Skocz do zawartości

Włochy - Livigno


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

można .... przez Bormio :) jarek

Widzę, że Kolega Jark prócz wycinania dobrych i nikomu nieszkodzących kawałów to jeszcze nie do końca zna Livigno:) A nie pamiętasz "Szlabanu" jakieś 5-10km od Livigno w stronę Bormio? Tam się kończy strafa wolnocłowa i też są celnicy, na ogół szlabany w górze, ale zdarza się, że wyrywkowo biorą auta i "trzepią":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...na ogół szlabany w górze, ale zdarza się, że wyrywkowo biorą auta i "trzepią":)

taaaa... tylko że to jest tzw, pikuś (Pan) w porównaniu ze Szwajcarami :) ponadto kontroli dokonują Włosi a to już inna bajka i inne przepisy TDM... przyjmuje do wiadomości, że w Twoim przeświadczeniu, będąc moderatorem na tym forum jestem zwyczajnym głupkiem i nie mam prawa do niczego co jest dobre i mądre a skoro już znasz poziom mojej wiedzy, to proszę zaprzestań zaśmiecać tematy swoimi animozjami ... proszę jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Mam pytanie,czy może ktoś w miare obiektywnie mi napisać,gdzie lepiej szukać noclegu,w sensie okolice Carosello czy Motolino??Wiem,że jeszcze kawał czasu ale jakoś już dotrzymać nie moge.W zeszłym roku byłem w Madonnie w hotelu Ambiez i nie ukrywam,jego loklizacja była świetna(50 metrów od gondolki na Groste).Czy moge się spodziewać czegoś podobnego w Livigno,czy raczej odrazu nastawić się na ski-bus`a? I jak wyglada sytuacja w momencie gdybym sobie zapragnął zjechac np z motolino na carosello?na dół i skibus? Pozdrawiam BYLE DO ZIMY !;)

Komunikacja publiczna (na skipas) pomiedzy tymi dwoma stokami działa rewelacyjnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod Mate 87.Też ostatnio się zastanawiałem, jak połączyć jazdę na Motolino , z jazdą na Carosello jednego dnia,myślałem że dobrym rozwiązaniem będzie gdy 1 dnia Motolino a następnego Carosello, jednak, jeżeli istnieje dobre i szybkie połączenie problem się rozwiązał.Dodatkowo drogi Mate87 powiem Ci że to już chyba czas najwyższy by organizować sobie wyjazd,ja już miesiąc temu wysyłałem maile z prośbą o ofertę do tamtejszych noclegowni, już na tamtą chwilę był problem z miejscem , ostatecznie zdecydowałem się na podróż z biurem Turystycznym, i tam również znalazłem miejsce na fuksa,dzwoniłem do biura w poniedziałek rano i powiedziano mi że na termin 6-15.01.2012 nie ma już miejsc,a wieczorem zadzwoniła że zwolnił sie jeden pokój. Oczywiście opisuję tylko swój przypadek,mam nadzieję że Tobie pójdzie lepiej niż mi. chciałbym tez zaznaczyć że to mój pierwszy wyjazd na narty za granicę dlatego też mogłem mieć problem z rezerwacją bo źle szukałem. Powodzenia i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate, ja osobiście lubię mieszkać w Livigno w centrum, blisko gondolki Costaccia. Blisko i na narty, i do centrum na wieczorny spacerek. Do tej pory nie miałam nigdy potrzeby w jeden dzień objeżdżania obu gór, ale skibusy jeżdżą regularnie, więc na pewno jest to do zrobienia. I też mam już zarezerwowany nocleg na styczeń ;) Mieliśmy kombinować z inną miejscówką, może Austria, może Kronplatz, ale jakoś znów stanęło na Livigno :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podpinam sie pod Mate 87.Też ostatnio się zastanawiałem, jak połączyć jazdę na Motolino , z jazdą na Carosello jednego dnia,myślałem że dobrym rozwiązaniem będzie gdy 1 dnia Motolino a następnego Carosello, jednak, jeżeli istnieje dobre i szybkie połączenie problem się rozwiązał.Dodatkowo drogi Mate87 powiem Ci że to już chyba czas najwyższy by organizować sobie wyjazd,ja już miesiąc temu wysyłałem maile z prośbą o ofertę do tamtejszych noclegowni, już na tamtą chwilę był problem z miejscem , ostatecznie zdecydowałem się na podróż z biurem Turystycznym, i tam również znalazłem miejsce na fuksa,dzwoniłem do biura w poniedziałek rano i powiedziano mi że na termin 6-15.01.2012 nie ma już miejsc,a wieczorem zadzwoniła że zwolnił sie jeden pokój. Oczywiście opisuję tylko swój przypadek,mam nadzieję że Tobie pójdzie lepiej niż mi. chciałbym tez zaznaczyć że to mój pierwszy wyjazd na narty za granicę dlatego też mogłem mieć problem z rezerwacją bo źle szukałem. Powodzenia i pozdrawiam

