Skocz do zawartości

Włochy - Kronplatz, (Plan de Corones)


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam do 13.03.09 i było super. Na samym dole po południu już było ciężko, ale to chyba normalka! No i zima nie była chyba zbyt ostra w minionym sezonie! W wyższych partiach trasy były super aż do zamknięcia wyciągów:))) Miejmy nadzieje, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej? Najlepszego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Jaka jest szansa znalezienia oswietlonych wyciągów na Kronplatz, bo w żaden sposób nie mogę natrafić na info. A przy okazji znacie jakieś oświetlone stoki w Alpach???

Owszem jest (bywa) w wybrane dni: http://www.dolomitis...ones-513EN.html a tu masz inne miejsca w Dolomitach, a wlasciwie regionie Dolomiti superski: http://www.dolomitis...ski-1797PL.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wróciłem wczoraj z Plan de Corones(jakoś wolę włoską wersję:D)i jestem zauroczony tym ośrodkiem.wybór tras na tyle wielki że każdy znajdzie coś dla siebie,mnogość i różnorodność oferty gastronomicznej na górze super,fantastyczna infrastruktura narciarska-ani razu nie stałem w kolejce przez tydzień dłużej niż z minutę,znakomicie przygotowane trasy(nigdy nie zapomnę jak wraz ze znajomymi przecieraliśmy świeży sztruks będąc prawie sami na trasie zaraz po jej otwarciu:D:D),zresztą trudno przyczepić się do czegokolwiek.no i to przepiękne słoneczko przez 6 z 7 dni pobytu!!!!!!!! trafiliśmy również świetną kwaterę co również miało duży wpływ na naszą super opinię o tym ośrodku.za rok jesteśmy tam ponownie,to już postanowione!!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bez urazy - ale chyba trochę żartujesz..... w czerwcu? :eek: Jak koniecznie chcesz do Włoch to zostają Ci dwa mizerne ośrodki - Maso Corto i Passo Stelvio. To już prędzej pojeździsz w Austrii na lodowcach, no chyba, że masz więcej kasy to leć do Chile lub Argentyny, ew. Góra Kościuszki w Australii (tak, tak - wtedy tam pojeździsz) :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze napisał, w czerwcu nie pojeździsz na Kronplatzu... Gdybyś jednak zdecydował sie na wcześniejszy wyjazd, np w marcu to bankowo będzie jeszcze ok. Co do tras i infrastruktury, to macie rację: odlot. Czuć na każdym kroku, że to Sudtirol i że podchodzą do obsługi gości ciut inaczej niż np w Marilevie 1400 :) od obsługi w kasach, przez wyciągi, na knajpach skończywszy (warto wspomnieć, że częściej niż po włosku, obsługa posługuje się niemieckim, choć z porozumieniem po angielsku nie ma najmniejszego kłopotu). Na koniec dnia - ok. 15 z minutami w knajpie za plexami na szczycie jest przewaznie imprezka na stołach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolejna włoska stacja zaliczona. Nie przepadam za takimi molochami, ale ten mile nas zaskoczył. Może to ze względu na świetne towarzystwo, rewelacyjny pensjonat i fantastyczną pogodę a może po prostu na to, że jest tam bardzo fajnie ;) Polecam lubiącym dobrą zabawę apres ski i genialne jedzenie. Dobry basen sportowy i kapitalne sauny. Jak widać na zdjęciach, tłumów nie ma takich strasznych, ale zdecydowanie, nie jest to luty :) Dołączona grafika Dołączona grafika Dodaje jeszcze namiar na fajny pensjonat: http://www.garni-vol...m/cs.asp?st=165 27 euro od od osoby dorosłej, śniadanie nie do przejedzenia, codzienne sprzątanie pokojów, duże przestronne pokoje, tv, tel, warunki jak w hotelu. 10Min z buta pod gondolę w Riscone, bus pod domem, Spar pod domem, suszarnia na buty i narty, garaż płatny.

Użytkownik fox34 edytował ten post 18 marzec 2010 - 09:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy we właściwym miejscu to piszę, ale... Pytanie dotyczy dojazdu z Kronplatz na Sella Rondę. Powiedzcie, który wariant lepszy 1. przez La VIllę do Corvary (tu rozpocząć), czy lepiej autostradą dojechać do Val Gardeny i tu rozpocząć karuzelę? Pozdrawiam.

