Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słowacja - Kubinska Hola

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#101 mazzoll

mazzoll

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 12.2014
2
  • Umiejętności: 5
  • ozimek

Napisano 10 grudzień 2014 - 19:15

Widzę,że Forum się ożywiło więc pytam jeszcze raz. Z góry dzięki za info.

czesc 

w tym roku na sylwestra jedziemy pojezdzic na kubinskiej . spac bedziemy w dolnym kubinie w domkach . cena jest spoko ale jeszcze nigdy tam nie bylem po sylwestrze moge dac znac jak te domki wypadly 

tutaj link

http://www.1-2-3-uby...nie.sk/pl/tilia

#102 mazzoll

mazzoll

Nowy użytkownik

• 11 postów
2
  • ozimek

Napisano 10 grudzień 2014 - 19:38

czesc 

w tym roku na sylwestra jedziemy pojezdzic na kubinskiej . spac bedziemy w dolnym kubinie w domkach . cena jest spoko ale jeszcze nigdy tam nie bylem po sylwestrze moge dac znac jak te domki wypadly 

tutaj link

http://www.1-2-3-uby...nie.sk/pl/tilia

a i w tym roku ma podobno jedzic skibus 

#103 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3104 postów
  • Na forum od: 10.2011
9083
  • Umiejętności: 7

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:17

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#104 szakunec

szakunec

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 03.2011
4
  • SBL

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:40

Sezon uważam za otwarty. Pierwszy na pewno nie ostatni raz w Kubińskiej. Warunki na stokach jak na tegoroczną zimę bardzo dobre, jeśli weźmiemy pod uwagę że wczoraj tutaj również padał deszcz, to można powiedzieć że rewelacyjne i o dziwo na dolnym stoku lepsze niż na górze, gdzie znajdowały się pojedyncze minerały i trochę oblodzeń. Dolny stok bardzo lajtowy za to na górze ukształtowanie tras bajka. 

Planuje się tam wybrać w poniedziałek. Jak tam było dzisiaj z pogodą? Dużo ludzi na stoku? Orientujesz się może czy można płacić kartą?

#105 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3104 postów
9083

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:08

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#106 klapus

klapus

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
  • Na forum od: 01.2010
31
  • Czeladź

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:03

Przez cały dzień temperatura na górze dolnej kanapy -3. Wyżej nieprzyjemny wiatr i mgła która zalegała na pierwszych 500 m bez większego wpływu na jazdę. Z rana niewielki opad śniegu. Ja przyjechałem po 9 i do jakiejś 10.30 praktycznie z marszu wsiadało się na kanapę. Później przez jakąś godzinę trzeba było odstać do 10 min. w kolejce, a to dlatego że obsługa oczyszczala z lodu górną kanapę, a nie wszyscy chcieli korzystać z orczyka i na dole było trochę tłoczno. Gdy ruszyła górna kanapa wszystko wróciło do normy.
Ja płaciłem gotówką i nie zwróciłem uwagi czy jest tam możliwa płatność kartą, ale w dzisiejszych czasach to chyba standard.

Mnie i mojej pani bardzo się podobało i na pewno tu wrócimy. Jutro pewnie będzie rozpoznanie bojem Korbielowa.

Jakie warunki na stoku i jakie warunki dojazdu od granicy?

#107 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3104 postów
9083

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:07

Sayonara

#108 klapus

klapus

Użytkownik

• PipPip
  • 114 postów
31
  • Czeladź

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:33

Wczoraj bardzo dobre, dzisiaj nie byłem. Droga czarna, ale nie wiem jak dzisiaj po opadzie śniegu.

Dzięki :)

#109 mazzoll

mazzoll

Nowy użytkownik

• 11 postów
2
  • ozimek

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:39

Czesc tez bylem na kubinskiej od 1-3 stycznia . Pierwszego dnia (chyba przez sylwestra) ludzi niewiele kolejek do krzeseł brak , drugi i trzeci dzień ludzi już więcej ale dlużej niż 10min się nie czekało stoki przygotowane dobrze jak wyjeżdzałem z dolnego kubina padał śnieg więc warunki pewnie się jeszcze poprawiły 

karta można płacić 

Ktoś się pytał o nocleg na 10-12 osób polecam Kemp Tilia Gacel

#110 pakotomasz

pakotomasz

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
  • Na forum od: 08.2012
2
  • Umiejętności: 4
  • Jawiszowice

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:30

Kubińska Hola chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie i w najbliższą sobotę chyba się tam wybiorę. O ośrodku trochę poczytałem itd., ale interesuje mnie dojazd od strony Korbielowa. Czy mam się spodziewać jakiś problemów na tej trasie (roboty drogowe, objazdy itd.)? Czy na tym odcinku wymagana jest w ogóle winieta? Przejeżdżałem tą trasą kilka lat temu i nie wiem jak to obecnie wygląda.