Zeby pojeździć na obu stokach wystarczy odbyć 10 minutowy spacer z jednej na druga strone. W czym problem? Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może polecisz ten nocleg?

Nocleg załatwiałam przez włoską agencję: http://www.interalpen.it/it/ Napisałam maila, podałam termin, przysłali mi listę różnych apartamentów, dopytałam się o foty, jak nie było, posprawdzałam lokalizację i wybrałam. Agencję polecam, w zeszłym roku również przez nich załatwiałam i było bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poza tym, że o tej porze to niekiedy i minus trzydzieści stopni może być... psy łamią się na zakrętach, a spacer traci swój urok po pierwszym kilometrze:)

ja spacerowałem w Livigno w nocy przy -35 i nie było źle, być może dlatego że... ubrany byłem we wszystko co znalazłem w szafie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No ja tyle nie wypiję, żeby w 10 min w narciarskim osprzęcie przebiec z górki na górkę :) ale zawsze można próbować !!!

Jsak chcesz się napić to sprzęt zostaw. Póxniej jeszcze zgubisz. ;) :) A z górki na górke zdarzało się z musu i cztery razy w ciągu dnia chodzić. To naprawdę moment, nawet w butach narciarskich - oczywiście nie rozpiętych. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanko podczas tegorocznego tygodnia free-ski w Livignio słyszałem że w przyszłym roku ma być ten okres krótszy i obejmować tylko 2 tygodnie jestem ciekaw czy coś o tym wiecie ? W sumie to już sam nie pamietam od kiedy to free ski w Livignio trwa :) P.S. Mam jeszcze prośbę o namiary na jakieś fajne apartamenty w Livignio, w tamtym roku bylismy w miarę fajnym miejscu i bardzo tanio bo bezpośrednio od Włocha ale w całym domu był tylko 1 apartament 8 osobowy do wynajęcia, a w tym planujemy wybrać się jeszcze większą ekipą :) Najlepsze by były adresy do właścicieli lub jakiś pośredników :) z góry thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też 2 razy byłem w Livigno i też uważałem że nigdzie piękniej być nie może... ale wyruszyłem na "Głębsze wody" i do Livigno nie wracam... Ta gondolka z tego co widzę to jakiś dziwny wymysł. Króciutka, wszystkie trasy dostępne z innych wyciągów, nie dowozi w niedostępne miejsca... Postawili ją chyba tylko dla tych mieszkających przy wjeździe do Livigno- którym to dojazd skibussem do wyciągu się nie widzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko podczas tegorocznego tygodnia free-ski w Livignio słyszałem że w przyszłym roku ma być ten okres krótszy i obejmować tylko 2 tygodnie jestem ciekaw czy coś o tym wiecie ? W sumie to już sam nie pamietam od kiedy to free ski w Livignio trwa :)

W tym sezonie free-ski potrwa do 26 listopada do 23 grudnia i od 14 kwietnia do 1 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...