Skocz do zawartości

Słowacja - Kubinska Hola


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Patrzę na fotki z wczoraj i jestem w lekkim szoku: http://www.facebook....13318854&type=3 Ludzi prawie jak w Białce... Co prawda był to pewnie weekend z największym obłożeniem w ciągu całego sezonu, ale jakby tak miało być na stałe to trzeba będzie kupony wykorzystywać w ciągu tygodnia... Czyżby kolejny fajny ośrodek na weekendowe jeżdżenie spisany na straty?

Użytkownik krisaz edytował ten post 08 styczeń 2012 - 22:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na fotki z wczoraj i jestem w lekkim szoku: http://www.facebook....13318854&type=3 Ludzi prawie jak w Białce... Co prawda był to pewnie weekend z największym obłożeniem w ciągu całego sezonu, ale jakby tak miało być na stałe to trzeba będzie kupony wykorzystywać w ciągu tygodnia... Czyżby kolejny fajny ośrodek na weekendowe jeżdżenie spisany na straty?

Zawsze jest tam trochę więcej ludzi (szczególnie w okresach świątecznych ale duża przepustowość) niż w podobnych stacjach narciarskich (ilość nartostrad, itp) bo są lepsze ceny na skipassy a i teraz mocno napadało (holidayinfo.sk) i jak donosi mi mój znajomy ze Słowacji, który polubił ten ośrodek, jest tam wybornie. Do 1m śniegu, lekki mróz.

Użytkownik rycho65 edytował ten post 09 styczeń 2012 - 11:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kubinska Hola z poniedziałku - mój zjazd z samej góry do dołu 676m w pionie :) 3 minuty kamerka za nisko ustawiona więc nie można podziwiac krajobrazów, za to pięknie widać fakture śniegu i koniec nart :P generalnie ośrodek prawie jak Alpy - równo i szeroko, tyle że właściwie tylko jedna trasa :/ (z paroma odnogami)

Użytkownik orcio edytował ten post 20 luty 2012 - 11:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dorobili dojazd autokarowy z Dolnego Kubina? Jeśli możesz to napisz mi dane twojej kamerki na PW.

Nie wiem czy jest autobus, ja byłem autem, z Krakowa chyba biuro Antałek organizuje tam wyjazdy jednodniowe autokarem. Kamerka dość popularna - gopro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Relacja z dnia dzisiejszego (sobota, 3 marca): DOJAZD Z Gliwic dość daleko jak na 1-dniowy wypad, bo około 3,20h (przez Korbielów) i niezbyt przyjemnymi drogami. Jest nowa obwodnica Bielska i to jedyny plus. Po stronie słowackiej podobnie, tyle że dużo mniejszy ruch. Droga pod wyciągi wąska, kręta i trochę dziurawa, ale obecnie bezśnieżna. Parkingi duże, w dniu dzisiejszym prawie całe zapełnione (czyli ok. 300m marszu pod wyciągi jak się dojedzie na godzinę 11 tak jak ja). Natomiast ośrodek warto odwiedzić np. wracając z Jasnej - wtedy można jeszcze zdążyć na poranne, ubite trasy. Chyba że ktoś lubi wstawać o 5. WYCIĄGI/TRASY Jest to właściwie jeden niezwykle szeroki (i długi) stok, podzielony na II odcinki. Od mojego ostatniego pobytu dobudowano II odcinek krzesełek. Oba odcinki dość wolne, jak ktoś chce szybciej dostać się na górę to może skorzystać z wyciągów talerzykowych (również II odcinki, tyle że po drugiej stronie trasy). II odcinek wyciągów jest jednym z najdłuższych na Słowacji - 1500m. Trasy - w części dolnej i górnej wspólny zjazd o imponującej szerokości około 200m, a w środkowej tzn. od połowy górnego wyciągu rozdziela się na 2 węższe (ale wcale nie wąskie). Ten przy wyciągach talerzykowych jest znacznie bardziej uczęszczany niż pod krzesłami - pewnie dlatego że pod krzesełka prowadzą 2 krótkie czarne odcinki (jeden nieubijany, oznaczony tablicą "Freeride zone"). Ale na tym ubijanym prawie każdy sobie da radę, a warto przejechać na trasę pod kanapą, bo reszta już nie jest trudna. II krzesełko spowodowało niestety znacznie większy tłok na trasach, bo żadnej nowej trasy nie przybyło. Mimo że trasy są b. szerokie, to 4-osobowa kanapa + 3 równoległe wyciągi to trochę za wiele jak na jeden stok. Zwłaszcza dało się to odczuć dziś, przy tłumie ludzi który odwiedził Kubińską Holę - nie ma co się dziwić, gdyż pogoda była iście "plażowa" - bezchmurne niebo i + 3 stopnie (na dole). WARUNKI ŚNIEGOWE Śniegu oczywiście mnóstwo, nawet na łąkach w okolicach miast (inaczej niż w Polsce). Niestety śnieg na trasach bardzo miękki (nasłoneczniony stok), a masa ludzi dodatkowo przyczyniła się do ogromnych muld już od południa. Mimo wszystko wyjazd bardzo udany, ale w marcu polecam raczej wyłącznie rano. szczyt3.JPG Zdjęcie 1 - krótki "czarny" łącznik do trasy pod kanapą - to ten "ubijany", choć może nie wygląda:) 2-4 - dolny stok 5-11 - górny stok i okolice szczytu