Wg mnie lepiej przez Alta Badia. Po pierwsze jest połowę bliżej (+czas), po drugie parkowanie w Val Gardena jest chyba wszędzie płatne (kilka euro) a w rejonie Pedraces powinno być darmo (może także w La Villa). Gdybym miał jechać autem pod samą Rondę to wbijał bym się gdzieś w rejon Corvary albo Arabby - czyli ciągle druga strona niż V.G. Moim zdaniem nawet z Pedraces, w miarę sprawny narciarz obleci Rondę w ciągu dnia. Uwaga: jest trochę zamieszania z wyciągami przy przejeździe przez Alta Badia - gdzieś z Piz La Illa do Corvary - trzeba uważnie patrzeć na mapkę :) Jest ew. inne rozwiązanie ale to dla dość sprawnych i szybkich narciarzy: jest skibuss z rejonu Kronplatz (z Piculin) w rejon Pedraces. Rzecz w tym, że trzeba przeskoczyć cały Kronplatz, jakby na jego "koniec" - zwłaszcza jak się mieszka gdzieś w rejonie Brunecku czy Olangu. Da się to objechać z Sella Rondą i zdążyć wrócić ale trzeba liczyć cały dzień :) W załączniku masz obrazek ze schematem połączenia (zielona linia), jest także tu: http://www.dolomitis...ki.com/4860.pdf - dołączam zrzut bo link coś nie chce działać (ja ściągnąłem wcześniej) - niebieska linia.

Załączone miniatury

  • Alta_Badia_Kronplatz_male.jpg
  • Kronplatz_Alta_Badia.jpg

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 10 wrzesień 2010 - 09:53 dodaje obrazek bo link nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do bywalców Kronplatz. W jakiej miejscowości najlepiej szukać noclegu aby móc dojść do wyciągów na piechotę?

Myślę że najlepiej SaVigilio. Piękne miasteczko położone w dolinie nad którym przejeżdżamy przenosząc się na trasę Pikoolino (na szczycie piękny widok na Sellę) posiada bezpośrednie połączenie gondolą. Osobiście tu się zatrzymywałem i z czystym sumieniem mogę polecić warunki i wyżywienie bardzo dobre. http://www.sanvigili...ites/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rodzinką mieszkaliśmy w rezydencji Tolderhof w miejscowości Valdaora(styczeń 2010). Rezydencja jest częścią kompleksu "tolderhof post" (Hotel i Rezydencja z naszego domku do hotelu spacerkiem max 10 minut.). Basen + sauna w hotelu w cenie. W rezydencji pokój zabaw dla dzieci + siłownia + "narciarnia" i parking. Wszystko w cenie. Do skibusa bezpłatnego 3 minuty spacerku ze sprzętem w ręku. 10 mminut od budynku lodowisko. Skibus co 20 minut odjeżdżał z dokładnością szwajcarskiego zegarka. Jechało się może 20 minut i pozostawało szaleć na Kronplatzu. Trasy przygotowane wyśmienicie - co rano. Kolejka tylko jak przyjechał skibus na dole potem się ludzie rozjeżdżali i się nie stało. Jak dla mnie bajkka. Za pobyt 7 dniowy (3 os. dorosłe + 10 lat + 3 lata) zapłaciliśmy 830E bez wyżywienia (apartament dwupokojowy + kuchnia + łazienka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
slowdown - zazdroszczę Ci tych pustek na stoku. Byłem dokładnie w tym samym okresie ale dwa lata temu i było tak jak napisałeś. Teraz też jadę, ale dopiero od 19 lutego i troszkę obawiam się tych tłumów. Pocieszam się jednak faktem, że tydzień poprzedni to czas ferii dla większości landów austriackich i jak ja pojadę będzie już znośnie. Mimo wszystko i tak wolę tam niż np. na naszej Kotelnicy w Białce. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam Nie pomogę dokładnie ale nakieruję troszkę. Przy tak określonych warunkach „poszukuję czegoś bezpośrednio przy trasie bądź gondoli” myślę że pozostaje tylko St. Vigil in Enneberg to miejscowość nad którą przejeżdża gondola łącząca trasy Pikolin pięknie położona (zatrzymywałem się tam w hotelu jest ich tam spory wybór ale nie należą do tanich). Możesz poszperać za pomocą wyszukiwarki na tej stronie pod koniec sierpnia już powinni mieć ofertę zimową. http://www.kronplatz.com/en/skiarea/ pozdrawiam Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Myślę ze to kwestia głównie ceny. :confused: Kronplatz to najnowocześniejszy rejon we Włoszech (tak się przynajmniej reklamują i moim zdaniem jest to trafne stwierdzenie) ciągle się rozwijający, są plany aby go połączyć wyciągami i trasami z Sellarondą i to jest powoli realizowane (obecna przepustowość wyciągów pewnie już przekroczyła 78 tys ludzi na godzinę). Niestety cena zakwaterowania blisko stacji myślę że będzie spokojnie 2 razy taka jak w Livigno. Do tego skipas 6-dniowy na sam Kroplatz kosztuje prawie tyle samo co „dolomiti superski”. Reasumując gdyby cena zakwaterowania i skipasu na Plan de Corones była taka jak w Livigno to pewnie bywałbym tam z 2 razy w sezonie. :D:D pozdrawiam Bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...