Skocz do zawartości

Włochy - Cervinia-Breuil, Plateau Rosa (dolina Aosty)


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy - Cervinia-Breuil, Plateau Rosa (dolina Aosty) Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl http://www.cervinia....efault_eng.aspx Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) http://external.skii...ITCERVINIA.html Ceny (cennik karnetów itp) http://www.cervinia....ri_int_eng.aspx Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://www.cervinia....tagione=inverno Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) http://www.flickr.co...rch/?q=cervinia

Użytkownik sznurek edytował ten post 30 lipiec 2008 - 09:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, Moja rada to jechać do Cervinii w kwietniu. Raz byłem na początku maja i nie uwierzycie, prawie 0 ludzi, full słońce i kupa śniegu. Wcześniej bywa b. zimno, mglisto i wietrznie. Na dodatek kolejka (1godz.) do kolejki na Klein Materhorn. Orczyki to kompletne nieporozumienie a wrócić jakoś trzeba na stronę włoską. Pozdr. Rolnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Absolutny hit! Pierwszy raz byłem w 2001 albo 2002 roku i od tego czasu staram się być w Cervinii co roku, przeważnie na otwarcie albo na zamknięcie sezonu. W Cervinii nie ma tras - tam są "lotniska" :) Jeśli mnie pamięc nie myli, to jest najwyżej położona stacja narciarska w całej Europie! Uwaga przy przejeździe na stronę szwajcarską - trzeba wykupić suplement... Tanio nie jest, bo kosztuje 28 euro/1dzień ale zapewniam, że warto... Widok z Klein Matterhornu (3883 m n.p.m.) urywa pampersa :) Celowo nie dołączam zdjęć. Kto był wie że warto. Zagapienie się i zjazd choćby do pierwszego (orczykowego) wyciągu po stronie szwajcarskiej to... 10 euro za 1 wyjazd albo godzina podchodzenia... Już 19 marca, czyli za miesiąc i 1 dzień kolejny wyjazd ComeOn SKI TEAMU w to piękne miejsce - już się nie mogę doczekać! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. W pierwszym tygodniu marca jeździłem w kurortach w dolinie Aosty. Mialem karnet SISKI Valle d'Aosta. Czy da się wpisać w internecie numer z karnetu żeby zobaczyć którymi wyciągami się jeździło? Sprawdzałem na stronie www.skivalle.it ale coś nie moge znaleść. Coś takiego jest w Dolomitach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas dojazdu do kurortów narciarskich to z przodu po prawej stronie bo bylo miejsce wolne a nieraz z tyłu po lewej. Wogle jakies zamieszania były z tymi miejscami bo osoby które 1 dnień później dolecialy podsiadły innych:rolleyes: A jeździlem w czerwonym kasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W pierwszym tygodniu marca jeździłem w kurortach w dolinie Aosty. Mialem karnet SISKI Valle d'Aosta. Czy da się wpisać w internecie numer z karnetu żeby zobaczyć którymi wyciągami się jeździło? Sprawdzałem na stronie www.skivalle.it ale coś nie moge znaleść. Coś takiego jest w Dolomitach.

Też własnie szukam, tyle że ja miałam karnet Cervinia + VdA, moze ktoś wie czy mozna sprawdzić ile się przejechało km???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cervinia jest miejscem rzeczywiście zapierającym dech w piersiach, pod jednym tylko warunkiem, że jest pogoda, a o nią jest tam trochę trudniej niż w niższych miejscówkach. Co do skipassów to można je nabyć w trzech różnych zasięgach:

Skipass Valtournenche ważny także w dwóch mniejszych pobliskich ośrodkach Torgnon e Chamois (z wyjątkiem kolejki Buisson-Chamois), 6 dni 151 Euro

Skipass Breuil-Cervinia-Valtournenche ważny na wszystkie wyciągi po stronie włoskiej. Skipassy od 3 dni mają rozszerzenie na ośrodki Val d'Aosty. 6 dni 210 Euro.

Skipass internazionale ważny na wszystkie wyciągi po stronie włoskiej i wszystkie po szwajcarskiej (Zermatt Bergbahnen AG e GGB Gornegrat-Monte Rosa-Bahnen). Jazdę na nartach należy rozpoczynać po tej stronie włoskiej, tzn. mając skipass kupiony we Włoszech, po noclegu w Szwajcarii nie wystartuje się na nim po stronie szwajcarskiej. 6 dni 272 Euro.

