozywanego ale to również sie zmienia niekoniecznie proporcjonalnie z wysokościa na której sie znajdujemy:)Jakbys jednak chcial livigno to w dziale komercyjne widzialem pare ogłoszeń -z jednego nawet chętnie by skorzystał gdybym mieszkał na południu kraju gdyż tam był start imprezy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...