#111 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3104 postów
9083

Napisano 06 styczeń 2015 - 15:01

Sayonara

#112 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1523 postów
1302
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 06 styczeń 2015 - 15:05

Kubińska Hola chodzi mi od jakiegoś czasu po głowie i w najbliższą sobotę chyba się tam wybiorę. O ośrodku trochę poczytałem itd., ale interesuje mnie dojazd od strony Korbielowa. Czy mam się spodziewać jakiś problemów na tej trasie (roboty drogowe, objazdy itd.)? Czy na tym odcinku wymagana jest w ogóle winieta? Przejeżdżałem tą trasą kilka lat temu i nie wiem jak to obecnie wygląda.

Winieta nie jest wymagana.

#113 raq

raq

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2011
30
  • Chorzów

Napisano 20 styczeń 2015 - 00:20

Byliśmy na Kubińskiej w tą niedzielę (18. stycznia 2015). Krotkie podsumowanie poniżej: 

Na miejsce dojechaliśmy przed 9. Dojazd bez problemów (jechaliśmy przez Korbielów), parking pustawy. 

Kolejki: przez cały dzień brak oczekiwania na wjazd (jeździło się do zajechania). 

Wyciągi/koleje: czynne obie koleje linowe i obie główne osie wyciągów (puszczone pojedynczo - z braku chętnych). Do tego chodziła szkółka narciarska (taśma) i krótki talerzyk dla początkujących. 

Otwarte trasy: otwarte było niemal wszystko - poza środkową częścią trasy nr 2 (tj. od dolnej stacji drugiej kanapy) i snowparkiem. Teoretycznie, zamknięta była też czarna "czwórka" (freeride zone), ale śmigałem nią wiele razy i nie doszedłem do tego, czemu ją oficjalnie zamknęli. 

Warunki na trasach: Górna część ośrodka - trasy świetnie przygotowane, pełna szerokość polany do wykorzystania. Śnieg nośny, zmrożony. Na lód nie trafiłem. Dolna część trasy: śnieg bardziej mokry, trasa węższa - w niektórych miejsca do połowy swojej nominalnej szerokości. 
Kamoli brak (drobne jakieś pojawiły się tylko pod koniec dnia na pierwszej ściance dolnej trasy). 

Warunki na leśne jeżdżenie: fajnie się śmigało, tylko śnieg był już dość zsiadły i trudno się zakładało swój ślad - parę innych osób już wcześniej wpadło na to, by w ten las skoczyć ;-) 

Generalnie:ludzi brak, trasy bardzo fajnie przygotowane, śniegu dość dużo. MINUSEM była jednak pogoda - jeździliśmy w takiej mgle, w której nie widać nic poza czubkami nart.

#114 pakotomasz

pakotomasz

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
2
  • Jawiszowice

Napisano 28 styczeń 2015 - 00:44

Widziałem na Grouponie kupony na Kubinska w cenie 70zł za cały dzień. Czy ktoś może korzystał już z tej oferty? Na czym dokładnie polega? Trzeba tam wcześniej coś rezerwować czy wystarczy w kasie pokazać kupony i to wszystko?

#115 Hansio

Hansio

Użytkownik

• Pip
  • 57 postów
3
  • Warszawa

Napisano 03 luty 2015 - 19:16

Fajny ośrodek ,lubię go ,niestety tak trochę na odludziu i w okolicy z noclegami też problem ,uwaga na pensjon U Sowy wygląda na zdjęciach imponująco ale wszystko pozostałe to tragedia ,zimno ,nędznie i kompletnie właściciel ma wszystko w poważaniu .Nawet wołami mnie tam powtórnie nikt nie zaciągnie.