Jednodniowe rozszerzenie skipassu włoskiego na Zermatt - 32 Euro.

Co do dojazdu to można dojechać przez Insbruck, Veronę, Mediolan i nie dojeżdżając autostradą do Turynu skręcić na Aostę. Zjazd na Cervinię jest w miasteczku Chatillon. Droga niecałe 100 km dłuższa niż przez Szwajcarię.

Dodam tylko, że od 30 marca mają promocje 6+1 i 3+1 (jeden dzień gratisowy, ale nie dotyczy skipassu). W poprzednich latach na sam koniec sezonu mieli ciekawe oferty z darmowym skipassem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za info, ja w zasadzie nie jeżdżę dwa razy w to samo miejsce, dlatego szukam nowych miejsc, masz racje z ta winietka w szwajcarii, właśnie w ten sposób w drodze powrotnej do z livigno, wskoczyłem na 1 dzień do st.moritz i tak jak mówisz na ta sama winietke w styczniu następnego roku do samnaun w szwajcarii. 

 

trochę mnie wystraszyliście pogoda... hm bylem w marcu w livigno to można było sie opalac na leżaczkach i w ogóle jazda w koszulkach, dlatego staram się brać marcowe wyprawy bo jest słonecznie i cieplej, a tu może nie być?

 

zazwyczaj robię tak,ze dojeżdżam autem i zostawiam pod domem i do wyjazdu nie ruszam,zawsze skibusem się poruszamy,ale ponoć tutaj nie będzie żadnych bo to mała wioska? i mając na myśli inne regiony to trzeba do nich dotrzeć we własnym zakresie? czy skipass za te 270euro obejmuje caaaaly region? czy dobrze zrozumiałem,ze decydując się na zwiedzanie zermatt, to trzeba wrócić do 15ej jakoś,żeby nie nocować? dużo tego do oglądania tam jest, i jak warunki jazdy po stronie szwajcarii?

 

dzięki i pozdr.

Bez przesady żeby zdążyć wrócić na stronę włoską z dołu Zermatt wystarczy około 15 00 zacząć powrót.Najgorszy odcinek to podjazd bardzo długim orczykiem składającym się z 2 części pod szczyt.Byłem tam w marcu ub.roku i mieszkając w Cervinii ograniczyliśmy jazdę do ośrodka Cervinia-Zermatt.Ośrodek jeśli chodzi o jazdę na nartach z górnej półki bez dwóch zdań.Jeśli chcesz jezdzić w innych ośrodkach Aosty to najlepiej mieszkać w środku doliny bo odległości są spore między ośrodkami.Z pogodą tam jest różnie nam się udało.Trzeba pamiętać że jest to wysoko położony ośrodek i pogoda może być bardzo zmienna nawet w marcu.Mieszkaliśmy przy samym stoku.Po cervinii jezdzi też płatny skibus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata za autostradę od Brennero do Chatillon w dolinie Aosty kosztuje 45,60 Euro w jedną stronę.

Co do skipassu international to obowiązuje zarówno na Włochy jak i na Szwajcarię (oraz cały region Aosty).

 

 

... zjadę do zermatt i sobie tam zostanę na wieczór i na noc i zwiedzę miasteczko? jest tam co popatrzeć, zwiedzić? czy znajdę nocleg jakiś na jedna noc ot tak od reki? i rano bym sobie wskoczył z powrotem w gondolkę i na stronę włoską.

Przypominam, że ze skipassem zakupionym we Włoszech nie można wystartować po stronie szwajcarskiej. Z tego co zrozumiałem z regulaminu (patrz niżej), to każdy dzień nartowania trzeba rozpoczynać po stronie włoskiej:

 

"International tickets valid on the lifts of Breuil-Cervinia and Valtournenche and on all the lifts in Zermatt (Zermatt Bergbahnen AG and GGB Gornegrat-Monte Rosa-Bahnen). International tickets purchased in Italy cannot be used departing from Switzerland at the beginning of the day. Prices subject to variation depending on exchange rate € / CHF."