Załączone miniatury

  • czarnatrasa.JPG
  • dolnystok1.JPG
  • dolnystok2.JPG
  • dolnystok3.JPG
  • gornystok1.JPG
  • gornystok2.JPG
  • gornystok3.JPG
  • gornystok4.JPG
  • szczyt1.JPG
  • szczyt2.JPG

Użytkownik Skyflyer edytował ten post 03 marzec 2012 - 22:27 opisy zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Problem z dojazdem będzie i w nadchodzącym sezonie gdyż nie planują uruchomienia ski-busów: D.Kubin - Kubinska Hol'a - D.Kubin. Wprawdzie z Krakowa biuro Antałek organizuje autobusy ale nie znalazłem biura z okolic Katowic - może ktoś zna to proszę o info. Natomiast noclegi w rejonie dolnej stacji są bdb drogie, przynajmniej te o których się dowiedziałem. Szkoda, że www.skibus.pl nie ma tego kierunku w ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem polecam ten region, bo byłem tam jakieś 2 lata temu. Łatwy dojazd, a dzięki mnóstwu miejscom postojowym nie traci się czasu na poszukiwanie parkingu.

Łatwy dojazd jest ale tylko własnym pojazdem. Mając noclegi w D.Kubinie za każdym razem trzeba odpalać bo brak ski-busów, itp. Widać, że nie tylko nasze ośrodki/ stacje mają problemy z dowozem chętnych pod stok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ośrodek ,lubię go ,niestety tak trochę na odludziu i w okolicy z noclegami też problem ,uwaga na pensjon U Sowy wygląda na zdjęciach imponująco ale wszystko pozostałe to tragedia ,zimno ,nędznie i kompletnie właściciel ma wszystko w poważaniu .Nawet wołami mnie tam powtórnie nikt nie zaciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, dzięki za info;) Generalnie wybieramy się właśnie do Oravskiej Leśnej i zamierzamy jechać przez Ujsoły i Novot, a na Kubińską Holę tak przy okazji. Nie wiem jeszcz tylko czy pojedziemy od razu z Polski na Kubińską Holę czy najpierw do Oravskiej, a potem na Kubińską.

Jak już będziesz w D.Kubinie to proszę - zorientuj się jak tam jest z publicznym autobusowym dojazdem do ośrodka? Czy w ogóle planują tam jakieś skibusowe połączenia - podobnie z Novotu, Ujsoł, Namestova do www.oravasnow.sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

- orczyki, których nieco się bałem przed wyjazdem, okazały się super szybkie, osłonięte od wiatru drzewami. Są dość... dynamiczne... Takie klasyczne, słowackie "wyrywacze kręgosłupów" na pierwszych metrach.

Typowych orczyków tam nie ma (chyba, że założyli?). Tamtejsze wyciągi naziemne typu POMA to w gruncie rzeczy polski patent ;) Nie wiem od czego to zależy ale nie wszystkie szarpią (być może od montażu lub systemu zawieszenia na linie?) ale nie temat się tutaj rozpisywać. Grunt ,że kamieni nie było (?):D a warunki ogólne chyba o niebo lepsze niż na przechwalonej Wielkiej Raczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już to? stan wyjątkowy na Orawie (m.in. w Dolnym Kubinie - w ciągu ostatniej doby, jak twierdzi WP, spadło tam 75 cm świeżego śniegu!

Z tym swieżym śniegiem to trzeba ostrożnie bo na Holi przybyło tylko 10 cm aczkolwiek wypowiadał się 1 Orawian, że podobno mu euro z nieba leciało ;)(płatki śniegu wielkości 2 eur)!? Wiatr hula i nawiewa (przez to te 75cm!?) a około 1000 gospodarstw nie ma prądu. Powiedziałby ktoś, że to "ruski atak zimy" - a u "ruskich" to normalność!:) Nie raz tak bywało, że przesadne wiadomości psuły ogólny wizerunek regionu a co będzie tym razem? - Bóg jedyny tylko wie!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówię że to nie wyjątek na Kubinach tak często bywa ,w zeszłym roku jak byłem w tym ohydnym brr.pensjonie u Sowy to 3 dni tak waliło gęstym śniegiem że ledwo wyjechałem na górę raniutko ale też trzeba przyznać że tamtejsze służby drogowe są o niebo lepsze od naszych i od bardzo wczesnej pory biorą się do roboty ,z resztą pamiętacie unas ze 4-5 lat temu co było? tak samo za 8 godzin kataklizm przynajmniej tu u nas na Śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam mówię że to nie wyjątek na Kubinach tak często bywa ,w zeszłym roku jak byłem w tym ohydnym brr.pensjonie u Sowy to 3 dni tak waliło gęstym śniegiem że ledwo wyjechałem na górę raniutko ale też trzeba przyznać że tamtejsze służby drogowe są o niebo lepsze od naszych i od bardzo wczesnej pory biorą się do roboty

i tym razem drogę dojazdową utrzymują na biało (łańcuchy niewymagane tylko dobre opony ale warto je mieć) a po "wielkich opadach" przybyło na nartostradach do 40cm świeżego śniegu który systematycznie został ubity - tak mi doniosło kubinskie info - rad są ,że się nimi interesujemy i nas gorąco... "pozywają"!;) - czyli zapraszają!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...