Właściciel pensjonatu "U Sowy" chyba odrobił lekcje z prowadzenia tego biznesu. Byliśmy kilkunastoosobową grupą w styczniu 2015 r. i muszę przyznać, że po niezbyt pochlebnych opiniach jestem miło zaskoczony. Ciepło, czysto, miły gospodarz. Mebelki rzeczywiście troszkę starawe ale czysto. Facet udostępnił nam nieczynną restauracyjkę (na parterze) z dostępem do kompletnie wyposażonej kuchni i z kominkiem. Jedzonko trzeba było zorganizować sobie we własnym zakresie bo z gastronomią w okolicy słabiutko. Ale przysłowiową lampkę winka:) było gdzie wychylić.

#116 Goya

Goya

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2016
0

Napisano 18 styczeń 2016 - 18:58

Mam kilka pytań:

1) Jak obecnie warunki w Kubińskiej Holi? Był ktoś może zdać relację jak przygotowany stok i czy dużo ludzi ?

2) Korzystał ktoś z kuponów Grupona?? nie ma problemu przy kasie??

3) Jadę z żonką i synem którzy są dopiero po kilku lekcjach i pytanie czy to dobra miejscówka dla nich czy polecalibyście coś innego.

Jako bazę noclegową mamy zapewnioną w miejscowości Ząb pod Zakopcem i będziemy dojeżdżać raz do Witowa raz do Kubińskiej Holi (nie jest daleko około 70 km).

Może jest coś w okolicy fajnego jeszcze oprócz białki (tam nie jedziemy bo zlikwidowali karnety punktowe) godnego polecenia o przyzwoitej długości stoku??

#117 raq

raq

Użytkownik

• Pip
  • 43 postów
  • Na forum od: 01.2011
30
  • Chorzów

Napisano 18 styczeń 2016 - 20:17

Hej! Relacje z wczoraj, czyli niedzieli, znajdziesz tu http://www.nartynasl...a-hola-relacja/

Początkujący dadzą tu sobie radę. Ba, nawet będą się dobrze bawić!

Pozdrowienia, Michał

#118 adamek888

adamek888

Nowy użytkownik

• 18 postów
  • Na forum od: 04.2012
7

Napisano 18 styczeń 2016 - 20:56

Mam kilka pytań:

1) Jak obecnie warunki w Kubińskiej Holi? Był ktoś może zdać relację jak przygotowany stok i czy dużo ludzi ?

2) Korzystał ktoś z kuponów Grupona?? nie ma problemu przy kasie??

3) Jadę z żonką i synem którzy są dopiero po kilku lekcjach i pytanie czy to dobra miejscówka dla nich czy polecalibyście coś innego.

Jako bazę noclegową mamy zapewnioną w miejscowości Ząb pod Zakopcem i będziemy dojeżdżać raz do Witowa raz do Kubińskiej Holi (nie jest daleko około 70 km).

Może jest coś w okolicy fajnego jeszcze oprócz białki (tam nie jedziemy bo zlikwidowali karnety punktowe) godnego polecenia o przyzwoitej długości stoku??

WITAJ, nocleg w Ząb wiec macie blisko do http://www.skisuche.com/stacja/cennik  poza tym jest fajny mały ośrodek gdzie jest mniej tłoczno niż w Białce a mianowicie http://www.rusin-ski.pl/cennik   Kubińska Hola ma swoją stronę http://kubinska.sk/p...ideo/webkamery  , można tez pomyslec o Małym Ciche lub Murzasichle, napewno bliżej niz na Słowację i taniej w zł za karnety niż w Euro ...

#119 pakotomasz

pakotomasz

Użytkownik

• Pip
  • 84 postów
2
  • Jawiszowice

Napisano 18 styczeń 2016 - 21:05

Jeśli chodzi o Groupona to w tym roku jeszcze nie korzystałem choć też kupiłem, ale w zeszłym roku nie było z tym najmniejszego problemu. Pani w kasie poprosiła tylko o podanie adresu mailowego, na które były kupowane kupony.

#120 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1523 postów
1302
  • Katowice

Napisano 26 luty 2016 - 12:10

Szybkie pytanie ,pamięta ktoś ,czy na Kubińskiej można płacić złotówkami,chodzi mi o knajpy na stoku ?

Kartą można zapłacić za karnet to wyczytałem ze strony