Skocz do zawartości

Włochy - Livigno


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam! A ja mam pytanko odnośnie paszportu i przejazdu przez Szwajcarie... czy celnicy rygorystycznie i regularnie je sprawdzają?? bo miałem ważny paszport do 2008 roku,a za tydzień wyjazd i nie ma szans na wyrobienie nowego... :confused: Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam!

To nie jedź przez Szwajcarię po co ryzykować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 311
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! A ja mam pytanko odnośnie paszportu i przejazdu przez Szwajcarie... czy celnicy rygorystycznie i regularnie je sprawdzają?? bo miałem ważny paszport do 2008 roku,a za tydzień wyjazd i nie ma szans na wyrobienie nowego... :confused: czy może wystarczy nowy dowód osobisty żeby przedostać się przez ten tunel?? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam!

Patras,od stosunkowo niedawna Szwajcaria która nie jest członkiem UE dołaczyła do układu z Schengen i tym samym wjeżdzając do tego kraju nie musimy mieć paszportów a wystarczą nowe dowody osobiste.Jeszcze przed przystąpieniem do Schengen były zapisy na mocy których moglismy jeździc do tego kraju tylko z nowymi dowodami,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracajcie uwage na powrót w sobote. Pokreceni Szwajcarzy, to najbardziej chory naród w Europie, przekonalem sie o tym po raz kolejny. Prócz tego, ze trzepia za tunelem jak opetani, to teraz zmienili godziny jego otwarcia. W sobote, kiedy wszyscy wracaja, tunel jest oficjalnie czynny od 5 rano tylko do 9:00 i tak jest tylko w soboty, wlasnie gdy wszyscy wracaja.:confused: Czekasz sobie bratku od 6 rano a oni otwieraja tunel o 9:00, mimo, ze powinien byc o tej wlasnie godzinie zamykany dla wyjezdzajacych. Korek na 6 km, o 10:00 jestes po drugiej stronie. Nie ma to jak 4h w oczekiwaniu na otwarcie. Poza tym życzliwi i weseli włosi, smakowite bombardino, trasy przygotowywane nawet o 5:00 rano gdy w nocy padał snieg. Bardziej polecam Mottolino, ten pan na saksofonie, wlasnie tam gra, swietna muzyka klubowa.:) W miescie pizza w czarnym kocie, wieczorem bar Bivio - caipirinha i mojito. Jakby ktos mial zastrzeżenia do przygotowanych tras

Załączone miniatury

  • DSC03358.JPG

Użytkownik fox34 edytował ten post 25 styczeń 2009 - 16:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie... jak to jest z przewożeniem alkoholu? można przejechać przez tą Szwajcarie z kilkoma butelkami więcej niż przepisowo? czy tak trzepią,że nie warto ryzykować??

Niestety trzepią - nie wszystkich ale trzepią i mozna zapłacić karę (znajomi zabulili niestety:mad:

Użytkownik Ryś edytował ten post 26 styczeń 2009 - 07:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy można tam jeździć? Do kiedy można spodziewać się tam śniegu? Sesja i inne obowiązki i ciężko będzie zreorganizować coś przed końcem marca:mad:

Spokojnie do końca kwietnia można sobie pośmigać (w kwietniu sa dodatkowe promocję i płaci się tylko za noclegi, skipasy są za darmo:D:D:D -i słońce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dolnych stacjach troszeczkę się robi taka mokra kasza - na górnych wyciągach sztuksik i temperaturka na plusie (w nocy łapie mrozik) wysiagi czynne tylko do 16 więc po nocy znowu jest super. (Wszystkie zdjęcia jakie zamieściłem to wyjazdy z kwietnia) pierwsze zdjęcie z 14-04-2008 drugie data jak na zdjęciu koniec marca 2007

Załączone miniatury

  • DSC01574.jpg
  • DSCN2024.jpg

Użytkownik Ryś edytował ten post 26 styczeń 2009 - 12:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Ja właśnie wrócilem 14-go. Było rewelacyjnie. Śnieg, pogoda, stoki MIODZIO..........:)

Potwierdzam (byliśmy w Livigno w tym samym czasie), warunki śniegowe sa wyśmiewite :)

Użytkownik RYKI edytował ten post 20 marzec 2009 - 16:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam W przyszły wtorek wybieram sie do Livigno (bustem prawdopodobnie VW T4) i zastanawiam sie nad trasa. Będąc we Włoszech mam zamiar także zawitać do Verony i ciekawi mnie czy taka trasa jak poniżej jest możliwa na początku kwietnia? Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam Dołączona grafika

Witam Nie niemożliwa. Pomiędzy Ponte a Bormio jest przełęcz ponad 2600 i droga jest zamknieta chyba do maja. Musisz jechac dołem. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sporo nas będzie od 18. Ja mam pytanie do stałych bywalców Livigno i nie tylko? 1. Czy ten free skipass obowiązuje również w Bormio czy też jeżeli zaistnieje potrzeba zapoznania się z Bormio to trzeba wykupić 1 dniowy karnet na tę stację? 2. Dojazd do Bormio? Samochód czy są jakieś skibusy? 3. Wyczytałem w necie, że na karnet livignowski można za połowę ceny pojeździć w St. Moritz? Czy ktoś próbował? Jak najlepiej dojechać i czym?Ile czasu się jedzie? 4. Czy znacie fajną knajpkę, aby zabrać narzeczoną na kolacyjkę? Tylko, żeby mi buty narciarskie nie spadly kiedy kelner przyniesie rachunek:D 5. Fajny klub z muzą (to nie dla mnie:cool:, ale też coś polećcie) 6. Czego nie przeoczyć (typu zajebiste lodowisko, sauny, masaże ,wystawy itp.) Pozdrawiam

