Skocz do zawartości

Włochy - Kronplatz, (Plan de Corones)


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Hej witam byłem pod koniec stycznia na Kronplatz trasy bardzo fajne długie i szerokie. Godne polecenia moim zdaniem na początek trasa nr 6 rewelacja pod krzesłem. 18 z 19 gites, 28 ok. Bardzo mi się podobały trasy po drugiej stronie ośrodka San Vigilio di Marebbe do góry fajne knajpki i trasa 45 Piculin. Na koniec dwie czarne Sylvester, Herrnegg oby dwie ciekawe.Jeden wielki minus tego ośrodka to masa ludzi na stokach, z rana można było szaleć do woli po 10:30 trzeba było zwolnic z powodu tłumów (koniec stycznia). Wyciągi to prawie same gondolki także wygodnie i bez kolejek.Przepustowość ośrodka imponująca. Plan de Corones zaliczony, może jeszcze kiedyś tam wrócę. Osobiście chyba wole bardziej kameralne ośrodki gdzie zawsze znajdzie się kilka fajnych tras bez tłumów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byłem w Kronplatz pod koniec marca br. Potwierdzam; infrastruktura, tudzież warunki śniegowe są tam (były) o tej porze roku bez zarzutu. A nieco mniejsze obłożenie, tylko sprzyja aktywności entuzjastom białego szaleństwa.

 

Pozdrawiam,

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

 Rozważam wybranie się na Kronplatz ok 17 marca.Nie byłem .

 Trochę zniechęcają mnie info o dużej ilości ludzi i braku ławeczek tzn dużej ilości gondoli..Jak dla mnie zdejmowanie nart i jazda w wagoniku zamiast na powietrzu nie jest dobrym argumentem za.

Chętnie posłucham opinii osób które były z porównaniem z innymi ośrodkami.

 

 Miłego na białym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było kiszkowato, niedziela, dużo ludzi i kiepskie warunki - nocny opad śniegu pokiereszował momentalnie trasy, na dodatek kiepski kontrast.

Całe szczęście że mieliśmy wydzielony stok do GS i dało się pojeździć.

Jutro będzie dużo mniej ludzi, a i pogoda będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Dolomitów 5 dni temu i na Kronplatzu były najgorsze warunki śniegowe - lód i na tym warstwa zmrożonego firnu , najwięcej ludzi i te czarne trasy to jakiś żart

Byłeś w tym samym czasie w innych ośrodkach Dolomitisuperski?W zeszłym tygodniu był tzw.carnaval-maksymalne obłożenie wszystkich stoków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - objechaliśmy w 5 dni prawie całe Dolomity - na Kronplatzu było najgorzej pod każdym względem - to taki włoski Skiwelt , ale oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie - jak wrócę kiedyś w Dolomity to na pewno bez Kronplatzu.

He,he oczywiście,że subiektywne.Byłam tam od 27.01. i nie jestem tak radykalna w opinii-w czasie tego wyjazdu byliśmy też w Alta Badii i objechaliśmy Sellę i tam było i więcej ludzi,i trasy były gorsze/mam na myśli "zmęczone",bo widokowo to bajka/. 1/3 wówczas tam jeżdżących narciarzy to byli Polacy i  jeden z nich powiedział mi,że przyjeżdża tutaj /czyli na Kronplatz/ już piąty,czy szósty raz  z rzędu,bo tu jest najlepiej.Gdy zapytałam go nieśmiało,gdzie był do tej pory to powiedział,że wszędzie idobrze wie,że tu jest najlepiej.Tak więc jak zawsze-różne oczekiwania dają zupełnie inną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Dolomitów 5 dni temu i na Kronplatzu były najgorsze warunki śniegowe - lód i na tym warstwa zmrożonego firnu , najwięcej ludzi i te czarne trasy to jakiś żart.

 

"Te czarne trasy to jakiś żart"..

To znaczy ??  

 że zbyt mało strome czy słabo ratrakowane  czy za mało strome dla pogromców Tyrolu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dobrze Fred gada, to nie Dolomity ten Kronplatz. Białka x5. A Piculin honorny, no i geometria ciekawa. Dziś nawet o 11 jak po ratraku. Dużo tras. Same kolejki. Linowe, bo czekać nie trzeba było. Szkoda, że nie ma karnetu rannego, jest popołudniowy. Włoscy instruktorzy na rebels i.speed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Fred gada, to nie Dolomity ten Kronplatz. Białka x5. A Piculin honorny, no i geometria ciekawa. Dziś nawet o 11 jak po ratraku. Dużo tras. Same kolejki. Linowe, bo czekać nie trzeba było. Szkoda, że nie ma karnetu rannego, jest popołudniowy. Włoscy instruktorzy na rebels i.speed.

Kronplatz to nie Dolomity? a co?Karkonosze albo Beskidy? oczywiscie, ze Kronplatz to DOLOMITY , a ci niby wloscy instruktorzy uwazaja sie za austryjakow a nie wlochow bo to Tyrol Poludniowy region autonomiczny,gdzie wlosi przez miejscowych sa uwazani za okupantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz to nie Dolomity? a co?Karkonosze albo Beskidy? oczywiscie, ze Kronplatz to DOLOMITY , a ci niby wloscy instruktorzy uwazaja sie za austryjakow a nie wlochow bo to Tyrol Poludniowy region autonomiczny,gdzie wlosi przez miejscowych sa uwazani za okupantow.

Jeśli już to, Austriaków, :rolleyes:  ale zapewne też nie, bo to są po prostu Tyrolczycy, ktôrzy mają swój język, jak nasi Kaszubi, kanały telewizyjne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to, Austriaków, :rolleyes:  ale zapewne też nie, bo to są po prostu Tyrolczycy, ktôrzy mają swój język, jak nasi Kaszubi, kanały telewizyjne itp.

Zgadza się. Uciąłem sobie pogawędkę z naszym gospodarzem Południowotyrolczykiem. Na pytanie kim ludzie się czują - ani Włochami, ani Austriakami (Lieber Landstreicher als Oesterreicher- lepiej być włóczęgą niż Austriakiem), są po prostu Południowotyrolczykami. To tak jak ze Ślązokami... :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz to nie Dolomity? a co?Karkonosze albo Beskidy? oczywiscie, ze Kronplatz to DOLOMITY , a ci niby wloscy instruktorzy uwazaja sie za austryjakow a nie wlochow bo to Tyrol Poludniowy region autonomiczny,gdzie wlosi przez miejscowych sa uwazani za okupantow.

Chłopie przeczytaj post Freda, potem mój, weź oddech, poświęć czas na refleksje.
Kontekst taki, że nie zjeżdżamy na nartach posrod dolomitycznych skal, a raczej drzewek i tyle. Formalnie od pustertal juz Dolomity, choć dla mnie Kronplatz to takie dolomickie przedgorze;-) Co do instruktora to weź ochlon i obejrzyj foto...

Załączone miniatury

  • DSC_2042.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...