 

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z tą 15 bym nie przesadzał. Nie trzeba koniecznie mocować się z orczykiem. Jest gondola na 150 osob na Mały Matterhorn. Jak mieszkasz w Cervinii to możesz prosto z gondoli zjechać do wioski. No prawie prosto bo jeszcze spacer tunelem wewnątrz góry. Nie pamietam dokładnie, ale byłem tam kiedyś na szczycie ok 16.30 i dałem radę do Valtournenche. Najlepiej sprawdzić na tablicach przy kolejkach.

 

Co do pogody, Zawsze bywałem w terminach koniec lutego - koniec marca. Za kazdym razem inaczej. W 2013 np pogoda byla w sumie 2 dni na 6, ale po trochu każdego dnia. Za tym nie trafisz.

 

Jeśli chcesz zostawić auto na cały tydzień to faktycznie nie ma szans na jeżdzenie gdzie indziej. z sensownego punktu na śroku doliny jest po ok 60 km do najdalszych osrodków także ładne wycieczki zwłaszcza, że część serpentynami:)

 

Skipass za 270 euro prawdopodobnie obejmuje całą dolinę Aosty, ale bez Zermattu, tutaj również musisz się upewnić. Jakbyś jeszcze coś chciał wiedzieć pytaj śmiało.

 

Michał

z tym powrotem przez Matterhorn to się zgadza tyle że przy zmienności pogody i częstych kolejkach do linówki na Matterhorn to opcja trochę ryzykowna.Co do skibusa to jak pisałem jezdzi takowy płatny po Cervinii.Do gondoli trzeba z niego kawałek uderzyć z buta pod górkę..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,zbieram się jak sojka za morze, znalazłem jeden jeszcze wolny apartament www.petit-tibet.com

i mam pytanko co to jest to cielo-alto, region cervini, czy nazwa wyciągu... bo z tego domku jest co prawda do głównego wyciągu 1,5km ale coś opisują ze można jakąś ścieżką dojechać na nartach... jakiś bezpośredni dostęp do trasy zjazdowej (?) jakieś 150m do cielo alto (?) tak to sobie przetłumaczyłem ... czy faktycznie takie coś jest i to dobrze się sprawdza?

dzieki i pozdr.

 

ps. http://www.aparthotel.it/ jeszcze tutaj znalazłem i dostałem ofertę  to jest przy ulicy i z płatnym parkingiem 50 euro, tego nie czaje,ze domek nie ma własnych kilku miejsc na samochody? 850mtr do głównego wyciągu.

Ja w tym Cielo alto mieszkałem rok temu.Faktycznie jest przy stoku można zjechać nartostradą pod sam dom i rano przypinasz narty przy domu i jedziesz.50 m od budynku jest jeden stary wyciąg z bardzo fajną trasą.Do głównych wyciągów trzeba taką dojazdówką zjechać do miasta i kawałek z buta podejść pod górkę do gondoli z nartami na plecach.Ewentualnie spacer deptakiem przez miasteczko do krzeseł kilka minut od końca dojazdówki.Samo Cielo Alto to moloch blok na styl francuski mający już swoje lata ale spoko nie jest najgorzej.Przy Cielo Alto kończy też trasę skibus o którym tutaj pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko pozazdrościc takiej pogody.Jak tam się trafi taką lampę to nic więcej nie trzeba do szczęścia.Takiej pogody życzę przez cały tydzień i udanego szusowania.Wybierzcie się do Iglo po Szwajcarskiej stronie i powyżej pociągiem na szczyt.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mamy pomysl ze znajomymi zeby poleciec ryanairem do bergamo na weekend i stamtad pojechac w doline aosty - tam jeszcze nas nie bylo:D

I teraz albo cevinia albo ciampoluc. Co polecacie? To tylko dwa dni na nartach niestety. Najbardziej bede wdzieczny za namiary na zakwaterowanie.

pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć
jadę do Cervini w sobotę apartamet za 2os ok 2000zł za tydzień czyli chyba nie jest źle.
mam inne pytanie jak się kształtują ceny w knajpach, sklepach, na stoku?


bo ja wiem czy nie zle? ok. 35 euro za noc od os przy tygodniu? - troche drogo

do tego skipas za 260e, daleko i duzo juz nieczynne /z iciekawosci patrzylem/, daleko, drogo i pogoada niepewna - a ty sie o knajpy matrwisz (:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...