Bormio - trzeba extra karnet - chyba że dopłacisz do karnetu na Valtellina, najlepiej własny transport St. Moritz za pół ceny - dojazd własnym transportem Kuhstall PUB - muza i zabawa do 2 w nocy Bellavista - świetna restauracja i extra żarcie, ale jest wiele knajpek - coś znajdziesz, ceny podobne pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to sporo nas będzie od 18. Ja mam pytanie do stałych bywalców Livigno i nie tylko? 1. Czy ten free skipass obowiązuje również w Bormio czy też jeżeli zaistnieje potrzeba zapoznania się z Bormio to trzeba wykupić 1 dniowy karnet na tę stację?

Zalezy od opcji ale te wiosenne zazwyczaj były na wszystko: Livigno, Bormio, Stcatarnina-Velfurva, Isolaccia-Oga.

2. Dojazd do Bormio? Samochód czy są jakieś skibusy??

Skibus lub samochód Twój wybór.

3. Wyczytałem w necie, że na karnet livignowski można za połowę ceny pojeździć w St. Moritz? Czy ktoś próbował? Jak najlepiej dojechać i czym?Ile czasu się jedzie???

Tak. Dojazd tylko przez tunel co nam da pewnie jakieś 1h do 1,5h w jedna stronę - nigdy nie jechałem tej trasy osbówką więc trudno ocenić. Wyprawa na cały dzień ale warto.

4. Czy znacie fajną knajpkę, aby zabrać narzeczoną na kolacyjkę? Tylko, żeby mi buty narciarskie nie spadly kiedy kelner przyniesie rachunek:D 5. Fajny klub z muzą (to nie dla mnie:cool:, ale też coś polećcie) 6. Czego nie przeoczyć (typu zajebiste lodowisko, sauny, masaże ,wystawy itp.) Pozdrawiam

Tor samochodowy na zamarznietym jeziorze jest niezły ale to juz chyba za późno. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę do kogoś z szanownych wyjazdowiczów, otóż ceny sprzętu, alko czy kosmetyków w Liv jakie są, wszyscy wiedzą. Czy ktoś z Was, idąc do sklepu po tanie whisky mógłby rzucić okiem na cenę aparatu foto (a może ktoś ma aktualne info)? Chodzi mi o LUMIX LX3 (coś takiego: http://www.panasonic...a.php?prod=4075). Niestety nie zdążyłem kupić przed podwyżką, a ostatnio mocno podrożały. Ja moge LX3 mieć za ok. 1500 zł, jeśli tam dałoby się go kupić znacząco taniej - mógłbym z kimś podzielić się różnicą i tym samym czyjś wyjazd zrobić jeszcze bardziej opłacalnym :). Sprawa do dogadania. Jeśli ktoś byłby gotów mi pomóc to na priv podeślę nr telefonu. Wielkie dzięki Pozdrawiam marioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim "połówkiem" zdecydowaliśmy się się dziś (czwartek) na wyjazd jutro w nocy:).Trochę na wariata, ale tak już mamy:D Muszę jeszcze skalkulować trasę. Szukam godzin otwarcia tunelu Munt La Schera, ale znalazłam tylko do 12. kwietnia. Co się dzieje potem, ktoś wie? Otwarty jest non - stop?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim "połówkiem" zdecydowaliśmy się się dziś (czwartek) na wyjazd jutro w nocy:).Trochę na wariata, ale tak już mamy:D Muszę jeszcze skalkulować trasę. Szukam godzin otwarcia tunelu Munt La Schera, ale znalazłam tylko do 12. kwietnia. Co się dzieje potem, ktoś wie? Otwarty jest non - stop?

Nie wiem co potem - ale tu masz info do 26. kwietnia 2009: http://www.altavalte...tili_scheda.cfm Generalnie: od 8 do 20, poniedzialek: 6-20 PS. Jak widac po datach - Wlosi nie sa zbyt precyzyjni :) ale dla mnie najwazniejszy chyba jest naglowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko a' propos przepisów: Czy musimy wieźć narty na dachu, czy można je wrzucić do bagażnika, kładąc jedno z tylnych siedzeń i odpowiednio zabezpieczając. (Nie ma specjalnej kieszeni ). Jedziemy we dwoje, miejsca będzie dużo, a box huczy w czasie jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "Transport nart" jest dużo więcej na ten temat ... W wielu krajach nie ma specjalnych przepisów określających, jak powinno przewozić się narty. Przewóz nart podlega takim samym przepisom jak przewóz każdego innego ładunku. Ważne jest, żeby przewożone narty nie wystawały poza obrys samochodu. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, można narty włożyć do środka, ale sprzęt nie może utrudniać prowadzenia pojazdu ani przeszkadzać pasażerom. Np. zgodnie z austriackimi przepisami o ruchu drogowym § 61 StVO. „Narty można przewozić wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów oraz nie wystawały przez szyby i były w pokrowcach dobrze umocowane”. Problemem może być dowolna interpretacje zapisu „dobrze umocowane”. Osobiście wolę zawsze używać bagażnika ... wygodniej a przede wszystkim czyściej w aucie. Miłego wyjazdu .... może się spotkamy w Livigno???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...